Piektdiena, 27. novembris Lauris, Norberts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Zviedrs Sūlbergs triumfē, Sesks izstājās Vecpilī

Zviedrs Sūlbergs triumfē, Sesks izstājās Vecpilī
Somam Emīlam Lindholmam neliela putekļu diēta netraucēja finišēt un rallija kopējā ieskaitē ierindoties 6. vietā. (Foto: Ģirts Gertsons)
16.08.2020 20:11

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Eiropas rallija čempionāta otrajā posmā, Liepājas rallijā, otro gadu pēc kārtas ir uzvarējis zviedru 18 gadus vecais talants Olivers Sūlbergs, bet Liepājas ekipāža Mārtiņš Sesks/Renārs Francis priekšpēdējā posmā sabojāja savu automašīnu pēc lēciena pāri Vecpils Stroķacs tramplīnam un izstājās.

Pirms starta

Šīgada Eiropas rallija čempionāta Liepājas posma atklāšana nebija tik pompoza, kā ierasts, tomēr sacensības pilnībā nepalika bez svinīga starta arī Covid-19 laikā. Savukārt vairākiem simtiem liepājnieku bija iespēja vērot dalībnieku parādi pilsētas ielās.

Rallija simbolisko startu ar Latvijas un Liepājas karogiem pie LOC manēžas deva Uldis Sesks un Uldis Hmieļevskis, un jau pēc mirkļa sava “Citroen” dzinēja rēkoņu nodemonstrēja Aleksejs Lukjaņuks, kurš Liepājas rallijā startēja ar pirmo numuru. Pēc tam ar garākiem un īsākiem intervāliem trasē devās arī pārējās no kopumā 43 Eiropas rallija ieskaites automašīnām. Tai skaitā arī liepājnieki Mārtiņš Sesks un Renārs Francis.

Pirms sacensību sākuma Mārtiņš Sesks sacīja: “Domāju, ka visi, kas startē Eiropas un pasaules čempionātos, tam pieiet ļoti nopietni, un šaubos, ka daudzi braucēji šo laiku izmantoja citām lietām – “Rally Liepāja” rezultāti parādīs, kuri ir trenējušies un kuri nav.

Ir sajūta, ka esam labā formā, taču man vēl jāpiestrādā pie niansēm, jo pēc šīs pauzes ik pa laikam sanāk pieļaut nelielas kļūdiņas. Galvenais darbs šeit būs noturēt precizitāti, audzēt pārliecību savos mājas ceļos. Domāju, ka tā būs atslēga labam rezultātam.

Šis ir mans dzimtais rallijs, tādēļ šeit braukt ir pamatīga bauda. Rīkotāju komanda katru gadu parāda, ka ir vieni no labākajiem sacensību organizatoriem Eiropā. Fani vienmēr sniedz papildu enerģiju. Ceru, ka aktīvākie līdzjutēji nebūs aizmirsuši, cik ļoti mēs viņus gaidām trases malā un cik svarīgs ir viņu atbalsts.”

Rallija ekipāžas strauji izbrāzās cauri Jaunliepājai un sasniedza Tramvaja tiltu, kur bija pulcējies skaitliski liels parādes skatītāju pulks. Šādu izvēli var uzskatīt par stratēģiski pareizu, jo autosportisti tiltu šķērsoja divreiz – pirms un pēc līkločiem Vecliepājas ielās. Parādes vērotāju netrūka arī pie koncertzāles “Lielais dzintars”.

Tā kā parāde netika eskortēta, tās dalībnieki iekļāvās kopējā satiksmē, un tas savukārt vairākiem ātruma cienītājiem ļāva vilšus vai nevilšus integrēties rallistu plūsmā. To paveica gan daži baiki, gan arī kāds ilgu mūžu nodzīvojis vieglais auto.

Sūlberga dominance

Rallija pirmais ātrumposms sestdien ap pusdienlaiku startēja Talsos. Nepilnus 25 kilometrus garajā pirmajā dopā uzvarēja Olivers Sūlbergs ar savu “Volkswagen Polo”. Jaunietis savos 18 gados jau var palepoties ar līdzdalību WRC posmos. Iepriekš ar Latvijas licenci startējušais zviedrs pērn uzvarēja Liepājas rallijā un Talsu apkārtnes ceļos pieteicās titula aizstāvēšanai. No viņa 3,1 un 3,5 sekundes atpalika Krievijas pilots Nikolajs Grjazins (“Hyundai”) un WRC braukušais Mads Ostbergs (“Citroen”).

Liepājas duets Mārtiņš Sesks/Renārs Francis (“Ford Fiesta”) kopējā ieskaitē ierindojās trešā desmita ievadā, taču pašmāju vadošajai ekipāžai svarīgākā bija cīņa junioru ieskaitē. Jau pirmais ātrumposms ieskicēja latviešu sīvu cīniņu ar igauņa Kena Torna “Ford Fiesta”. Tajā par nepilnām sešām sekundēm ātrāks bija mūsu ziemeļu kaimiņš, bet pēc trim ātrumposmiem Torns bija atrāvies jau 8,5 sekundes. Deficītu mūsējie likvidēja dienas pēdējā ātrumposmā no Strazdes līdz Odrei. Pēc šiem 25,5 kilometriem mūsējie pirmo dienu jau noslēdza ar 0,3 sekunžu pārsvaru.

Pirmās dienas pēdējā ātrumposmā dramatiski notikumi risinājās cīņā par kopvērtējuma līderpozīcijām. Ziemeļkurzemes putekļos savu auto nesavaldīja Sūlbergs, taču viņš pēc saslīdēšanas ne tikai turpināja ceļu, bet arī noturēja līderpozīciju, lai arī dopā piekāpās Lukjaņukam.

Tikmēr vicelīderis Nikolajs Grjazins nobrauca no ceļa un tik smagi traumēja savu mašīnu, ka sestdien nevarēja cīņu turpināt. Krievu sportista neveiksme ļāva uz kopvērtējuma 2. pozīciju pacelties Madam Ostbergam.

Tomēr sestdienas vakarā krieva komanda bija krietni pastrādājusi garāžā, un svētdien Liepājas rallija divkārtējā uzvarētāja hjundajs izskatījās gluži kā jauns. Atsevišķos ātrumposmos par pirmajām pozīcijām sportists gan vairs necīnījās, taču turējās turpat aiz līderu trio.

Liktenīgā Stroķacs

Otrajā dienā Sesks/Francis vadību savā klasē saglabāja līdz 9. ātrumposmam, taču tajā mūsējo duets izstājās. Liktenīgs izrādījās Vecpils ātrumposma slavenais Stroķacs tramplīns. “Diemžēl rallijs ir beidzies – Stroķacs tramplīnā uzgājām vēl ātrāk nekā pirmajā reizē un…” tviterī rakstīja Mārtiņš Sesks.

Viņš skaidroja, ka otrajā reizē šajā tramplīnā Liepājas ekipāžas ātrums bija vēl lielāks, bet lēciens – augstāks. “Pēc tramplīna akmeņi caur visiem sargiem ielidoja radiatorā un pamatīgi sabojāja to. Līdz ar to iztecēja viss tosols, un rallijs ir beidzies,” skaidroja Latvijas vadošais pilots.

Tikmēr cīņā par absolūtās ieskaites lauriem divu skandināvu duelī Sūlbergs pārspēja Ostbergu, bet trešais finišu sasniedza Krievijas pārstāvis Aleksejs Lukjaņuks.

REZULTĀTI
1. Olivers Sūlbergs Zviedrija “Volkswagen Polo GTI R5” 1:27:23,0
2. Mads Ostbergs Norvēģija “Citroen C3 R5” +20,1
3. Aleksejs Lukjaņuks Krievija “Citroen C3 R5” +37,2
LIEPĀJAS RALLIJA UZVARĒTĀJI
2020. Olivers Sūlbers Zviedrija
2019. Olivers Sūlbers Latvija *
2018. Nikolajs Grjazins Latvija *
2017. Nikolajs Grjazins Latvija *
2016. Ralfs Sirmacis Latvija
2015. Kreigs Brīns Īrija
2014. Esapeka Lapi Somija
2013. Jāri Ketomā Somija
* Brauca ar Latvijas licenci.
Liepājniekiem Mārtiņam Seskam un Renāram Francim liktenīgs izrādījās lēciens pāri Vecpils posma Stroķacs tramplīnam.(Foto: FIA ERC)

Foto galerija

25 komentāri

2020-08-16 21:04

2020: Nu sogad tas rallijs ne kac nebija.Ne normala abalvosana.Naudas izteresana.Liepaja ielas platas un labas ielas ralliju labak ne kaut kur puteklos.

2020-08-16 21:26

nju: da kuru tas interesē? Varbūt, 1% no liepajniekiem

2020-08-16 21:26

Sn: Kovids! Pamanini,jebal?

2020-08-16 22:01

Sportameistars eurosport: Lasiet liepaja.lv Kapec rakstits ka uzvareja Russia Nikolajs Griazins ? kas te pa muldašanas ?

2020-08-16 22:05

janex: Kurš klauns šo rakstu ir veidojis??? NAV tāda SŪLBERGA!!! Ir SOLBERGS!!!

2020-08-16 22:17

Vietnieks: Raksta autors vienkārši meistars... pat ja nezini kas tas par cilvēku, un, ja tā uzvārds nelatviskojas, nu tad netulko to, nevis raksti muļķības...
Un tie gudrie penzonāri, kuri domā, ka liepājnieki vai visi kuri dzīvo ap Liepāju nebrauc skatīties ralliju, tad smagi maldās, jo vien paskatoties kas pietkdien vakarā darījās - pilnas ielas ar pašiem liepājniekiem.
Prieks, ka šāds starptautisks pasākums joprojām notiek un vismaz uz pāris dienām palīdz vietējiem uzņēmējiem.

2020-08-16 23:24

Ilmars: Rallijs labs

2020-08-17 03:59

:) :: :
Kas traucē sliktam dejotājam? [paša olas]
Kas traucē Seskam? [akmeņi radiatorā]

2020-08-17 05:27

Spečoks: Piesēdināja par vēlu! Tāpēc ieurbās zemē!

2020-08-17 07:07

KKK: Neizstājās!!! Izstāties var ar vienīgi ar pašu vēlešanos,bet šeit banā;li pakāsa.Kam negadās!!

2020-08-17 07:13

....: kad sapratīs,nav talants!.....netērē cilvēku nodokļu naudu!pacel pilsētu,Liepāja varētu būt labāka par Ventspili vismaz.... grauzēji ! b....

2020-08-17 07:17

....: par foto PLUS! Ideāli attēlota attieksme pret Liepājas iedzīvotājiem...HA!

2020-08-17 07:53

Andris Polozs: Varēja jau pirms patrenēties nav jau Zviedrija,labāk pazīmēties pa pilsētu!

2020-08-17 08:34

m77: Pie vainas nebija akmeņi, bet gan tas ka pēc lēciena ielikās ar purnu ceļā. Bildē labi redzams. +1 par tosolu LOL...

2020-08-17 08:53

....: Olivers Solbergs NAV no Zviedrijas ,bet no Norvēģijas !!!

2020-08-17 09:28

Raitis: Tad nu gan! Mārtiņš Sesks lej savā Fiestā tosolu!!!

2020-08-17 10:45

rex: Kā tad tā, Liepājas "varonis" izstājās. Nu jā, rallis nav tas pats, kā pa noslēgtām ielām gonkot!

2020-08-17 10:56

to08:53: Solbergam māte ir zviedriete. Tā kā 50 norvēģis un 50 zviedrs :) Šobrīd startē ar zviedru licenci.

2020-08-17 11:30

....: Bet dzimis Norvēģijā ,tā licence jau tautību nenosaka

2020-08-17 12:06

Interesanti: Tas moments, kad tevī gūlda nenormāli lielu piķi, resurs līdzvērtīgs pasaules līmenim. Bet tu jau esi apdirsies kautkādā Vecpils trasē.

2020-08-17 20:56

kas vainīgs?: Bija jau laiks iemācīties kā pārbraukt tramplīnu!

2020-08-18 19:52

onkyls: Tas ir okey Seskam akmeņi radiatorā, labi ka ne d,,,,,.....āaaaaa

2020-08-18 21:39

skubijs-du: wolksvagenštangeļcirkuļ..... staļingrada ..... utt.
šķirba nebūs pa šauru , bet gan ātrums par mazu....
izcils lēciens ar radiātoru zemē.....

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz