Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Ostapenko iekļūst Pekinas “WTA 1000” turnīra otrajā kārtā

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko svētdien pārvarēja Pekinas “WTA 1000” sērijas sacensību pirmo kārtu.

Aļona Ostapenko. (Foto: WTA)
01.10.2023 13:55

Ostapenko, kura WTA rangā atrodas 16.vietā un turnīrā izsēta ar 13.numuru, ar 2-6, 6-3, 6-2 pieveica Vācijas tenisisti Efu Līsu (WTA 122.), kura pamatturnīrā iekļuva pēc divu kvalifikācijas kārtu pārvarēšanas.

Abu tenisistu pirmajā tikšanās reizē Ostapenko maču sāka ar savu servi un diviem zaudētiem savas serves geimiem pēc kārtas, otrajā atspēlējot trīs no četrām breikbumbām.

Ceturtajā geimā vienu punktu izdevās atspēlēt, taču septīto geimu ar savu servi Latvijas tenisiste zaudēja “sausā”.

Otrajā geimā, ko ar servi sāka Ostapenko, pretinieces piecos geimos uzvarēja, servējot pretiniecei. Astotajā geimā Latvijas pirmā rakete uzvarēja visās četrās izspēlēs, bet devītajā geimā atspēlēja vienu breikbumbu un setu uzvarēja ar otro setbumbu.

Trešo setu Ostapenko sāka ar uzvarētu pretinieces serves geimu, taču ceturtajā geimā rezultāts ar otro breikbumbu tika izlīdzināts – 2-2.Piektajā un septītajā geimā Ostapenko uzvarēja, servējot pretiniecei, bet astotajā geimā ar pirmo mačbumbu svinēja uzvaru spēlē.

Ostapenko bija vairāk netveramu servju (3:0) un mazāk dubultkļūdu (6:8).Precīzāk servēja vāciete, laukumā trāpot 68,8% servju, kamēr Ostapenko to spēja 57,6% mēģinājumu, taču vairāk punktu gan ar pirmo (57,9%:52,8%), gan otro servi (42,9%:33,3%) guva Latvijas pirmā rakete.

Ostapenko punktā pārvērta septiņas no desmit breikbumbām, kamēr Līsai tas izdevās sešās reizēs no 16.Visā spēlē Ostapenko uzvarēja 92 no 176 izspēlēm