Sevastova graujoši zaudē jaunajai “Grand Slam” čempionei Keninai

08.02.2020 09:14

Latvijas tenisa izlase ar zaudējumu sāka Federācijas kausa finālturnīra kvalifikācijas maču izbraukumā pret ASV, kad Anastasija Sevastova (WTA 41.) Everetā (Vašingtonas štats) tikai 68 minūtes ilgušā cīņā ar 2:6, 2:6 zaudēja Sofijai Keninai (WTA 7.).

Kenina pagājušajā sestdienā kļuva par “Australian Open” čempioni, izlases rīcībā nokļūstot tikai divas dienas pirms mača sākuma, taču pirmajā spēlē “Grand Slam” čempiones un arī Top 10 spēlētājas statusā nospēlēja itin saturīgi, Sevastovai daudz iespēju nedodot.

Sevastovai spēle sākās ar pārliecinošu serves geimu, pirmajā servēšanas reizē zaudējot tikai vienā izspēlē, bet pēc tam divi nelāgi serves geimi pēc kārtas. Viņa trešajā geimā servi zaudēja no 40:0 pārsvara. Nesekmīgajā posmā pašai tikai viena kļūda, pie 40:15 iesitot tīklā, bet pārējos punktus Kenina nopelnīja ar uzbrukumiem – 1:2.

Anastasija aiznākamajā serves geimā bija priekšā ar 40:15, neizmantojot vairākus geimpunktus arī pēc tam, kad rezultāts kļuva “vienādi”. Kenina ar sitienu tīklā izniekoja pirmo breikbumbu, bet drīz realizēja otro, kad Sevastova pavirši nospēlēja pie tīkla, tiekot sodīta ar apvedošo sitienu – 1:4.

Kenina abos gadījumos breiku nostiprināja ar “sausajiem serves geimiem. Sevastova 1. setā uzņemšanā ieguva tikai četrus punktus, no kuriem trīs sakrāti pēdējā geimā, kad Keninai vajadzēja trīs setbumbas, lai pieliktu punktu. Kenina setā uzvarēja 14/15 izspēlēm ar pirmo servi.

Sevastova 2. seta pirmajā geimā neizglābās no 0:40. Kenina ar kļūdām (sitieni tīklā un autā) neizmantoja pirmās divas breikbumbas, bet trešās breikbumbas izspēlē kļūda Anastasijai, kura trāpīja tīklā ar sitienu no kreisās puses. Kenina tūlīt bija priekšā ar setu un 2:0.

Sevastovai arī trešajā geimā 0:40 problēma, šoreiz izdevās atspēlēties, bet aiznākamajā servēšanas reizē viņa ieguva tikai vienu punktu, nokļūstot iedzinējos ar 1:4. Sevastova pēc tam ieguva savu vienīgo breikbumbu mačā, taču to nespēja realizēt, jo neprecīzi atsita Keninas otro servi (gala līnijas auts).