Latvijas tenisistes uzvar Indiju un tiek uz finālturnīra kvalifikāciju

Anastasija Sevastova (WTA 47.) Latvijas un Indijas pirmo numuru spēlē ar rezultātu 6:0, 7:6(4) apspēlēja Ankitu Reinu (WTA 174.), veicot iespaidīgu atspēlēšanos otrajā setā, kur bija iedzinējos ar 2:5 un 15:40. Sevastovas uzvara Latvijas izlasei deva 3:0 pārsvaru mačā un ceļazīmi uz nākamās sezonas Billijas Džīnas Kingas kausa finālturnīra kvalifikāciju.

Anastasija Sevastova (Foto: AFP/Scanpix)
17.04.2021 16:00

Anastasija Sevastova 1. setā 6:0 nokārtoja 28 minūtēs, kur laikā zaudēja tikai piecās izspēlēs ar servi, pretiniecei breikbumbas nedodot. Vāji nospēlējušajai Ankitai Reinai bija vairāk nepiespiesto kļūdu nekā iegūto punktu (15:14).

Sevastovai tas bija otrais “sausais” sets pēc kārtas pret Indiju – viņa vakar 6:4, 6:0 pieveica Karmanu Tandi, tajā mačā uzvarot astoņos geimos pēc kārtas, bet šodien geimu sēriju pret Indiju pagarināja līdz 14 geimiem.

Reina 2. setā spēlēja labāk daudz. Indiete pirmajā geimā noturēja servi, pēc tam ieguva breiku un vēlreiz uzvarēja serves geimā, tiekot vadībā ar 3:0. Sevastovai otrajā geimā pēc Reinas apvedošā sitiena, “dropšota” un sava neprecīza uzbrukuma no kreisās puses radās 15:40 problēma. Viņa atspēlēja tikai pirmo breikbumbu, bet ar otro galā netika, bumbiņu raidot tīklā.

Sevastova atspēlēja breiku un pievilka līdz 2:3, bet izlīdzinājumu nespēja panākt, tūlīt vēlreiz tiekot nobreikota. Viņai sasteigta un neprecīza tenisa geimā izdevās uzvarēt tikai vienā izspēlē. Identiska punktu raža arī nākamajā geimā uzņemšanā, un Reina tika vadībā ar 5:2.

Indijas tenisiste nākamajā geimā pie 0:15 uzvarēja garā izspēlē, uz ko Sevastova reaģēja ar diviem neprecīziem sitieniem, un Reina ieguva divas setbumbas – 2:5, 15:40. Sevastova abas setbumbas atspēlēja ar diagonālajiem uzbrukumiem, piespiežot Reinu kļūdīties.

Reina, kura zaudējusi visos septiņos mačos pret Top 50 spēlētājām, nākamajā geimā nespēja izservēt setu. Sevastova 10. geimā vēlreiz bija tuvu zaudējumam setā – viņa no 4:5 un 0:30 uzvarēja septiņās izspēlēs pēc kārtas – četrās šajā geimā un trīs nākamajā geimā, iegūstot trīskāršo breikbumbu. Reina atvairīja tikai pirmo, pēc tam trāpot tīklā.

Sevastova pie 6:5 nespēja izservēt maču, arī neizmantojot vienu mačbumbu. Reina to atspēlēja ar apvedošo sitienu. Sevastova turpinājumā atvairīja divas breikbumbas, bet trešo novērst nespēja, ar dubultkļūdu paziņojot par taibreika spēlēšanu. Tajā līdzīga spēkošanās bija tikai pirmajās četrās izspēlēs (2:2), Sevastovai pēc tam veicot izšķirošo izrāvienu.