Ostapenko ar uzvaru sāk Indianvelsas “WTA 1000” turnīru

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Aļona Ostapenko piektdien ar uzvaru otrajā kārtā sāka Indianvelsas “WTA 1000” turnīru.

11.03.2023 09:30

Ostapenko, kura WTA rangā ieņem 25.vietu un turnīrā izsēta ar 24.numuru, ar 7-5, 3-6, 6-2 pārspēja neitrālo tenisisti Aleksandru Sasnoviču, kura pasaules rangā atrodas 44.pozīcijā.

Ostapenko, kura maču sāka ar servi, panāca 4-0, otro geimu uzvarot “sausā”.

Sasnoviča rezultātu izlīdzināja – 4-4, bet ar sitienu līnijā Ostapenko panāca 5-4.

Sasnoviča atbildēja ar “sausā” uzvarētu savas serves geimu, panākot 5-5.

12.geimā Latvijas tenisiste ieguva divas setbumbas pēc kārtas, taču ar labām servēm Sasnoviča tās atspēlēja. Tāpat arī trešā setbumba tika atspēlēta, šoreiz netverami servējot.

Tomēr ar ceturto mēģinājumu Ostapenko izcīnīja uzvaru setā, ar sitienu no neērtās puses šķērsām laukumam panākot 7-5.

Arī otro setu ar servi sāka Ostapenko, abām tenisistēm uzvarot savas serves geimus līdz piektajam geimam, kad uzvarēja Sasnoviča, vēlāk panākot arī 5:2.

Vienu geimu Ostapenko izdevās atspēlēt, bet setā ar 6-3 uzvaru svinēja preitniece.

Trešo setu ar servi sāka Sasnoviča, bet Ostapenko panāca 3-0. Nākamajā geimā gan viņa ar otro breikbumbu piekāpās Sasnovičai, kura pietuvojās līdz 2-3.

Septītajā geimā pēc Sasnovičas sitiena tīklā Latvijas pirmā rakete ieguva 5-2 pārsvaru, jau nākamajā geimā pēc pretinieces sitiena pāri laukumam panākot uzvaru ar pirmo mačbumbu, – 6-2.

Sasnovičai bija vairāk netveramu servju (6:3), taču arī dubultkļūdu (9:3).

Ostapenko vairāk vinnēja pirmās serves punktus (61%:54%), bet Sasnoviča – otrās serves (47,2%:45,0%).

Latvijas pirmā rakete punktā pārvērta septiņas no 13, bet pretiniece – sešas no 11 breikbumbām.

Visā mačā Ostapenko uzvarēja 96 no 185 izspēlēm.

Par iekļūšanu 1/16 finālā Latvijas tenisite nopelnīja 65 pasaules ranga punktus.

Šīs spēles uzvarētājai trešajā kārtā būs tikšanās ar čehieti Petru Kvitovu (WTA 15.) vai amerikānieti Elizabeti Mandliku (WTA 155.).

Ostapenko no pirmās bija brīva, savukārt Sasnoviča trešdien pirmajā kārtā ar 6-3, 7-6 (7:5) pieveica pieredzējušo igaunieti Kaiju Kanepi (WTA 51.).

Savā starpā sportistes iepriekš bija tikušās piecas reizes, četrreiz uzvarot Ostapenko, bet pēdējā savstarpējā mačā pagājušā gada oktobrī Ostravas “WTA 500” turnīra pirmajā kārtā pārliecinoši ar 6-2, 6-2 pārāka bija Sasnoviča.

Janvārī Ostapenko sasniedza Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālu, bet februārī neaizstāvēja vērtīgus punktus turnīros Tuvajos Austrumos, kā dēļ nācās zaudēt vairākas pozīcijas rangā. Sasnoviča šosezon nevienā no turnīriem nav tikusi tālāk par otro spēli.

Ostapenko šīs sezonas bilance ir desmit uzvaras un seši zaudējumi, kamēr Sasnoviča guvusi panākumus četrās no 11 cīņām.

Tikmēr dubultspēlēs Ostapenko ar ierasto pārinieci Ludmilu Kičenoku no Ukrainas turnīrā izliktas ar trešo numuru un pirmajā kārtā mērosies spēkiem ar Elenu-Gabrielu Rusi no Rumānijas un ukrainieti Martu Kostjuku.

Indianvelsas turnīrs, kas, pateicoties savam mērogam, tiek dēvēts par sezonas piekto “Grand Slam” turnīru, uz cietā seguma norisināsies līdz 19.martam.

Ostapenko pagājušajā gadā Indianvelsā gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs piedzīvoja zaudējumus pirmajos mačos.