Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Seskam 15.vieta ERC Čehijas rallija pirmajā ātrumposmā

Latvijas pilots Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis piektdien sasniedza 19.ātrāko laiku Eiropas rallija čempionāta (ERC) Čehijas rallija pirmajā posmā.

Mārtiņš Sesks un Renārs Francis. (Foto: Facebook.com/MartinsSesksRallying)
19.08.2023 09:09

Čehijas rallijs uz asfalta seguma piektdien sākās ar kvalifikāciju, kuru visātrāk veica mājinieks Filips Marešs (“Škoda Fabia EVO”), finišējot pēc divām minūtēm un 9,3 sekundēm.

Par vienu sekundes desmitdaļu atpalika divi “Škoda Fabia RS” braucēji – viņa tautietis Eriks Kēss un austrietis Zimons Vāgners.

Seska ekipāža (“Škoda Fabia RS”) kvalifikācijā bija 13. 22 braucēju konkurencē, no uzvarētāja atpaliekot 2,5 sekundes.

Pirmajā ātrumposmā, veicot 9,57 kilometrus, Sesks ieņēma 15.vietu, no ātrumposma uzvarētāja Vāgnera atpaliekot 13 sekundes.

Sestdien un svētdien autosportisti veiks vēl pa sešiem ātrumposmiem.

Pirmajā ERC sezonas posmā Portugālē Latvijas ekipāža ierindojās 12.pozīcijā, otrajā etapā Kanāriju salās ieņēma devīto vietu, Polijā un Liepājā kļuva par uzvarētāju, jūlija sākumā Skandināvijas ralliju noslēdza trešajā vietā, bet no Romas rallija bija spiesta izstāties.

ERC kopvērtējumā pēc sešiem posmiem līderis ir jaunzēlandietis Haidens Pedons ar 163 punktiem, bet Sesks sakrājis 108 punktus un ieņem otro vietu.

Šosezon Eiropas čempionātā plānoti astoņi posmi.