“Rally Liepāja” dalībnieku sarakstu papildina WRC braucošais Bufjē

18.01.2014 20:39

Šodien kļuva zināms, ka “Rally Liepāja” sacensībās, kas startēs janvāra beigās, piedalīsies arī franču pilots Braiens Bufjē, kurš pašlaik Montekarlo rallijā cīnās par savu pirmo WRC uzvaru.

Bufjē papildina jau tā iespaidīgo dalībnieku sarakstu Eiropas rallija čempionāta otrajam posmam. “Rally Liepāja” sacensībās, kas būs Bufjē pirmais starta Latvijā, sportists brauks ar “Citroen DS3 RRC” automašīnu, faktiski jau tagad piesakoties cīņai par uzvaru.

Savā karjerā Bufjē ir piedalījies tikai sešos pasaules čempionāta posmos, tomēr viņam ir liela pieredze rallija sacensībās – kopumā aizvadītas 160 sacīkstes, liecina portālā “ewrc-results.com” apkopotā informācija. 2011. gadā Bufjē uzvarēja Montekarlo rallijā, lai gan toreiz tas nebija iekļauts WRC kalendārā. Savukārt pirms gada, jau ar WRC auto, viņš šajās sacensībās ieguva otro vietu.

2013. gadā Bufjē ar vienu uzvaru un trim otrajām vietām sešās sacīkstēs kļuva par Eiropas rallija vicečempionu, kā arī izcīnīja sesto vietu pasaules čempionāta klasē WRC3, lai gan ar attiecīgajai kategorijai atbilstošu auto piedalījās tikai trīs rallijos, tostarp vienā no tiem uzvarot.

“Rally Liepāja” risināsies no 31. janvāra līdz 2. februārim, bet dalībai ERC ieskaitē šajās sacensībās apstiprinātas kopumā jau 56 ekipāžas. Citi braucēji startēs tikai Latvijas čempionāta ieskaitē.