Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Ostapenko Birmingemas “WTA 250” turnīra astotdaļfinālā uzvar Venusu Viljamsu

Latvijas pirmā rakete Jeļena Ostapenko ceturtdien Birmingemas “WTA 250” sērijas tenisa turnīra astotdaļfinālā pārspēja ASV leģendu Venusu VIljamsu un sasniedza ceturtdaļfinālu.

Aļona Ostapenko. (Foto: Jimmie48/WTA)
22.06.2023 22:44

Ostapenko, kura WTA rangā atrodas 17.vietā un turnīrā izsēta ar otro numuru, ar 6-3, 5-7, 6-3 bija pārāka pār Viljamsu, kura šogad aizvadījusi vien četras vienspēles un WTA rangā ir atkritusi uz 697.vietu.

Pēc pārliecinoši uzvarēta pirmā seta Ostapenko otrajā setā pie rezultāta 5-3 neizmantoja mačbumbu un zaudēja četros nākamajos geimos, Viljamsai gūstot panākumu otrajā setā.

Izšķirošo setu ar diviem uzvarētiem geimiem sāka Viljamsa, taču turpinājumā Ostapenko atspēlējās un noslēdza setu ar panākumu, uzvarot četros geimos pēc kārtas.

Latvijas tenisiste nākamajā kārtā, par kuras sasniegšanu ir nopelnījusi 60 WTA ranga punktus, tiksies ar polieti Magdalenu Frehu (WTA 72.).

Pirmajā kārtā Birmingemā Ostapenko ar 6-2, 5-7, 6-1 pieveica Čehijas tenisisti Lindu Noskovu, kura WTA rangā ieņem 49.vietu, bet Viljamsa pārspēja itālieti Kamilu Džordži (WTA 48.).

Abas tenisistes kortā iepriekš bija tikušās divreiz, abās 2017.gadā notikušajās spēlēs uzvarot amerikānietei. Vimbldonas turnīra ceturtdaļfinālā Viljamsa uzvarēja ar 6-3, 7-5, bet Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) finālturnīra pirmajā kārtā – ar 7-5, 6-7 (3:7), 7-5.