Sestdiena, 31. oktobris Valts, Rinalds, Rinalda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sesks, Nitišs, Igaveņš: 3 no 48

Sesks, Nitišs, Igaveņš: 3 no 48
Foto: Publicitātes
13.08.2020 09:42

Latvija ir viena no tikai sešām valstīm, kurai ir tas gods šosezon sarīkot FIA Eiropas rallija čempionāta posmu. Uz Kurzemi atbrauks spožākās autosporta zvaigznes, no kopumā 20 kontinenta valstīm. Taču labāk par visiem, Talsu un Liepājas ātrumposmus iepazinuši trīs latvieši, kuri nu startēs kopā ar Eiropas ātrākajām rallija ekipāžām.

Latvijas pārstāvjiem ceļš uz Rally Liepāja izvērties ļoti atšķirīgs – liepājnieks Mārtiņš Sesks, jau apliecinājis sevi uz starptautiskās rallija skatuves, un centīsies izmantot mājas rallija priekšrocības. Reinis Nitišs pēc pārejas no rallijkrosa vēl tikai apgūst šī sporta veida aizraujošākās nianses, bet Ainārs Igaveņš pēc ilgāka pārtraukuma izmantojis izdevību, lai atkal sēstos pie rallija mašīnas stūres.

”Nemaz tik gara pauze nesanāca, jo ātri sapratām, ka ir svarīgi būt kustībā un neatslābināties nevienā brīdī. Nezinājām, kad sezona atsāksies, bet bija skaidrs, ka tai mirklī ir jābūt vislabākajā formā. Tāpēc šīs pauzes laikā aizvadījām ļoti lielu treniņu apjomu, gatavojoties gan fiziski, gan teorētiski. Sākot ar maiju, veicām arī diezgan daudz kilometrus sporta mašīnā,” par savu treniņprocesu stāsta Mārtiņš Sesks. ”Domāju, ka visi, kas startē Eiropas un pasaules čempionātos, tam pieiet ļoti nopietni un šaubos, ka daudzi braucēji šo laiku izmantoja citām lietām – Rally Liepāja rezultāti parādīs, kuri ir trenējušies un kuri nav.”

Gatavojoties arī pasaules junioru čempionātam, Mārtiņš pieteicies dalībai priekšpiedziņas ERC3 klasē, kurā pirms diviem gadiem tieši Liepājā viņam izdevās kļūt par Eiropas čempionu, uzvarot arī ERC Junior U27 ieskaitē. ”Ir sajūta, ka esam labā formā, taču man vēl ir jāpiestrādā pie niansēm, jo pēc šīs pauzes ik pa laikam sanāk pieļaut nelielas kļūdiņas. Galvenais darbs šeit būs noturēt precizitāti, audzēt pārliecību savos mājas ceļos. Domāju, ka tā būs atslēga labam rezultātam.”

”Šis ir mans dzimtais rallijs, tādēļ šeit braukt ir pamatīga bauda. Rīkotāju komanda katru gadu parāda, ka ir vieni no labākajiem sacensību organizatoriem Eiropā. Fani vienmēr sniedz papildus enerģiju. Ceru, ka aktīvākie līdzjutēji nebūs aizmirsuši, cik ļoti mēs viņus gaidām trases malā un cik svarīgs ir viņu atbalsts,” piebilst Sesks, kurš ātrumposmos dosies kopā ar Renāru Franci, pie Ford Fiesta Rally4 stūres.

ERC3 ieskaitē startēs arī divkārtējais Eiropas rallijkrosa čempions Reinis Nitišs, kurš šogad pievērsies pilnvērtīgai rallija programmai un jau ir startējis Somijā, Igaunijā un Lietuvā. ”Pēdējā laikā sanācis rallija auto pavadīt vairāk laika – gan sacensībās, gan treniņos. Soli pa solim kāpinām tempu un es arvien vairāk izprotu dažādās specifiskās rallija nianses. Protams, man vēl ļoti daudz kur jāpiestrādā – gan stenogrammas sastādīšanā, gan tās uztverē, gan ceļa ”nolasīšanā”. Aptuveni zinu, cik ātri Mārtiņš [Sesks] un citi vadošie Rally4 ieskaites braucēji šeit brauc un mans mērķis ir maksimāli samazināt savu ātruma deficītu pret viņiem, un, iespējams, dažos ātrumposmos arī pacīnīties par augstākām pozīcijām,” iesāk Reinis Nitišs.

Arī Reinis izmantos Ford Fiesta Rally4 spēkratu. Ar stūrmani Andri Mālnieku Liepājā startēts jau pirms tam, tomēr nu rallijam tiek veltīta daudz lielāka uzmanība: ”Šis būs mans piektais starts Rally Liepāja rallijā, taču ceļi gadu no gada mainās, turklāt šeit esmu startējis dažādos gadalaikos un ar dažādām rallija mašīnām. Ja agrākos gadus braucu treniņu nolūkos un lai iepriecinātu Latvijas fanus, tad šogad viss ir daudz nopietnāk. Man ir cita pieeja, cita attieksme un citi mērķi. Jau rallijā Lietuvā es pierādīju, ka varu būt ātrs. Tagad ir jāspēj šis ātrums noturēt visa rallija garumā un jāizvairās no kļūdām, tad viss būs labi,” noslēdz Nitišs.

Neraugoties uz lielo pieredzi, Aināram Igaveņam šis būs pirmais starts Eiropas čempionātā, un kā izrādās – sen lolots sapnis. ”2007. gadā manā komandā parādījās klienti un hobijs pārtapa par biznesu. Šobrīd, koronavīrusa situācijas dēļ, mani klienti netiek uz sacensībām, līdz ar to man pašam parādījās izdevība. Sapnis pabraukt bija jau sen. Esmu strādājis ar Zelindo Melegari un Dmitriju Feofanovu [ERC2 ieskaites dalībnieki, kuri arī šogad startēs Rally Liepāja] un viņi man prasīja ”Kad Tu, vecais, pats izbrauksi ar mums kopā?”. Ja klienti no Krievijas un Spānijas varētu ierasties, es droši vien nevarētu braukt, bet redz – startēšu Rally Liepāja.”

Igaveņš uz Rally Liepāja starta izies ar dalībai ERC2 ieskaitē sagatavotu Mitsubishi Lancer Evo X, kamēr stūrmaņa lomu pildīs Ralfs Igaveņš. ”Šajā rallijā braukšu kopā ar dēlu Ralfu. Viņš ir izgājis ļoti labu skolu pie Urmasa Rosimā, kurš ir iemācījis domāt pareizā virzienā. Arī šobrīd viņš tiek skolots tālāk. Mums tas ir apvienots hobijs un mācīšanās. Bet uzmanība būtu jāpievērš arī citiem jaunajiem dalībniekiem, ne tikai viņam. Būtu Latvija bagātāka, mums būtu vēl vairāk labu braucēju. Redzot cik daudz talantīgu autosportistu te aug, spāņi man prasa, cik Latvijā iedzīvotāju. Un viņus pārsteidz, ka Latvijā ir divi, nevis divdesmit miljoni!”

”Es nekad neaizmirsīšu, kā reiz Liepājas rallijā, kad mūsu komandā brauca Aleksejs Lukjaņuks un Sīms Plangi, braucot no servisa parka uz laika kontroli Lukjaņuks kavēja. Sīms, to zinot, aizturēja rindu, lai varētu viņam atbrīvot ceļu. Sīms riskēja saņemt sodu un palaida Lukjaņuku, nevis centās ieriebt konkurentam. Redzot šādu komandas garu, es noķēru garšu – šādi mirkļi sniedz gandarījumu vadīt komandu. Rallijs nav tikai cīņa par sekundēm, bet arī cilvēcība.”

No trim minētajiem Latvijas pārstāvjiem, Ainārs ir pieredzes bagātākais dalībnieks. Viņa pirmais Rally Talsi starts meklējams tālajā 1998. gadā. Šai laikā gan kā braucējam, gan kā komandas vadītājam ir izdevies ieraudzīt pasākuma pievienoto vērtību: ”Šis ir varonīgs organizatoru darbs. Var redzēt, ka Latvijā ralliju mīl. Cepuri nost, ka tas aizvests līdz tik augstam līmenim, ka šogad bija cīņa pat par vietu WRC kalendārā. Arī Latvijas valdībai un valstij ir jāsaprot, kādu pienesumu tas sniedz. Esmu izbraukājis Eiropu un atpazīstamības faktors Latvijai ir milzīgs. Ja parēķina, cik daudz līdzekļus pateicoties rallijam un rallijkrosam valstī ienesuši tūristi, domāju, ka organizatoriem jāizsaka milzīga pateicība,” nobeidz Ainārs Igaveņš.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz