Sevastova kvalifikācijas uzvarētāju mačā Madridē tiksies ar Bogdanu

Anastasija Sevastova (WTA 54.) šodien Madridē spēlēs trešo maču trīs dienās, WTA 1000 pamatturnīra pirmajā kārtā ap plkst. 17:00 tiekoties ar rumānieti Anu Bogdanu (WTA 102.). Viņa Bogdanai zaudējusi divos no trim mačiem, ieskaitot vienu tikšanos šogad.

29.04.2021 10:48

Anastasija Sevastova WTA kvalifikācijā spēlēja pirmoreiz kopš 2016. gada un nebija tālu no neveiksmes jau pirmajā mačā, kad viņai izdevās divreiz atspēlēties pret Cvetanu Pironkovu un uzvarēt ar rezultātu 3:6, 6:4, 6:3. Kvalifikācijas finālā gūta vieglāka uzvara, ar 6:1, 7:5 apspēlējot 18 gadus veco Martu Kostjuku.

Rangā esot pirmā simta beigās vai nedaudz ārpus tā, spēlēšana kvalifikācijās Anai Bogdanai nav nekas nepierasts. Šogad tas gan noticis tikai divreiz. Rumānijas tenisiste nepieciešamās divas uzvaras guva gan martā Dubaijā, gan šonedēļ Madridē, kur viņai arī divās cīņās viens zaudēts sets.

Bogdana šogad pamatturnīros sakrājusi tikai četras uzvaras, no kurām puse gūta pagājušajā nedēļā, kad viņa sasniedza Stambulas WTA 250 ceturtdaļfinālu. Ana vienu no sezonas četrām uzvarām guvusi pret Sevastovu, kurai Anastasija februārī ar 6:4, 3:6, 3:6 zaudēja Melburnā pēc “Australian Open” notikušajā WTA 250 turnīrā.

Tā abām bija trešā tikšanās, pirmās divas notika uz māla seguma Bukarestē. 2017. gadā ceturtdaļfinālā ar 6:1, 6:3 uzvarēja Bogdana, 2019. gadā 1. kārtas cīņā ar 5:7, 7:6(4), 7:5 pārāka bija Sevastova, toreiz izšķirošajā setā esot iedzinējos ar agru breiku (0:2).

Sevastova ceturto reizi spēlēs Madrides pamatturnīrā (7-3). Viņa labāko rezultātu sasniedza debijā 2017. gadā, kad tika līdz pusfinālam. Savukārt iepriekšējā turnīrā pirms diviem gadiem sasniegta 3. kārta. Sevastova Madridē zaudējusi tikai labākajām māla seguma tenisistēm – divreiz Kiki Bertensai un vienreiz Simonai Halepai.

Savukārt Bogdanai šodien būs Madrides pamatturnīra debija. Viņa iepriekš trīs reizes zaudēja kvalifikācijā. Sevastovai šodien nelielas favorītes statuss, taču mačs būs “uz Bogdanas raketes”. Rumāniete ar uzbrukuma spēli dominējusi mačos pret Sevastovu, divos gadījumos spējot nospēlēt pietiekami precīzi, lai uzvarētu.