Piektdiena, 10. maijs Maija, Paija

Sesks finišē septītais “Sarma” rallijā

Šodien Gulbenes novadā tika aizvadītas rallijs “Sarma 2022”. Sacensības notika pēc divu gadu pārtraukuma, bet uzvaru izcīnīja pieckārtējais Somijas čempions Tēmu Asunmā, kurš jau pirms starta tika uzskatīts par favorītu. No latviešiem visaugstāk ierindojās Mārtiņš Sesks ar Renāru Franci, kuri izcīnīja septīto vietu.

12.02.2022 16:13

Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu posma ietvaros tika aizvadīti seši ātrumposmi pa aizvien sniegotajiem Gulbenes puses ceļiem. Pēc pirmā dopa par līderi bija kļuvusi ukraiņu braucēja Valērija Gorbana (”Mini John Cooper Works WRC”) ekipāža, taču jau otrajā ātrumposmā uzvarēja un vadību rallijā pārņēma Tēmu Asunmā (”Skoda Fabia Rally2 evo”). SS3 viņš uzvarēja vēlreiz, tad SS4 atkal labākais bija Gorbans, bet tobrīd abus šķīra jau gandrīz 12 sekundes. Asunmā vēl viena uzvara SS5, bet Gorbanam – SS6 un finišā atstatums saglabājās nepilnu 12 sekunžu apmērā.

Šīm abām ekipāžām īstas konkurences cīņā par uzvaru nebija. Asunmā uzvarēja LRC2 grupas ieskaitē, bet Gorbans bija pirmais LRC1 vērtējumā. Igaunis Karls Martins Volvers ar paša uzbūvēto ”Škoda Fabia Proto” pēdējā ātrumposmā apdzina lietuvieti Vladu Jurkeviču (”Škoda Fabia Rally2 evo”), sasniedzot trešo vietu. No uzvarētājiem viņi atpalika vairāk par minūti.

Tikmēr ar nelielu atstatumu viens no otra finišēja piektās līdz septītās vietas ieguvēji. PROSPEED jaunais pilots Deniss Rostilovs (”Škoda Fabia R5”) guva piekto vietu, mazāk nekā par sekundi uzveicot Rolandu Muraku (”Ford Fiesta Proto”), bet vēl pēc nepilnām trim sekundēm finišēja Mārtiņa Seska/Renāra Franča duets, kas aizvadīja pirmās sacensības ar ”Škoda Fabia R4” pilnpiedziņas automobili. Vēl pirms noslēdzošā dopa viņi bija sestie, taču pēdējos kilometros piekāpās igauņa Muraka ekipāžai. Sesks/Francis guva uzvaru LRC3 grupā.