Sesks/Caune Zviedrijas WRC treniņos uzrāda trešo ātrāko laiku

14.02.2019 16:25

Ar Shakedown posmu Zviedrijā startējis otrais pasaules rallija čempionāta posms. Treniņos ātrāko laiku uzrādīja ”Hyundai Motorsport” komandas pilots Tjerī Noivils (”Hyundai i20 Coupe WRC”), kamēr Mārtiņš Sesks / Krišjānis Caune bija trešie Junior WRC klasē.

Treniņa posma garums bija 6,8 kilometri. Pirmajos braucienos sportisti cīnījās ar trases segumu, kuru klāja sniegs un ledus. Turpinājumā, kad ceļš bija nedaudz attīrīts, braucēji uzrādīja ātrākus laikus.

Ātrāko laiku treniņos uzrādīja Noivils, kurš savā trešajā braucienā uzrādīja laiku 4:05.0. 2,2 sekundes viņam zaudēja Ots Tanaks (”Toyota Yaris WRC”), bet 2,3 sekunde atpalika čempionāta līderis Sebastjans Ožjē (”Citroën C3 WRC”). Arī šie abi braucēji savu ātrāko laiku uzrādīja savā pēdējā braucienā.

Ceturto vietu ieņēma Kris Mīke (”Toyota Yaris WRC”), kurš trešajā braucienā ieskrēja kupenā un zaudēja daudz laika. Astotais rezultāts Sebasjanam Lēbam (”Hyundai i20 Coupe WRC”), bet tikai 18.vietu izcīnīja Markuss Gronholms (”Toyota Yaris WRC”), kurš līderim zaudēja 11.9 sekundes. Atgādināsim, ka šī Gronholmam ir atgriešanās WRC.

Starp RC2 klases jeb R5 automašīnām par pārsteigumu parūpējās Pasaules RX čempions Johans Kristofersons (”Volkswagen Polo GTI R5”), kurš savā pēdējā braucienā par 0,6 sekundēm apsteidza ātro Kalli Rovanperu (”Škoda Fabia R5”) un uzrādīja ātrāko laiku. Trešais – Jari Hutunens (”Škoda Fabia R5”). Devīto vietu izcīnīja Nikolajs Grjazins, kurš Kristofersonam zaudēja 4,7 sekundes. Jāpiebilst, ka kopā uz starta šajā rallijā izgāja četras jaunās ”Volkswagen Polo GTI R5” automašīnas.

JWRC klasē ātrāko laiku uzrādīja igaunis Kens Torns, kurš veica divus braucienus. Otrais finišēja pagājušā gada Zviedrijas JWRC uzvarētājs Denis Redstroms, bet trešā vieta debitantiem Mārtiņam Seskam / Krišjānim Caunem, kuri klases līderim zaudēja 4,3 sekundes. Sesks veica tikai vienu braucienu.

Pavisam kopā sportistiem četrās dienās būs jāveic 19 ātrumposmi (316 km). Uz starta šajā rallijā spēcīgākajā RC1 klasē izies 14 WRC ekipāžas, 29 R5 ekipāžas, bet JWRC ieskaitē startēs 13 ekipāžas.

Pirmā ātrumposma starts, kura garums būs nepilni divi kilometri, paredzēts šovakar plkst. 21:08 pēc Latvijas laika.