Sprādzienā cietušā motokrosista Roberta Lūša veselības stāvoklis uzlabojas

11.10.2015 14:39

autoeuro.lv

Beļģijā gāzes balona sprādzienā cietušā latviešu motokrosa braucēja Roberta Lūša veselības stāvoklis kļūst arvien labāks, tomēr kādu laiku viņam vēl būs jāpavada slimnīcā, portālam “autoeuro.lv” apstiprina Latvijas izlases vadītājs Fīlips Kempelis.

Negadījums notika prestižo “Coupe de l’Avenir” sacensību nedēļas nogalē, kad brokastu gatavošanas laikā sportista autobusā pēkšņi uzsprāga gāzes balons. Slimnīcā tika nogādāts gan Roberts Lūsis, gan viņa tēvs, kurš cietis mazāk, tomēr arī guvis roku un sejas apdegumus.

Lai neradītu papildus draudus Roberta Lūša veselībai, ārsti pēc notikušā nolēma, ka sportistam labāk atrasties mākslīgi izraisīta miega stāvoklī. Šobrīd, kad pēc negadījuma pagājušas trīs dienas, viņa stāvoklis pakāpeniski uzlabojas.

Sākotnēji bija paredzams, ka sportistam slimnīcā būs jāpavada aptuveni nedēļa. Šobrīd vēl nav zināms, kad jaunais motokrosists varēs doties mājās un kā šie notikumi ietekmēs viņa turpmāko karjeru sportā.

“Coupe de l’Avenir” sacensībās Beļģijā Lūsim bija jāpārstāv MX65 klase, tomēr pēc notikušā Latvijas komanda uz starta devās divu braucēju sastāvā, izcīnot desmito vietu. Jau vēstīts, ka MX85 klasē Latvijas izlase ierindojās astotajā vietā, bet spēcīgākajā klasē MX Open guva augsto trešo vietu, kopsummā ieņemot septīto pozīciju 14 valstu konkurencē.

Roberts Lūsis pārstāv motokrosa klubu “Motokurzeme”. Pērn MX50 klasē viņš kļuva par Latvijas Junioru čempionu, kā arī izcīnīja vicečempiona titulus Igaunijas un Lietuvas motokrosa čempionātos. Šogad Lūsis startēja MX65 klasē un Latvijas Junioru čempionātā izcīnīja piekto vietu. Tāpat viņš šajā sezonā piedalījās Junioru pasaules čempionātā, kur MX65 klasē, pēc sāpīga kritiena kvalifikācijā, finālu summā izcīnīja 25. vietu. Lūsis šogad brauca arī “Superkausā”, kur bija viens no ātrākajiem, un turpināja gūt pieredzi sacensībās ārvalstīs.