Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Liepājnieki cienīgi nostartē Latvijas Republikas jauniešu čempionātā tenisā

No 8.līdz 13.augustam Jūrmalā norisinājās Latvijas Republikas jauniešu čempionāts tenisā U12, U14, U16 un U18 vecuma grupām, vēsta Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Elans Zīverts.

17.08.2021 14:45

Par Latvijas Republikas jauniešu čempioni U12 vecuma grupā vienspēlēs un dubultspēlēs kļuva Anna Azarova. U14 vecuma grupas dubultspēlēs par čempioni kļuva Marija Lauva, bet U18 vecuma grupā dubultspēlēs par čempionu kļuva Dāvis Rolis. 2.vietu U12 vienspēlēs un dubultspēlēs izcīnīja Elizabete Marta Hamitova. U14 vecuma grupā 2.vietu vienspēlēs izcīnīja Marija Lauva. Tikmēr 3.vietas dubultspēlēs izcīnīja Bogdans Kozlovs (U14), Daniela Krušatina (U16) un Kārlis Vēberis (U18).

U12 vecuma grupā Liepājas Tenisa sporta skolu pārstāvēja Gustavs Brižs, Timo Tikums, Orests Ronis, Anna Azarova, Elizabete Marta Hamitova, Alise Latiša, Paula Gurecka, Polina Iļasova un Jeļizaveta Rižkova.

No zēniem vissekmīgākais bija ar 4.numuru izsētais Gustavs Brižs, kurš aizcīnījās līdz pat pusfinālam, kurā gan ar 2-6 3-6 atzina ar 1.numuru izsētā Ērika Valeiņa (Mārupes TS) pārākumu. Spēlē par 3.vietu, Gustavs ar 2-6 4-6 piekāpās Martinam Mašalam (Tennis Pro Academy), līdz ar to sacensību noslēgumā Gustavs Brižs ierindojās 4.vietā. Arī dubultspēlēs Gustavs Brižs, spēlējot kopā ar Romanu Kravcovu (Denisa Pavlova TS), izcīnīja 4.vietu.

Tikmēr meiteņu konkurencē ar 1.numuru izsētā Anna Azarova un ar 2.numuru izsētā Elizabete Marta Hamitova aizcīnījās līdz finālam, tādējādi noorganizējot liepājnieču dueli sacensību noslēgumā. Ar rezultātu 6-1 6-2 par Latvijas Republikas jauniešu čempioni U12 vecuma grupā kļuva Anna Azarova, bet par vicečempioni – Elizabete Marta Hamitova.

Arī dubultspēlēs abām liepājniecēm par uzvaru sacensībās bija jāsacenšas vienai pret otru, jo Anna Azarova spēlēja kopā ar Keisiju Bērziņu (Tennis Pro Academy), bet Elizabete Marta Hamitova ar Darinu Matvejevu (Tennis Pro Academy) un abi pāri iekļuva finālā. Ar rezultātu 4-6 6-2 10-5 sacensībās triumfēja Anna ar Keisiju, bet Elizabete ar Darinu ierindojās 2.vietā.

U14 vecuma grupā Liepājas Tenisa sporta skolu pārstāvēja Bogdans Kozlovs, Marks Freiborns, Marija Lauva, Anastasija Lomovska, Sabīne Vaidere, Daniela Krušatina un Laura Kristiana Sprūde. Zēniem vissekmīgākais bija Bogdans Kozlovs, kurš apstājās pie cīņas par pusfinālu, kurā ar 6-4 0-6 3-6 viņš atzina Riharda Neimaņa (Mārupes TS) pārākumu.

Tikmēr dubultspēlēs Bogdans spēlēja kopā ar Kirilu Sokolovu (Tennis Pro Academy) un aizcīnījās līdz pusfinālam, kurā tika piedzīvots zaudējums, taču spraigā cīņā par 3.vietu Bogdans un Kirils ar 6-4 6-7(5) 10-6 izcīnīja uzvaru, tādējādi sacensību noslēgumā izcīnot 3.vietu.

Savukārt, meiteņu konkurencē no liepājniecēm vissekmīgākā bija ar 2.numuru izsētā Marija Lauva, kura aizcīnījās līdz pat finālam, taču ar rezultātu 3-6 4-6 Marija atzina Odetas Panasas (Tennis Pro Academy) pārākumu, tādējādi kļūstot par Latvijas jauniešu vicečempioni U14 vecuma grupā.

Meiteņu dubultspēlēs Marija Lauva sacentās kopā ar jauno Latvijas jauniešu čempioni Odetu Panasu. Abas meitenes aizcīnījās līdz finālam, kurā viņas ar 0-6 6-1 10-6 izcīnīja uzaru un kļuva par Latvijas jauniešu čempionēm dubultspēlēs U14 vecuma grupā.

U16 vecuma grupā Liepājas Tenisa sporta skolu pārstāvēja Didzis Vārna, Ričards Špaks, Paula Kapleite, Evelīna Poikāne, Annete Skripka, Laura Kļaviņa, Ketlina Arone un Žaklīna Buče. Zēnu konkurencē veiksmīgāks no liepājniekiem bija Ričards Špaks, kurš no kvalifikācijas sacensībām iekļuva pamatturnīrā un apstājās pie cīņas par pusfinālu, kurā ar 1-6 2-6 tika atzīts ar 2.numuru izsētā Maksima Kazanceva (JuTen – tenisa skola) pārākums.

Dubultspēlēs Didzis Vārna un Ričards Špaks sacentās kopā un aizkļuva līdz spēlei par 3.vietu, kurā diemžēl tika atzīts pretinieku pārākums.

Meiteņu konkurencē no liepājniecēm vissekmīgāk nospēlēja Evelīna Poikāne, kura, līdzīgi kā Ričards, no kvalifikācijas sacensībām iekļuva pamatturnīrā un apstājās spēlē par pusfinālu, kurā tika piedzīvots zaudējums Janai Deņisenko (Denisa Pavlova TS).

Dubultspēlēs pie U16 vecuma grupas meitenēm spēlēja arī liepājniece no U14 vecuma grupas – Daniela Krušatina, kura apvienojās pārī ar Agnesi Laugali (ACB/VL tenisa skola). Abas meitenes aizcīnījās līdz cīņai par 3.vietu, kurā bija jāsacenšas ar liepājnieču duetu – Anneit Skripku un Ketlinu Aroni. Ar rezultātu 6-3 6-1 sacensībās 3.vietu izcīnīja Daniela Krušatina ar Agnesi Laugali.

U18 vecuma grupā Liepājas Tenisa sporta skolu pārstāvēja Dāvis Rolis, Kārlis Vēberis un Karolīna Skābe. Zēnu konkurencē vienspēlēs kā Dāvis, tā arī Kārlis abi apstājās pie cīņām par pusfinālu. Dubultspēlēs Kārlis Vēberis spēlēja kopā ar Kristapu Tomu Tauriņu (ACB/VL tenisa skola) un izcīnīja 3.vietu, savukārt, Dāvis Rolis apvienojās pārī ar Reini Kupferu (ACB/VL tenisa skola) un izcīnīja uzvaru sacensībās, tādējādi kļūstot par Latvijas jauniešu dubultspēļu čempioniem U18 vecuma grupā.

Tikmēr vienīgā liepājniece U18 meiteņu konkurencē piedalījās tikai vienspēļu sacensībās, kurās Karolīna Skābe piedzīvoja zaudējumu jau 1.kārtā ar 0-6 0-6 piekāpjoties ar 2.numuru izsētajai Elizabetei Kļavinskai (Mārupes TS).