Ceturtdiena, 9. jūlijs Asna, Asne, Zaiga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pauls Jonass: “Lai sasniegtu jaunu līmeni, sevi žēlot nedrīkst”

Pauls Jonass: “Lai sasniegtu jaunu līmeni, sevi žēlot nedrīkst”
Foto: MX Vice
08.01.2020 09:48

sportacentrs.com

Pauls Jonass pagājušo sezonu pasaules motokrosa čempionātā noslēdza ar izcīnītu augsto sesto vietu, reizē kļūstot par gada labāko debitantu MXGP klasē. Sportists intervijā “gatedrop.com” stāsta, ka pārsēšanās uz lielākas kubatūras motocikla likusi mainīt gan domāšanas veidu, gan braukšanas stilu, taču jau sezonas vidū viss sācis iet uz augšu. “Rockstar Energy Husqvarna” rūpnīcas sportists šobrīd gatavojas jaunajai sezonai, kas startēs 1. martā.

Aizvadījis vairākas veiksmīgas sezonas MX2 kategorijā, kur kļuvis arī par pasaules čempionu, 2019. gadu Jonass uzsāka ar bažām, jo traumas dēļ ziemā nebija iespējas kārtīgi sagatavoties, turklāt nomainītas bija ne vien klases, bet arī komandas. Neskatoties uz to, jau piektajā posmā Lombardijā latvietim izdevās iekļūt pirmajā trijniekā, bet kopumā finālbraucienos “Top 3” viņš sasniedza sešas reizes.

Daži braucēji 450cm3 klasē tās limitus spēj atrast ātrāk par citiem. Tavs kavēklis bija tas, ka pirms sezonas nebiji pietiekami daudz laika pavadījis uz motocikla. Vai nebija tā, ka, piedaloties sacīkstēs, reizē mācījies jaunu braukšanas stilu?

Pauls Jonass: “Tā kā tik ilgu laiku biju braucis ar 250cm3 motociklu, bija jāmaina savs braukšanas stils un trajektorijas. Iespējams, vēl tagad es par daudz dodu gāzi. Ir nepieciešami augsti apgriezieni, lai brauktu ātri 250cm3 klasē, bet 450cm3 motocikls ir savādāks, jo vairāk jāsaglabā inerce un līkumos nav nepieciešams braukt tik strauji. Nav nepieciešams tik ļoti izbraukt ārmalā un iespējams braukt pa īsākām trajektorijām. Lai vai kā, bija diezgan grūti, īpaši ņemot vērā to, ka pilnvērtīgi braukt atsāku tikai mēnesi pirms sezonas pirmā posma. Tā man bija jauna klase, jauns motocikls un jauns veids, kā strādāt. Sezonas mērķis bija pakāpeniski uzlabot sniegumu un to paveicām, par spīti nedaudzajiem testiem un tam, ka sākumā biju diezgan nesagatavojies. Tagad atceroties, varu teikt, ka bija trases, kurās braucu nepareizi, bet tobrīd man šķita, ka tieši tā ir jādara, lai pabrauktu ātri.

Sezonas vidū testu braucienu bija vairāk un es sāku daudz labāk izprast motociklu, kas ļoti palīdzēja. Dažkārt man tagad šķiet, ka neesmu pietiekoši ātrs, bet, braucot pareizajās trajektorijās, redzu, ka tomēr esmu. Piemērs tam ir sestdiena Nāciju motokrosā. Brīvajos treniņbraucienos ļoti centos sasniegt labāko apļa laiku, un tas izdevās. Pēc tam koncentrējos uz tīru braukšanu, gandrīz vai spēlējos ar trasi, un biju tikai 0.1 sekundi lēnāks. Treniņos viss ir labi, jo ir gana laika, lai apdomātu trajektorijas, pareizi pārslēgtu pārnesumus un visu izdarītu korekti, bet, kad pienāk sacīkstes, krīt starta barjera un notiek apdzīšanas, ir diezgan viegli visur sākt braukt ar pirmo un otro pārnesumu. Kad pēc finiša aplūkojam datus, secinu, ka pārslēgties vajadzēja daudz biežāk. Kopumā visu darīt bija daudz grūtāk nekā biju domājis. Bija sarežģīti braukt ar 450cm3 motociklu. Sākumā man arī nepadevās labi starti, un tik spraigā klasē ir grūti atgūt zaudētas pozīcijas.”

Un vēl arī konkurenti…

P.J.: “Protams. MX2 klasē sacentos ar Džefriju Herlingsu un Timu Gajseru, bet lielākā daļa no konkurentiem man bija jauni. Gan sacīkstēs, gan treniņos bija interesanti pavērot, kā viņi brauc, kā kustas motocikls un saprast, kā viņi uz to reaģē. Arī tas man bija vērtīgs mācību instruments.”

Tādas lietas kā datu analīze Tev bija jauna pieredze, ja runājam par darbu pie motocikla regulējumiem…

P.J.: Jā. Ar 250cm3 motociklu vajag maksimālo jaudu, tā arī noregulē motociklu un vienkārši brauc. Nav tik daudz jāspēlējas ar motora konfigurācijām, bet ar 450cm3 motociklu testi un darbs pie uzlabojumiem gandrīz nekad nebeidzas, jo ir iespējams izdarīt ļoti daudzas lietas. Arī amortizatori ir daudz svarīgāki. 450cm3 motocikls ir smagāks un jaudīgāks, tāpēc regulējumiem jābūt labākiem. Lai būtu augstākajā līmenī, nepārtraukti jāmeklē visi veidi, kā kaut ko uzlabot.”

Vai viens no Taviem uzdevumiem bija attīstīties arī kā testu braucējam?

P.J.: Jau pašos pamatos motocikls bija ļoti labs, bet, kad sākās sacīkstes, sapratu, ka kaut ko vajag nedaudz savādāku. Man bija jāuzlabo sava loma kā testu braucējam, bet veikt testus pašam vai kopā ar savu komandas biedru, un tad doties uz sacensībām – tie ir kā divi dažādi darbi. Braucot treniņos, tev jau ir domas par to, kādam jābūt sacīkšu motociklam vai pašām sacīkstēm. Piemēram, ir jauki trenēties ar ļoti mierīgu motociklu, bet, kad pienāk pasaules čempionāts, tu saproti, ka nepieciešams kaut kas agresīvāks.”

Izskatījās, ka, startējot ar KTM motociklu, kad biji viens no MX2 klases līderiem, daudz iemācījies…

P.J.: “Šis ir cits izaicinājums, un domāšanas veids ir mainījies. Mērķis ir uzvarēt, bet šobrīd nedaudz atpalieku, kas nozīmē, ka nepieciešams darīt visu, lai spētu konkurēt. MX2 klasē runa bija tikai par uzvarām, bet MXGP kategorijā nepieciešams izdarīt par dažiem procentiem vairāk, lai arī būtu tādā pašā līmenī.”

Tu ienāci MXGP kā viens no ātrākajiem MX2 braucējiem, bet “Husqvarna” komandai ir lieli resursi. Vai tas bija atvieglojums, kad izcīnīji pirmo pjedestālu?

P.J.: “Tobrīd tas bija atvieglojums. Šķita, “esam to paveikuši, un tas ir labi”, bet tad cerības pieaug, un cilvēki kaut ko tādu jau gaida regulāri. Tas uz maniem pleciem uzlika lielāku spiedienu. Zināju, ka visa sezona būs grūta, bet no sezonas vidus saņēmu pozitīvu grūdienu. Parasti cīnījos par sesto, septīto vietu, bet labajās dienās – par pjedestālu. Arī tas ir labi, ka no šīm sestajām vai septītajām pozīcijām neatkritu aiz pirmā desmitnieka uz zemāk. Bija novērojama zināma stabilitāte.”

“Husqvarna” mainīja savu filozofiju, kad 2019. gadā nolīga divus jaunus braucējus. Vai izpildīji uzstādītos mērķus?

P.J.: “Protams. Galvenais mērķis pērn bija iegūt pieredzi un pārliecību 2020. gada sezonai. Apzinājāmies, ka ziema ir izlaista un tāpēc nevarēsim cīnīties par atbilstošiem rezultātiem. Domāju, ka ar trīs pjedestāliem posmu kopvērtējumā un sesto vietu sezonas kopvērtējumā savus mērķus piepildījām. Dažas dienas nebiju uz viļņa, bet zinu, kā to mainīt uz šo gadu. Esmu iekļāvies komandā. Šī ir smagi strādājoša komanda, un tas, ka bāze atrodas Lommelā, man palīdz, jo ir ģimeniska sajūta. Nav tā, ka es savu mehāniķi redzētu tikai sacīkstēs.”

Vai saņēmi lielāku uzmanību, īpaši Latvijā, kad no MX2 pārgāji uz MXGP kategoriju?

P.J.: “Domāju, nekas daudz nemainās, ja aizvien cīnies par vadošajām pozīcijām. Tomēr no skatītāju viedokļa MXGP rada lielāku interesi, jo tā ir vadošā klase. Tāpat ir ar uzmanību no mediju puses. Jūtu vēl lielāku atbalstu no līdzjutējiem, kopš braucu MXGP klasē.”

Tev nepaveicās ar ceļgala trauma, kas ietekmēja pagājušo gadu, bet, vai esi sapratis, cik viegli savainoties, startējot ar lielo motociklu?

P.J.: “Šeit ir jābūt stiprākam. MX2 vienkārši ir jāparāda savs labākais sniegums, lai uzvarētu, bet MXGP tev blakus ir vēl desmit puiši, kas ir spējīgi uzvarēt. MX2 klasē ir tikai divi vai trīs, kas vienmēr var cīnīties par uzvarām. Pagātnē, ja veici labu startu un pirmos apļus nobrauci ātri, tālāk varēja vienkārši riņķot pa trasi. MXGP nepieciešams “spiest” katrā aplī. Jābūt spēcīgākam kā fiziski, tā mentāli.”

Ņemot vērā 2018. gadā pieredzēto, šobrīd labākā snieguma latiņu tur Herlingss. Vai Tev ir skaidrs, kas jādara, lai viņu noķertu vai uzveiktu?

P.J.: “Jā, un es arī zinu, ka maniem treniņiem un to intensitātei jābūt labākai. Uz mērķi vienmēr jāiet ar 100% atdevi, nežēlojot sevi nevienā brīdī. Tas ir ceļš, kas var aizvest līdz nākamajam līmenim.”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz