Sevastova izmanto otro iespēju Īstbornā

Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova (WTA 61.) Īstbornas WTA 500 turnīra pirmās kārtas mačā ar rezultātu 6:1, 6:7(6), 6:4 pieveica 18 gadus veco Ukrainas spēlētāju Martu Kostjuku (WTA 67.). Sevastovai iespēja uzvaru nodrošināt bija jau otrajā setā, taču viņa taibreikā neprata izmantot mačbumbu ar savu servi.

22.06.2021 19:26

Abas tenisistes nedēļas nogalē spēlēja kvalifikācijā, kur mērķi sasniedza tikai Marta Kostjuka, gūstot nepieciešamās divas uzvaras. Savukārt Anastasija Sevastova zaudēja kvalifikācijas finālā, divreiz nespējot izservēt maču pret amerikānieti Kristīnu Makheilu, taču Īstbornas turnīrs viņai nebeidzās, jo Sevastova tika pie otrās iespējas kā laimīgā zaudētāja.

Sevastova šodien 1. setā vieglo uzvaru guva 22 minūtēs, graujošajā rezultātā lielu lomu nospēlējot viņai labvēlīgiem notikumiem pirmajā geimā. Kostjuka bija vadībā ar 40:15, pēc tam ar trīs kļūdām pēc kārtas noorganizējot Sevastovai breikbumbu, kuru viņa realizēja ar sekmīgu saīsināto sitienu. Kostjuka setā vienīgo geimu ieguva ar servi pie rezultāta 0:4.

Ukraiņu tīne 2. setā spēlēja daudz labāk – tik labi, ka Sevastovai nebija nevienas breika iespējas. Pašai gan arī iespaidīga serves geimu kontrole, pieļaujot tikai vienu breikbumbu, kuru viņa atspēlēja septītajā geimā ar diagonālo “forehand” uzbrukumu, kad Kostjuka paslīdēja un nokrita aiz gala līnijas.

Sevastova taibreikā trīs reizes zaudēja minibreika pārsvaru un pie 6:5 neizmantoja mačbumbu ar savu servi. Kostjuka mačbumbu atspēlēja otrās serves izspēlē ar “backhand” uzbrukumu pa kreiso sānu līniju, Sevastovai netiekot klāt bumbiņai. Anastasija tūlīt zaudēja vēl vienā izspēlē ar otro servi (sitiens autā), un Kostjuka ieguva setbumbu, kuru realizēja ar labu pirmo servi.

Arī 3. setā bija tikai viena breikbumba, kuru ieguva Sevastova, pie tās tiekot jau pirmajā geimā. Viņa arī šoreiz ukraiņu tīni breikbumbas izspēlē apspēlēja ar saīsināto sitienu, Kostjukai nokavējot ar skrējienu. Ieguvusi agru pārsvaru, Sevastova to komfortabli noturēja un šoreiz spēja izservēt maču, pēdējā geimā zaudējot tikai vienā izspēlē.

Sevastova trešo reizi tikās ar Kostjuku, kurai pagājušajā gadā ar 3:6, 6:7(5) zaudēja “US Open” 2. kārtā. Anastasija revanšējās aprīļa beigās uz māla Madrides WTA 1000 kvalifikācijā ar 6:1, 7:5 un viņu pieveica arī šodien uz zālāja seguma. Sevastova zaudējumā Ņujorkā nesekmīgi centās paļauties uz aizsardzības tenisu, bet abās uzvaras darbojās aktīvāk uzbrukumā.

Šodien gūtā uzvara viņai ir tikai otrais panākums Īstbornas pamatturnīros (2-2), kur Sevastova vienu kārtu pārvarēja arī 2018. gadā. Tiekot 2. kārtā, Sevastova nopelnījusi 68 reitinga punktus. Viņa rīt mačā par ceturtdaļfinālu sacentīsies ar rangā augstāk esošu spēlētāju – beļģieti Elīzi Mertensu (WTA 16.) vai amerikānieti Koko Gofu (WTA 23.).