Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Zviedrijas ERČ rallija kvalifikācijā Mārtiņš Sesks/Renārs Francis izcīna sesto vietu

Ar brīvajiem treniņiem un kvalifikācijas ātrumposmu ceturtdien startējis Eiropas rallija čempionāta (ERČ) piektais posms, rallijs ”Royal Rally of Scandinavia”. Kvalifikācijas posmā Mārtiņš Sesks/Renārs Francis izcīnīja sesto vietu.

06.07.2023 18:50

Treniņos ātrākais bija ERČ kopvērtējuma līderis Haidens Padons, kuram sekoja soms Lauri Jona un Mārtiņš Sesks ar stūrmani Renāru Franci. Ceturtais ātrākais bija Nikolajs Grjazins, bet sestā vieta Oliveram Solbergam, kurš piebilda, ka strādā pie tā, lai aprastu ar ”Volkswagen Polo GTI R5” šajos ātrajos ceļos.

Pēc tam sākās kvalifikācija, kas norisinājās lietainos apstākļos. Ātrāko laiku, neskatoties uz to, ka lietus pieņēmās spēkā un trase bija vēl slidenāka, uzrādīja Olivers Solbergs, kuram 0.273 sekundes zaudēja norvēģis Franks Tore Larsens, bet 0,711 sekundes zaudēja Miko Heikila. Ceturtais ātrākais bija Padons.

6.vieta Seskam/Francim, kuri Solbergam zaudēja 1,179 sekundes. Septītais ātrākais Grjazins, bet Mads Ostbergs uzrādīja vien 14.ātrāko laiku, kas nozīmē to, ka sportists piektdien trasē, visticamāk, dosies viens no pirmajiem.

Vēlāk sportisti izvēlēsies starta pozīcijas pirmajai dienai. Jāatzīmē, ka rallija laikā lietu nesola.

Piektdien sportisti veiks astoņus dopus (106 km).