Ūdensmotosportists Parolis Alūksnē izmet nāves cilpu

01.08.2019 07:01

Alūksnes ezerā pie Pilssalas norisinājās Latvijas ūdens motosporta atklātā čempionāta ceturtais posms. Sacensībās tika noskaidroti arī pasaules čempionāta laureāti jauniešiem GT15 laivu klasē.

Liepājas ūdens motosporta pārstāvis Mārtiņš Morozs izceļ Niklāva Paroļa atgriešanos “Formula 4” klasē. Šajā laivu klasē par goda pjedestālu sīvi spēkojās arī Uvis Lazarenoks un “W4Racing Liepāja” pārstāvis, daudzkārtējais pasaules zelta medaļu ieguvējs Stefans Ārands no Igaunijas.

Tieši Parolis un Ārands sarūpēja sacensību iespaidīgāko skatu, kad pēc abu laivu sadursmes Parolis ar savu spēkratu gaisā izmeta nāves cilpu. Niklāva komandas mehāniķu centīgais darbs ļāva sagatavot tehniku, un, atkārtoti startējot, liepājnieks ieguva 2. vietu gan trešajā braucienā, gan posma kopvērtējumā. Lazarenoks sacensības noslēdza 3. vietā, bet Liepājas klubu pārstāvošais Ārands ieņēma 4. vietu. Par “Formula 4” uzvarētāju Alūksnē kļuva Bauskas kluba “Mēmeles sports” braucējs Toms Smilškalns.

Liepājai savs pārstāvis šajās sacensībās bija arī GT30 laivu klasē, kur par augstām vietām cīnījās Renārs Eglītis. Morozs uzskata, ka Eglītim ir sagatavota konkurētspējīga tehnika, un liepājnieks, Latvijas čempionāta posmā uzrādot stabilu sniegumu, izcīnīja 3. vietu. Par uzvarētāju GT30 klasē kļuva Laura Lakoviča-Lakovica.

Pasaules čempionāta ieskaitē zelta medaļu GT15 klasē izcīnīja zviedrs Alekss Kīvs. Latvijas sportiste Laura Lakoviča-Lakovica izcīnīja 2. vietu, bet Nils Slakteris ierindojās 3. vietā.