Piektdiena, 7. augusts Madars, Alfrēds, Fredis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ziemas sezonas noslēguma sacīkstēs Vecpilī– uz pjedestāla arī mūspuses autosportisti

Ziemas sezonas noslēguma sacīkstēs Vecpilī– uz pjedestāla arī mūspuses autosportisti
Foto: Maruta Dene
25.02.2018 11:00

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Ar ziemīgiem mīnusiem, sniega snigšanu un spraigu cīņu trasē.Tieši tā vakar Vecpilī aizvadīts Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) folkreisa Ziemas kausa izcīņas piektais un noslēdzošais posms.Savus spēkus un meistarību šajās sacensībās rādīja kopumā 24 sportisti no visas Latvijas. Viņu vidū arī viens biedrības ”Autosports Grobiņa” braucējs un četri biedrības ”SK Vecpils” pārstāvji.

Sudrabs sacīkstēs un kopvētējumā

Augstāko sniegumu no mūspuses sportistiem Vecpils autotrasē uzrādīja ”Autosports Grobiņa” folkreisists, vecpilnieks Andis Dreimanis. Visos četros kvalifikācijas braucienos finišējot pirmajā trijniekā, viņš sev automātiski izcīnīja vietu finālā. Gluži līdzīgi, vien ar nedaudz mazāku punktu skaitu, sešu ”automātisko” finālistu vidū iekļuva ”SK Vecpils” sportists, durbenieks Kristaps Kļava. Jāpiebilst gan, ka vēl seši sportisti fināla braucienam pievienojās, labi nostartējot pusfinālā. Un viens no viņiem bija arī ”SK Vecpils” pārstāvis, durbenieks Reinis Lankups.

Galu galā Ziemas kausa izcīņas piektajā posmā Kristaps ieguva 10. vietu un 7 punktus, Reinis izcīnīja 6. vietu un 11 punktus, bet Andis finišēja otrais, savam kopvērtējuma rezultātam”pieplusojot” 17 punktus. Te, protams, svarīgi atzīmēt, ka arī iepriekšējās četras sacīkstes, kas norisinājās Garkalnes, Vecpils, Brenguļu un Pilskalnu autotrasē, A. Dreimanim bija salīdzinoši veiksmīgas – to kopvērtējumā viņš ierindojās godalgotajā trešajā vietā. Pjedestāla augstākos pakāpienus, balstoties uz četrās sacīkstēs savāktajiem punktiem, ieņēma Valkas sportists Māris Zālītis un Artis Biezais no Langstiņiem.

Lai arī kādam varbūt šķita, ka pēc Ziemas kausa pēdējā posma itin nekas šajā trijniekā nemainīsies, tomēr vakardienas sacensības kopvērtējumā ieviesa nelielas korekcijas. M. Zālītim izdevās saglabāt savu līderpozīciju, toties A. Biezais no otrās vietas noslīdēja uz trešo. ”Vēl joprojām nespēju noticēt, ka Ziemas kausa kopvērtējumā esmu otrais. Bet šai sezonā man gāja patiešām labi. Arī par šodienas startu Vecpilī neko sliktu pateikt nevaru. Nobraucu ideāli. Pie tam uz pirmo vietu es nemaz nepretendēju – līdz tai vēl bišķi pietrūkst jaudas,” atzina A. Dreimanis. Jautāts par tālākajām gaitām autosportā, vecpilnieks neslēpa, ka dalību sacensībās tagad, iespējams, uz kādu laiku ”iepauzēšot”: ”Simtprocentīgi vēl nevaru to apgalvot, bet doma tāda man ir. Skatīšos, kā būs.” Viņš gan paskaidroja, ka tas nebūt nenozīmējot pilnīgu aiziešanu no šī vaļasprieka – Andis autosportā pavisam noteikti atgriezīšoties.

Cer saglabāt līdera pozīciju

Papildus folkreisam ziemas sezonu vakar Vecpilī noslēdza arī autokross. LAF Krosa komisijas kausa 5. posmā visiem 13 braucējiem gan treniņus, gan pirmās divas kvalifikācijas bija jāaizvada ar bezradžu riepām, taču atlikušajos braucienos ikviens varēja izvēlēties radžotas riepas.

Trasē kopā ar citiem sportistiem spēkojās arī divi mūspuses braucēji – ”Autosports Grobiņa” pārstāvis, grobiņnieks Aivars Galbāliņš un ”SK Vecpils” autokrosists, vecpilnieks Sandis Džeriņš. Aivaram sacensības noslēdzās ar kāpšanu uz pjedestāla otro pakāpienu, turpretī Sandim neveiksmīgi nobrauktā fināla dēļ nācās samierināties ar 9. vietu. ”Šodien gāja slikti. Fināla brauciena startā mani diezgan izstūma un izbakstīja, kā rezultātā es no pirmās rindas atkritu uz aizmuguri. Tālāk jau – cik tā mašīna gāja, tik arī braucu. Piemēram, pēdējos apļos mans auto pat uzvārījās. Tomēr ceru, ka dzinējam viss būs kārtībā,” pastāstīja vecpilnieks. Ziemas sezonu kopumā gan Sandis vērtējot kā labi nobrauktu: ”Ņemot vērā to, ka mans auto nav īsti piemērots krosam, izdarīju visu, ko varēju. Arī tehniskā ziņā gāja noturīgi, jo nekas daudz nebija jāskrūvē.” Puisis atklāja, ka vasaras sezonā viņš braukšot jau ar citu auto, kas pašlaik esot tapšanas stadijā.

Pretēji folkreisa Ziemas kausa izcīņai Krosa komisijas kausa seriāls vēl pilnībā nenoslēdzās – vakar tas aizvēra durvis uz ziemu, bet jau vasaras sezonā tradicionāli turpināsies. Tieši šī iemesla dēļ kopvērtējuma rezultāti šobrīd ir diezgan provizoriski.

”Ziemas sezonu nobraucu labi. Protams, dažas nianses ir jāpamaina braukšanas stilā, bet es joprojām mācos. Ziemas apstākļos nav liela pieredze, taču ar katru gonku man iet arvien labāk. Esmu apmierināts. Kopvērtējumā man ir pirmā vieta, un ceru šo pozīciju tieši tādu saglabāt arī turpmāk. Pavisam noteikti startēšu vasarā,”pastāstīja A. Galbāliņš. Uz jautājumu, ar kādām sajūtām viņš noslēdzis vakardienas sacensības, grobiņnieks atbildēja: ”Jūtos ļoti labi. Vecpils trase ir ātra, bet ar tādām niansītēm, kuras ir jāprot izbraukt. Patīkami, ka var startēt arī ar ”naglām”. Pie tam – ir sniegs un aukstums. Viss, kas īstai ziemas gonkai pienākas. Esmu priecīgs.”

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz