Ostapenko sasniedz Romas “WTA 1000” turnīra pusfinālu

Latvijas tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko trešdien sasniedza Romas “WTA 1000” sērijas turnīra pusfinālu.

17.05.2023 20:08

Ceturtdaļfināla spēlē Ostapenko ar rezultātu 6-2, 4-6, 6-3 pārspēja spānieti Paulu Badosu.

Ostapenko WTA rangā ieņem 20. vietu un turnīrā izsēta ar 20. numuru, bet Badosa pasaules rangā ieņem 35. vietu.

Pusfinālā Ostapenko tiksies ar planētas pirmo raketi Igu Švjonteku no Polijas vai Kazahstānas tenisisti Jeļenu Ribakinu, kura rangā ir sestā un Romā saņēmusi septīto numuru.

Iekļūstot pusfinālā, Ostapenko nopelnījusi 390 WTA ranga punktus un rangā pacēlusies uz provizoriski 17. vietu.

Ostapenko šajā mačā guva 44 punktus ar uzbrukuma sitieniem, kamēr Badosa tikai astoņus. Latvijas tenisistei bija arī vairāk nepiespiesto kļūdu (32/16), taču labāka serves realizācija (60%/51%).

Aļona Ostapenko Romas “WTA 1000” sērijas turnīra ceturtdaļfināla mačā labi spēlējusi izšķirošajos brīžos, pēc uzvaras teica sportiste.

Ostapenko pēcspēles intervijā teica atzinīgus vārtus par Badosu, nosaucot viņu par lielisku spēlētāju un cīnītāju, tāpēc sagaidījusi smagu maču.

“Pats galvenais bija cīnīties par katru punktu, taču spēle ir beigusies tikai tad, kad tenisisti viens otram paspiež roku. Lai gan daži geimi neizdevās, spēlēju labi mača izšķirošajos brīžos,'” teica Ostapenko.

“Šis ir viens no maniem iecienītākajiem turnīriem un pirmo reizi esmu tik tālu tikusi,” Ostapenko pauda gandarījumu par sniegumu Romā.

Ostapenko no pirmās kārtas spēlēm bija brīva, otrajā ar 6-3, 3-6, 6-2 pieveica rumānieti Soranu Kirsteu (WTA 34.), trešajā ar 7-6 (7:2), 6-0 pārspēja čehieti Barboru Krejčīkovu (WTA 13.) un astotdaļfinālā ar 6-4, 4-6, 6-0 pieveica neitrālo tenisisti Darju Kasatkinu (WTA 9.), kurai Romā tika astotais numurs.

Tikmēr Badosa pirmajā kārtā ar 4-6, 6-2, 7-6 (7:2) apspēlēja vācieti Annu Lēnu Frīdzāmu (WTA 88.), otrajā kārtā ar 6-1, 6-4 bija pārāka pār tunisieti Onsu Žabēru (WTA 7.), vēlāk ar 6-4, 6-2 pieveicot ukrainieti Martu Kostjuku (WTA 40.) un ar 6-4, 6-7 (4:7), 6-2 – čehieti Karolīnu Muhovu (WTA 52.).

2020. gada “Roland Garros” 1/16 finālā pārāka ar 6-4, 6-3 bija Badosa, nākamā gada Sanktpēterburgas sacensību 1/16 finālā ar 6-2, 6-2 uzvarēja Ostapenko, bet pagājušā gada Sidnejas sacensību 1/16 finālā pie panākuma tika spāniete (7-6 (7:1), 6-1).

Latvijas tenisiste sezonas pirmajā “Grand Slam” turnīrā Austrālijā sasniedza ceturtdaļfinālu, taču nākamajos turnīros Līdz Romai vienspēlē tālāk par trešo spēli nebija izdevies tikt.

Savukārt Badosai līdz pusfinālam izdevās tikt sezonas sākumā – Adelaidas “WTA 500” sērijas turnīrā, aprīlī tādas pašas raudzes Čārlstounas un Štutgartes sacensībās tika sasniegts ceturtdaļfināls, bet iepriekšējā turnīrā uz māla seguma Madridē Badosa sasniedza astotdaļfinālu.

Ostapenko šīs sezonas uzvaru un zaudējumu bilance ir 18-10, bet viņas pretiniecei – 17-8.

Ostapenko kopā ar savu pastāvīgo pārinieci ukrainieti Ļudmilu Kičenoku šajā turnīrā piedalās arī dubultspēlēs, sasniedzot ceturtdaļfinālu.

Turnīrs uz māla seguma Romā norisināsies līdz 20. maijam un tenisistēm tās ir pēdējās sacensības pirms Francijas atklātā čempionāta.