Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Sestdiena, 17. novembris

+7°C
Vējš: R 5.2 m/s
Laika ziņas Liepājā

Vārdadiena: Hugo, Uga, Uģis

Papildināts – Šodien sākas rallija "Kurzeme 2014" centrālie pasākumi; prognozē sīvas cīņas  (5)

Atslēgvārdi rally | rallijs kurzeme | dalībnieki

Foto: publicitātes

Šodien, 29.augustā, ar atklāšanas ceremoniju plkst.15.15 Rožu laukumā, Liepājā, sāksies Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" centrālie pasākumi, port;alam atgādināja Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" komunikāciju vadītājs Dzintars Hmieļevskis.

Šodien ar svinīgo startu plkst.15.30 sāksies rallija sacensības, un pirmajā dienā sportistiem būs jāveic kopumā pieci ātrumposmi, tostarp pirmie divi būs Liepājas pilsētas ātrumposmi, kas notiks teritorijā starp Parka ielu, Tirgus ielu un Zemnieku ielu, savukārt pēdējie trīs ātrumposmi notiks Nīcas pusē.

Skatītājus īpaši aicinām doties uz Liepienu tramplīnu (SS4 "Skandi Motors" un SS5 "Cēsu alus"), kas 2012. un 2013. gadā portāla "Go4speed" un raidījuma "Nr1" skatītāju balsojumā ieguva 1. vietu nominācijā "Gada tramplīns". Šajā vietā ir daudz augstu un tālu lidojumu ar lielu pienākošo ātrumu, un šī ir viena no populārākajām piektdienas rallija trasē iekļautajām vietām.

Tāpat šodien notiks dažādas aktivitātes Liepājas pilsētas ātrumposma teritorijā. Plkst.15.45 trasē dosies vēsturisko automašīnu regularitātes rallija dalībnieki, savukārt plkst.16.30 startēs pirmā rallija automašīna. Sportisti Liepājas pilsētas trasi veiks divas reizes, pēc rāvējslēdzēja principa.

"Kā jau pēdējo gadu laikā ierasts, arī šogad Ātruma festivāls - rallijs "Kurzeme 2014" būs ne tikai rallijs, un apmeklētājiem piedāvās arī dažādas citas ar motoru sportu saistītas aktivitātes. Papildus rallija sacensībām, pilsētas ātrumposma norises vietā šodien būs bērnu laukums ar bezmaksas atrakcijām, skatītāju sacensības ar Liepājas elektrovelosipēdu ražotāja "BlueShockBike" uzbūvētajiem elektro-velogokartiem, un īpaši vēlos pieminēt Rallija leģendu cīņu, kurā trīs komandās sacentīsies astoņi leģendāri Latvijas rallija braucēji un viens no šī gada lielākajiem pārsteigumiem pasaules autosporta arēnā - jaunais rallijkrosa talants Reinis Nitišs," stāsta Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" direktors Uldis Hmieļevskis.

Plkst.18.05 Liepājas pilsētas ātrumposma teritorijā notiks vēsturisko automašīnu skate, savukārt plkst.19.30 sāksies Rallija leģendu cīņa, kurā piedalīsies Uldis Sesks, Mārtiņš Būčiņš, Dans Leščs, Andris Kārkliņš, Agris Staņēvičs, Jānis Lavrinovičs, Ivars Vasaraudzis, Raimonds Kisiels un R. Nitišs.

Katru divu dienu rallija caurlaides īpašnieku sagaida īpašs pārsteigums no Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" dzērienu partnera "Cēsu alus".

Lai rallijam varētu sekot līdzi arī tie, kuriem nav iespēja vērot to klātienē, SIA "Latvijas Mobilais telefons" nodrošinās atsevišķu rallija posmu tiešraides mobilajā portālā "m.lmt.lv" un LMT lietotnē viedtālruņos un planšetdatoros. Rallija tiešraides translēs piektdien, 29. augustā plkst.15.45 (SS1 un SS2) un sestdien, 30. augustā, plkst.15.55 (SS11).

Tāpat aicinām sekot līdzi tiešraidēm rallija radio "Rietumu radio", kur skanēs jaunākā informācija, tiešraides, intervijas un rezultāti Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014".

Pēc Ātruma festivāla pirmās dienas noslēguma aicinām visus plkst.21 doties uz koncertdārzu "Pūt, vējiņi!", kur notiks leģendārajai Liepājas rokgrupai "Līvi" veltītā vides objekta "Spoku koks" atklāšana, kam sekos grupas slavenāko dziesmu koncerts "Nezāles neiznīkst".

Plkst.23 Liepājas pludmales bārā "Red Sun Buffet" notiks festivāla pirmās dienas "after-party".

Ātruma festivāls - rallijs "Kurzeme 2014" noslēgsies sestdien, 30.augustā.

Visa pasākumu programma, kā arī ātrumposmu kartes un apraksti atrodami oficiālajā vietnē "Rallykurzeme.lv", sekojot saitei http://rallykurzeme.lv/?m=7.

Kopš 2010. gada "Kurzeme" kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. Šogad Ātruma festivāla programmu kuplinās Latvijas atklātā čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms, kas norisināsies pašā Liepājas centrā, kā arī citas motoru sporta aktivitātes.

Portrāls jau informēja, ka jau vakar Liepājā ieradās sportisti, lai sāktu iepazīšanos ar rallija sacensību trasi, bet vakarpusē Aizputes novada Kalvenes pagastā notika testa ātrumposms, kurā ātrākais bija igaunis Sīms Plangi.

Pirmais latvietis pie R5 klases automašīnas stūres Mārtiņš Svilis ("Ford Fiesta R5") ir "nosacīti apmierināts" ar sniegumu ceturtdienas vakarā notikušajā Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" testa ātrumposmā.

"Visi trīs braucieni bija vairāk saprašanās kā ar automašīnu un veco ieradumu atmešana, jo atšķirību ir ļoti daudz − R5 automašīnai maksimālais ātrums ir mazāks, bet ātrums līkumos ir daudz lielāks, līdz ar to arī var vēlāk bremzēt. Tās ir lietas, kuras mums jācenšas izmantot, taču nav tik viegli apgūt. Godīgi, nebiju gaidījis, ka būs tik labs rezultāts, taču sacensībās būs labāks rezultāts, jo būs klasiski rallija ātrumposmi, kas man patīk vairāk," stāsta M. Svilis.

"Testa ātrumposms bija labs, lai pārbaudītu pilota meistarību un Mārtiņš [Svilis] ļoti labi tika galā. R5 klases automašīnā man ir nākušas klāt vēl pāris podziņas, kuras jānospiež, bet darbs ar katru kilometru kļūst arvien vienkāršāks," stāsta ekipāžas stūrmanis Ivo Pūķis.

Ceturtdienas vakarā notikušajā Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" testa ātrumposmā M. Svilis uzrādīja ceturto ātrāko laiku, un no ātrākā braucēja, igauņa Sīma Plangi 4,4 kilometros atpalika 3,49 sekundes.

M. Svilis jau 2014. gada sezonas sākumā sāka meklēt iespēju izmēģināt savus spēkus pie R5 rallija automašīnas stūres, jo šī brīža tendences autosportā liecina, ka agrāk vai vēlāk R5 klase pilnībā aizstās līdz šim rallijā populārās klases. Šobrīd, ar Tirdzniecības nama "Kurši" atbalstu, rasta iespēja ar "Ford Fiesta R5" automobili startēt vienā no slavenākajiem un tradīcijām bagātākajiem Baltijas rallijiem – rallijā "Kurzeme", bet komanda aktīvi strādā, lai jau tuvākajā nākotnē ar šādu auto būtu iespējams startēt visu sezonu.

Visu interviju ar Mārtiņu Svili iespējams noskatīties vietnē "Youtube", sekojot saitei https://www.youtube.com/watch?v=x4RqZCDpntc&list=UUsVsn4YRVVe-QORn357PGdA. Piedāvājam šo video publicēt arī savos portālos un sociālo tīklu profilos.

Sacensību rezultāti, kā arī ātrumposmu kartes pieejamas vietnē "Rallykurzeme.lv".

Kādreizējie Latvijas rallija čempioni un esošie braucēji prognozē sīvu spēkošanos par uzvaru Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" rallija sacensībās.

Leģendāro rallija stūrmaņu Andra Šimkus un Dainara Damberga favorīts ir Latvijas rallija čempions Jānis Vorobjovs, tomēr konkurence cīņā par uzvaru gaidāma liela, jo sacensībās piedalīsies vairāki spēcīgi braucēji.

"Es būtu priecīgs, ja Jānis Vorobjovs būtu uzvarētājs, bet viņam tik viegli neies − ir pietiekami liela konkurence. Mārtiņš Svilis, kurš ir diezgan ass braucējs, brauc ar jaunāko tehniku šajā rallijā ["Ford Fiesta R5"], nevar aizmirst arī Alekseju Lukjaņuku, kurš arī ir ļoti ātrs trasē. Tāpat mājinieks Mārcis Ķenavs ir labs braucējs un, kaut arī šīs viņam ir tikai otrās sacīkstes ar pilnpiedziņas automašīnu, ir ļoti daudz trenējies un ļoti daudz testu aizvadījis," stāsta "LMT Autosporta Akadēmijas" vadītājs Dainars Dambergs. "Lai Jānim veicas, bet es tomēr nezinu, kuram no šiem braucējiem dot priekšroku."

M. Ķenavs atzīst, ka viņa mērķis ir cīnīties par uzvaru. "Cīņa būs sīva, konkurentu ir ļoti daudz, pieteikušies gan paši ātrākie Igaunijas rallija braucēji, gan labākie Latvijas rallija braucēji. Mums ir savs plāns, kuru vēlamies īstenot, tāpēc arī strādāsim un skatīsimies, kāds būs rezultāts," stāsta M. Ķenavs.

Leģendārais rallija stūrmanis, vairākkārtējs Latvijas un arī PSRS čempions Andris Šimkus vēlētos, lai rallijā "Kurzeme" šogad uzvar Latvijas rallija čempions Jānis Vorobjovs, tomēr daudz kas būs atkarīgs no snieguma sarežģītajos un garajos Krogzemju un Vecpils ātrumposmos.

"Latvijā labi braucēji ir trīs, četri, kuri var reāli cīnīties par rezultātu. Viens no viņiem ir Vorobjovs, vēl viens ir rallijkrosa zvaigzne, personība [Reinis Nitišs], uz ko latviešiem jāliek nauda," stāsta A. Šimkus.

J. Vorobjova stūrmanis Andris Mālnieks prognozē spraigu spēkošanos par uzvaru. "Pieteikušies ļoti ātri un konkurētspējīgi braucēji. Jāuzteic arī Mārcis [Ķenavs]. Domāju, ka viņam kā mājiniekam būs ļoti liela motivācija nobraukt labi. Skatītājiem būs interesanti," stāsta A. Mālnieks.

"LMT Autosporta akadēmijas" pilotu mērķis ir pirmās divas vietas grupā, taču nebūs viegli, jo sacensībās piedalās arī ļoti ātrais Sanders Perns. Vienlaikus, Ralfam Sirmacim izdevies pacīnīties pasaules trasē līdzvērtīgos apstākļos, un ātrums abiem bija praktiski vienāds. "Puikām būs grūti," uzskata D. Dambergs, norādot, ka cīņā par uzvaru iesaistīsies arī otrs "LMT Autosporta akadēmijas" braucējs Emīls Blūms, kurš iepriekšējā Latvijas rallija čempionāta posmā "300 Lakes Rally" bija ātrāks.

"Sacensību dienā redzēsim, kurš būs ātrāks – es vai S. Perns, bet, sacenšoties Polijā, mums laiki bija vienādi – dažos ātrumposmos labāks biju es, citos viņš. Cīņa būs, taču E. Blūms šajā rallijā varētu būt vislielākais konkurents, jo ir ļoti ātri ātrumposmi un viņa "Honda" automašīnai maksimālais ātrums ir lielāks nekā "Ford"."

Intervijas ar D. Dambergu, A. Šimku un R. Sirmaci iespējams noskatīties vietnē "Youtube", sekojot saitēm:

D. Dambergs - https://www.youtube.com/watch?v=qKjc8kGmmio&list=UUsVsn4YRVVe-QORn357PGdA

A. Šimkus -

https://www.youtube.com/watch?v=y-MTPeKck6s&feature=youtu.be

R. Sirmacis -

https://www.youtube.com/watch?v=N7mbMWXjJrk&list=UUsVsn4YRVVe-QORn357PGdA

Ātrumposmu kartes un apraksti pieejami šeit. 


Rallija "Kurzeme 2014" ātrumposmi: 


Skatīt Rally Kurzeme 2014 lielākā kartē

  • Komentāri (5)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Uzmanību!!!
Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Tehniskie sporta veidi

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!