Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Veiksmīga debija pasaules čempionātā

08.06.2008 16:50

Nedēļas nogalē Birštonas pilsētā Lietuvā norisinājās pasaules čempionāts ūdens motosportā S-550 laivu klasē, bet tajā pašā laikā Žņinas pilsētā Polijā – F-350 klases Eiropas čempionāta posms. Labākais no mūsējiem bija jaunais Artūrs Brolītis, kurš izcīnīja sesto vietu pasaules čempionātā. Lietuvā startēja divi Liepājas ūdens motosporta komandas “UPB Energy” braucēji – gados jaunais Artūrs Brolītis un Pēteris Pelnēns.

Atcerēsimies, ka pērn par pasaules čempionu S-550 klasē kļuva liepājnieks Mārtiņš Bergholcs, kurš šajā sezonā nolēmis startēt prestižajā F-2000 klasē. “S-550 klasē visu esmu sasniedzis – kļuvis par pasaules čempionu, tagad jāmēģina sasniegt tikpat labus rezultātus F-2000 ieskaitē,” sacīja Bergholcs, kurš mūsējiem bija līdzās Lietuvā un, cik nu spēja, palīdzēja tikt galā ar tehniku, kā arī deva vērtīgus padomus.

Arī šogad S-550 laivu klasē konkurence bija visai nopietna, un to parādīja visi braucieni – pat vadošie sportisti nespēja tos veikt vienlīdz stabili. Kvalifikācijā Artūram Brolītim, kuram šis ir debijas pasaules čempionāts šajā klasē, uzreiz izdevās uzrādīt otro labāko laiku, taču sacensībās tik spoži neveicās, tomēr arī izcīnītā sestā vieta ir liels panākums. Otrs mūsu braucējs Pēteris Pelnēns sacīkšu gaitā divas reizes pamanījās apskādēt dzenskrūvi un tādējādi zaudēja jebkādas cerības uz augstu vietu – galarezultātā liepājnieks palika pēdējā, 17.pozīcijā. Par pasaules čempionu kļuva pazīstamais polis Lehoslavs Ribarčiks, ar kuru pērn sīvs cīniņš izvērtās Bergholcam.

Žņinā notiekošajā Eiropas čempionāta posmā F-350 laivu klasē, pirmajā braucienā izstājoties, bet nākamajos izcīnot attiecīgi astoto, ceturto un septīto vietu, kopvērtējumā 15 dalībnieku konkurencē astoto pozīciju ieņēma Lauris Gūtmanis. Savukārt paralēli turpat notiekošajā valsts atklātajā čempionātā cits liepājnieks – Māris Gūža jauniešu jeb JT-250 laivu klasē izcīnīja trešo vietu.

Jau nākamas nedēļas nogalē – sestdien pulksten 12 ar pirmo posmu Liepājas Tirdzniecības kanālā sāksies Latvijas čempionāts.