Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Papildināts – Jonasam kritiens arī otrajā braucienā un Beļģijas posmā piektā vieta

05.08.2018 18:13

Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas svētdien Beļģijas trasē Lommelā avarēja un ieņēma ceturto vietu pasaules čempionāta (PČ) 15.posma pirmajā finālbraucienā, kurā uzvaru izcīnīja latvieša komandas biedrs un galvenais konkurents kopvērtējumā Horhe Prado no Spānijas.

Jonass brauciena pirmajā pusē cīnījās ar Prado par pirmo vietu, taču vēlāk piedzīvoja kritienu, kas viņam lika atkāpties uz piekto vietu. Viņš gan prata noķert tobrīd ceturtajā vietā esošo Kevinu Vlānderenu no Nīderlandes un saglabāt ceturto pozīciju arī brauciena beigās.

Otro vietu pirmajā braucienā ieņēma amerikānis Tomass Kovingtons, bet trešais palika dānis Tomass Kjērs Olsens. Savukārt piektais uzreiz aiz Jonasa ierindojās Vlānderens.

Pasaules čempionātā motokrosā MX2 klasē aizvadīts otrais brauciens MX2 klasē, un Latvijas motobraucējs Pauls Jonass, līdzīgi kā iepriekš aizvadītajā pirmajā braucienā, piedzīvoja kritienu, šoreiz jau pašā sākumā, un beigās finišēja sestajā vietā. Posma kopvērtējumā viņam piektā vieta, bet deficīts līdz kopvērtējuma līderim Horhem Prado pēc šodienas pieaudzis jau līdz 28 punktiem.

Jonasam pēc izcilā sezonas sākumā vasaras gaitā arvien biežāk nākas sadurties ar dažāda veidam ķibelēm trasē, un no tādas neizdevās izvairīties arī otrajā braucienā. Jau pašā sākumā Jonass piedzīvoja kritienu un izkrita no labāko desmitnieka.

Kamēr Prado nostiprināja savas līderpozīcijas arī šajā braucienā, Paulam nemaz tik viegli neklājās ar savas vietas uzlabošanu, un līdz desmitajam aplim Jonass bija pakāpoties uz devīto vietu, turklāt viņš bija iekļuvis vēl vienā sadursmē ar konkurentu, šoreiz gan tik daudz laika nezaudējot. Taču nākamajos divos apļos Jonass spēja pakāpties jau sesto vietu, tiekot garām arī Nīderlandes sportistam Kalvinam Vlānderenam.

Jonass ar savu ātrumu samazināja atstatumu arī līdz līderim Prado, taču 13. aplī tas joprojām bija 46 sekunžu apmērā, kamēr tuvākais konkurents Bens Votsons no Lielbritānijas bija 13 sekunžu attālumā. Šo atstatumu vairs dzēst neizdevās, un Pauls finišēja sestajā vietā.

Prado tikmēr droši nosargāja savu uzvaru, kas viņam deva šodien maksimālos 50 punktus. Ar izcīnītu otro vietu mājinieku fanus iepriecināja beļģis Jago Gērts, kamēr trešais bija Tomass Kovingtons.

Jonass līdz ar to posma kopvērtējumā ar 33 punktiem ieņēma piekto vietu. Labāko trijniekā Jonass nav ticis jau piecos braucienos pēc kārtas, un viņa deficīts kopvērtējumā pret Prado pieaudzis jau līdz 28 punktiem. Šosezon Jonasam vēl atlikuši pieci posmi šī deficīta dzēšanai un sava čempionu titula aizstāvēšanai.

Jau ziņots, ka Jonass iepriekšējā posmā, kas 22.jūlijā notika Čehijā, ieņēma ceturto vietu, zaudējot kopvērtējuma līdera godu.

Šosezon aizvadītajos 14 posmos Jonass izcīnījis piecas uzvaras.