Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Paula Gurecka izcīna Latvijas jauniešu čempiones titulu

No 5. līdz 11. augustam Rīgā norisinājās Latvijas apjomīgākās tenisa sacensības jauniešiem – Latvijas Republikas jauniešu čempionāts, kurā sacentās jaunie tenisisti vecuma grupās no U12 līdz U18.

12.08.2023 11:46

Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Paula Gurecka izcīnīja Latvijas Republikas jauniešu čempiones titulu U14 vecuma grupā.

Papildus liepājnieki izcīnīja arī vienu sudraba un vienu bronzas medaļu vienspēlēs un piecas zelta, vienu sudraba un vienu bronzas medaļu dubultspēlēs.

Liepājas Tenisa sporta skolu šajās sacensībās pārstāvēja 39 tenisisti – 4 zēni un 15 meitenes U12, 4 zēni un 6 meitenes U14, 2 jaunieši un 6 jaunietes U16 un 2 jaunieši U18 vecuma grupās.

U12 vecuma grupā zēniem no Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkņiem Olivers Saukants, Kārlis Gustavs Hamitovs un Markus Gūža apstājās pie cīņām par iekļūšanu 3. kārtā. Tikmēr meiteņu konkurencē vissekmīgākā bija Ance Skripka, kura aizcīnījās līdz spēlei par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

U14 vecuma grupā zēniem no liepājniekiem vissekmīgākais bija ar 4. numuru izsētais Gustavs Brižs, kurš aizkļuva līdz pusfinālam, kurā piedzīvoja zaudējumu. Noslēdzošajā spēlē par 3. vietu, Gustavs pārspēja ar 3. numuru izsēto pretinieku un izcīnīja bronzas medaļu.

Savukārt meiteņu konkurencē līdz sacensību finālam aizkļuva ar 2. numuru izsētā liepājniece Paula Gurecka, kura trīs setu spēlē nodrošināja sev Latvijas jauniešu čempiones titulu. Tikmēr Alise Latiša cīņā par bronzas medaļu piedzīvoja zaudējumu un ierindojās 4. vietā.

U16 vecuma grupā jauniešiem ar 6.numuru izsētais liepājnieks Bogdans Kozlovs aizcīnījās līdz spēlei par bronzas medaļu, kurā atzina ar 1. numuru izsētā pretinieka pārsvaru, tādējādi sacensību noslēgumā ierindojoties 4. vietā. Tikmēr starp jaunietēm, vissekmīgākā liepājniece bija ar 4. numuru izsētā Anna Azarova, kura finālā piekāpās ar 2. numuru izsētai pretiniecei, tādējādi izcīnot vicečempiones titulu.

U18 vecuma grupā jauniešiem Ričards Špaks aizcīnījās līdz ceturtdaļfinālam, taču nespēja iekļūt pusfinālā. Savukārt, Didzis Vārna apstājās pie cīņas par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Paralēli vienspēļu sacensībām, Latvijas republikas čempionāts jauniešiem tika aizvadīts arī dubultspēļu sacensībās. Liepājas Tenisa sporta skolas audzēkne Elizabete Marta Hamitova, spēlējot kopā ar Marinu Markinu (TSS Open) izcīnīja uzvaru dubultspēlēs U14 vecuma grupai, 2. vietā atstājot liepājnieci Paulu Gurecku un Elizabeti Ozolu (AJ Tennis Academy).

3. vietu U14 meiteņu dubultspēlēs izcīnīja liepājniece Alise Latiša kopā ar Rūtu Mariju Aploku (Cēsu TB), savukārt U14 zēnu dubultspēlēs Latvijas Republikas jauniešu čempionu nosaukumu izcīnīja liepājnieks Gustavs Brižs, kurš dubultspēlēs apvienojās ar Ēriku Valeini (Mārupes TS).

U16 dubultspēlēs meitenēm jauniešu čempionu titulu izcīnīja liepājniece Anna Azarova, kura apvienojās ar Oļesju Demčenkovu (Tennis Pro Academy). Savukārt U18 zēnu konkurencē dubultspēlēs triumfēja liepājnieku pāris Didzis Vārna un Ričards Špaks.