Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Sevastova atgriešanās turnīrā sasniedz ceturtdaļfinālu

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova ceturtdien Andoras “WTA 125” turnīrā, kas viņai ir atgriešanās sacensības profesionālajā tenisā, sasniedza ceturtdaļfinālu.

30.11.2023 20:45

Sevastova, kura pasaules rangā neatrodas, otrās kārtas mačā ar rezultātu 6-7 (3:7), 6-1, 6-4 pārspēja turnīra ceturto raketi ukrainieti Dajanu Jastremsku (WTA 106.).

Sasniedzot ceturtdaļfinālu, Sevastova tikusi pie 29 WTA ranga punktiem, kas rangā ļaus atgriezties devītajā simtā.

Ceturtdaļfinālā Sevastova spēkosies ar spānieti Marinu Basolu Riberu (WTA 145.), kurai turnīrā ir sestais numurs.

Abas tenisistes izpildīja pa vienam “eisam”, bet Jastremskai bija vairāk dubultkļūdu (7/1). Sevastova bija arī labāka pirmās serves izcīnītajos punktos (75% pret 67%) un otrās serves izcīnītajos punktos (57% pret 41%).

Jau pirmajā geimā Sevastova nobreikoja pretinieci, kura ar breiku ceturtajā geimā panāca 2-2. Seta turpinājumā abas tenisistes vēlreiz apmainījās breikiem, bet taibreikā pārliecinoši ar 7:3 uzvarēja ukrainiete.

Otrā seta otrajā geimā Latvijas tenisiste atspēlēja vienu breikbumbu un seta turpinājumā uzvarēja piecus geimus pēc kārtas, gūstot virsroku ar 6-1. Trešajā setā Sevastova spēles gaitu lauza septītajā geimā, kad atņēma pretiniecei servi un panāca 4-3, vēlāk uzvarot ar 6-4.

Abas tenisistes iepriekš kortā nebija tikušās.

Latviete, aizvadot pirmo maču nepilnu divu gadu laikā, turnīra pirmās kārtas cīņā 6-7 (6:8), 6-2, 6-1 pārspēja Irenu Buriljo-Eskoriuelu no Spānijas (WTA 260.), kamēr Jastremska ar 6-2, 6-2 uzvarēja neitrālo tenisisti Jekaterinu Makarovu (WTA 168.).

Jastremska šosezon izcīnījusi 35 uzvaras, piedzīvojot 27 neveiksmes. Viņa izcīnījusi vienu “WTA 125” titulu Polijā, Francijas atklātajā čempionātā pārvarēja trīs kvalifikācijas kārtas un zaudēja pirmās kārtas cīņā, sezonas ievadā ukrainiete “Australian Open” jau pirmās kārtas mačā zaudēja Latvijas pirmajai raketei Aļonai Ostapenko.

Savukārt 33 gadus vecā Sevastova pirms šī turnīra pēdējo spēli profesionālajā tenisā izvadīja pirms gandrīz diviem gadiem. Sacensībās Andorā viņa saņēma rīkotāju īpašo ielūgumu.