ITF Liepāja: Tomase zaudē pēc neizmantotām setbumbām

Liepājā notiekošajā ITF W25 turnīrā uz māla seguma ceturtdien uzvaras guva Kamilla Bartone un Daniela Vismane, kuras pārvarēja attiecīgi pirmo un otro kārtu, bet pirmā barjera pārāk augsta bija Elzai Tomasei.

27.05.2021 17:09

Kamilla Bartone (WTA 648.) kvalifikācijas uzvarētāju mačā ar 7:5, 6:4 pieveica Igaunijas spēlētāju Elenu Maliginu (WTA 561.), kura bija viņas pāriniece dubultspēļu turnīrā (zaudējums 1. kārtā). Bartone abos setos atspēlēja breiku (2:4 un 0:1), sezonas bilanci 1. kārtas mačos uzlabojot līdz 8-2.

Kamilla šonedēļ nopelnījusi sešus reitinga punktus un piektdien tiksies ar liepājnieci Patrīciju Špaku, kura vakar guva tikai otro uzvaru ITF pamatturnīros.

”Wild card” saņēmusī liepājniece Elza Tomase (WTA 1127.) ar 5:7, 4:6 zaudēja kvalifikāciju izspēlējušajai itālietei Federikai Arčidiakono (WTA 688.).

Tomasei 1. setā pie 5:4 uzņemšanā bija trīs setbumbas. Pirmās divas bija pēc kārtas (15:40), abas reizes neprecīzi sitot ar ”forehand” – pirmās serves atsitiens tīklā un sānu auts vairāku sitienu izspēlē. Itāliete trešo setbumbu atspēlēja garā izspēlē ar Elzai neaizsniedzamu raidījumu.

Tomase pēc neizmantotajām setbumbām ar kļūdām ”sausā” zaudēja nākamajā serves geimā. Viņa nākamo geimu ieguva vien tad, kad 2. setā bija iedzinējos ar 0:3 un 0:40 uzņemšanā.

Tomasei vienu breiku izdevās atgūt, bet otro ne, jo viņa sestajā geimā no 2:3 un 30:0 četras reizes pēc kārtas bumbiņu raidīja autā, izvairoties no breikbumbām, bet vēl vienu atspēlēšanās iespēju nesagaidīja.

Tomase šonedēļ tikai otro reizi spēlēja ITF profesionālā turnīrā. Abi bijuši ar ”wild card” palīdzību Liepājā, kur Elza pagājušā gada janvārī negaidīti uzvarēja W15 līmeņa turnīrā, kas notika uz cietā seguma hallē.

Liepājā ”wild card” ieguva arī Daniela Vismane (WTA 488.), kura ir rangā augstāk esošā Latvijas tenisiste šīs nedēļas turnīrā. Vismane divos mačos zaudējusi tikai divos geimos un no turnīra sākuma uzvarēja 22(!) geimos pēc kārtas.

Viņa vakar sāka ar ”sauso” uzvaru, bet šodien ar 6:0, 6:2 sagrāva krievieti Jekaterinu Makarovu (WTA 558.), kura pirmo geimu ieguva 2. setā pie rezultāta 0:4.

Vismane ceturtdaļfinālā iekļuva trešo reizi sezonas sešos turnīros. Pirmie divi gadījumi bija W15 turnīros, Liepājā viņai ir gada pirmais W25 turnīrs. Ar ceturtdaļfināla sasniegšanu nopelnīti deviņi reitinga punkti.