Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Ostapenko ASV atklātā čempionāta astotdaļfinālā uzvar Švjonteku

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko svētdien ASV atklātā čempionāta astotdaļfinālā  ar rezultātu 3-6, 6-3, 6-1 uzarēja planētas pirmo raketi polieti Igu Švjonteku.

Aļona Ostapenko. (Foto: AFP/Scanpix)
04.09.2023 08:56

Ostapenko Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) pasaules rangā ieņem 21.pozīciju un turnīrā izsēta ar 20.numuru, bet Švjonteka ir pasaules ranga līdere. Tiesa, zaudējums Ostapenko polietei liks atvadīties no ranga līderpozīcijas, kurā viņa bija 75 nedēļas pēc kārtas, pēc nedēļas par pirmo numuru kļūstot Arinai Sabaļenkai.

Ceturtdaļfinālā mača uzvarētāja tiksies ar mājinieci Koko Gofu (WTA 6.), kura ceturtās kārtas mačā ar 6-3, 3-6, 6-1 pieveica karjeru atsākušo dānieti Karolīni Vozņacku.

ASV atklātā čempionāta labāko astoņniekā Ostapenko iekļuvusi pirmo reizi karjerā. Šogad viņa Ņujorkā nopelnījusi 430 WTA punktus, tiešsaistes rangā pakāpjoties uz 15.vietu, kā arī 450 000 ASV dolāru lielu naudas prēmiju.

Arī visās trīs iepriekšējās spēlēs uzvaru svinējusi Ostapenko. 2019.gadā Birmingemas “WTA 250” sērijas turnīra pirmajā kārtā Latvijas tenisiste uzvarēja ar 6-0, 6-2, 2021.gada Indianvelsas “WTA 1000” sacensību astotdaļfinālā – ar 6-4, 6-3, bet pērnā gada Dubaijas “WTA 1000” vēlākā sacensību uzvarētāja bija pārāka ar 4-6, 6-1, 7-6 (7:4).

Latvijas tenisiste no sešiem vienspēļu tituliem šogad ir nopelnījusi vienu, uzvarot Birmingemas “WTA 250” sērijas mačos. Pirmajā “Grand Slam” turnīrā Austrālijā viņa sasniedza ceturtdaļfinālu, bet “Roland Garros” un Vimbldonā zaudēja pirmajā spēlē.

Karjerā 15 WTA vienspēļu turnīros uzvarējusī Švjonteka šogad ir uzvarējusi Francijas atklātajās meistarsacīkstēs, Dohas un Štutgartes “WTA 500” sērijas turnīros, kā arī Varšavas “WTA 250” sacensībās, vēl sešreiz tiekot līdz sacensību pusfinālam.

Vimbldonā poliete aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, un Austrālijas atklātajā čempionātā tika līdz astotdaļfinālam.

Ostapenko šogad uzvarējusi 32 no 49 spēlēm, bet Švjontekas bilance ir 56-10.

ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā svētdien iekļuva arī ar desmito numuru izsētā čehiete Karolīna Muhova (WTA 10.), kura ar 6-3, 5-7, 6-1 pārspēja Sjinjui Vanu (WTA 53.) no Ķīnas, kā arī rumāniete Sorana Kirstea (WTA 30.), kas ar 6-3, 6-3 uzvarēja ar 15.numuru izlikto šveicieti Belindu Benčiču (WTA 13.).

Sezonas pēdējais “Grand Slam” turnīrs norisināsies līdz 10. septembrim.

Ostapenko svētdien ASV atklātā čempionāta astotdaļfināla mačā centās pretiniecei uzspiest savu spēles stilu, preses konferencē uzsvēra Ostapenko.

“Pirmais sets nebija slikts, taču brīžiem sasteidzu un reizēm pietrūka kādu 10-15 centimetru. Mērķis bija turpināt spēlēt agresīvi. Otrā seta beigās sajutu savu spēli un tā arī turpinājās trešajā setā,” stāstīja Ostapenko.

“Pirms turnīriem ASV bija smagi, it kā bija labs sniegums, taču reizēm kaut kā pietrūka. Taču tagad jūtu, ka mana spēle ir atgriezusies, spēlēju brīvi un lieki daudz nedomāju,” turpināja tenisiste.

Ceturtdaļfinālā Ostapenko tiksies ar ranga sestajā pozīcijā esošo mājinieci Koko Gofu, kuri pārspēja šī gada Austrālijas atklātā čempionāta astotdaļfinālā.

“Tā būs smaga spēle pret lielisku un jaunu tenisisti. Austrālijā pret viņu bija teicams mačs. Arī šoreiz koncentrēšos savai spēlei un izbaudīšu ceturtdaļfinālu. Koko ļoti labi spēlē mājās un droši vien saņems arī publikas atbalstu,” secināja Ostapenko.

“Pēdējos pāris gados Iga bijusi ļoti stabila tenisiste, taču tajā pat laikā viņa izjūt lielu spiedienu, lai noturētos ranga līderpozīcijā. Centos uzspiest viņai savu spēli, gūt punktus ar uzbrukuma sitieniem un cīnīties līdz mača beigām. Zināju, ka man būs iespējas un tās gaidīju. Domāju, ka mača beigās dominēju,” stāstīja Ostapenko.

Latvijas tenisiste arī gaidījusi, ka Švjonteka servēs tieši virsū viņai, teica Ostapenko, uzsverot, ka polietes serve laika gaitā kļuvusi stiprāka.

“Uzskatu, ka diezgan labi uzņēmu servi, tāpēc tā man nebija liela problēma. Viņai nepatīk spēlēt pret agresīvām, ātrām un eksplozīvām pretiniecēm. Pašai serve nesanāca, šķiet, tikai pirmajā setā un arī trešajā, kad biju priekšā ar 5-0. Esmu apmierināta ar savu serves procentu un kā tā šodien strādāja,” pauda Ostapenko.