Sevastova Maiami sasniedz sezonas otro ceturtdaļfinālu

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova (WTA 57.) pirmdienas pēcpusdienā Maiami WTA 1000 turnīra astotdaļfinālā ar rezultātu 6:1, 7:5 pieveica Horvātijas spēlētāju Anu Konjuhu (WTA 338.). Viņa ceturtdaļfinālā tiksies ar ranga piektajā vietā esošo ukrainieti Eļinu Svitoļinu.

30.03.2021 08:19

Anastasija Sevastova 1. setā vienīgo geimu zaudēja ar savu servi pie rezultāta 3:0, kad viņai jau bija divu breiku pārsvars. Anastasija tādā pozīcijā nokļuva ar vienu perfektu savas serves geimu un diviem neveiksmīgiem Anas Konjuhas serves geimiem. Horvātijas tenisiste abos geimos pieļāva divas dubultkļūdas un vairākas reizes kļūdījās arī izspēlēs. Konjuha ceturtajā geimā sekmīgi uzbruka Sevastovas otrajai servei un trīs punktus ieguva ar “dropšotiem”.

Katra tenisiste nākamajā serves geimā atspēlēja četras breikbumbas. Konjuhai gan ar to nepietika, lai uzvarētu piektajā geimā, kas beidzās ar divām Konjuhas dubultkļūdām pēc kārtas – 4:1. Sevastova nākamajā geimā izglābās no 0:40, un Konjuha vēlāk ceturtās breikbumbas izspēlē izpildīja neprecīzu “slaisu”, bumbiņai piezemējoties aiz sānu līnijas.

Bijusī Top 20 spēlētāja 1. setā servi nespēja nosargāt pat no 40:15 pārsvara – tāda situācija gadījās seta pēdējā geimā, kad Sevastovai izdevās vairāki sekmīgi uzbrukumi, tiekot līdz setbumbai. Konjuhai kārtējā – jau septītā – dubultkļūda, kas viņai arī bija 15. nepiespiestā kļūda seta septiņos geimos. Sevastovai bija tikai četras.

Iepriekšējā kārtā “French Open” Igu Švjonteku ar 6:4, 2:6, 6:2 sakāvusī Konjuha pirmdienas mačā bija ļoti tālu no sestdien demonstrētā tenisa (40 tīri uzvarētas izspēles un tikai 18 nepiespiestās kļūdas). Iemesls Konjuhas sliktajai spēlei, it īpaši ar servi, kļuva zināms 2. seta vidū, kad traumatiskā Horvātijas tenisiste izsauca kortā ārsti, sūdzoties par muguras sāpēm.

2. sets sākās ar Sevastovas komfortablu serves geimu, bet Konjuhai tūlīt kārtējās mocības. Viņa ar pirmo servi un sekmīgiem izgājieniem pie tīkla atspēlēja četras breikbumbas, neizmantoja vairākus geimpunktus un netika galā ar piekto breikbumbu, bumbiņu ar sitienu no labās puses raidot pāri gala līnijai.

Sevastovai trešajā geimā pēc diviem Konjuhas uzbrukumiem un vienas savas kļūdas 0:40 deficīts, taču Anastasijai izdevās uzvarēt arī šajā geimā. Konjuha pirmo breikbumbu izniekoja ar “backhand” sitienu tīklā, bet pārējās divas Sevastova atspēlēja ar eisu un neatsistu pirmo servi, drīz esot priekšā ar setu un 3:0.

Tikai tad – pēc nospēlētām 68 minūtēm – Konjuha beidzot pirmoreiz noturēja servi. Viņa ceturtajā geimā iztika bez dubultkļūdām un zaudēja tikai vienā izspēlē, kas ar kļūdu notika pie 40:0 pārsvara. Sevastovai piektajā geimā pēc trim Konjuhas neaizsniedzamiem sitieniem atkal 0:40 deficīts ar servi un šoreiz izglābties neizdevās, netiekot galā jau ar pirmo breikbumbu. Sevastovai liels auts ar labo sitienu – 3:2.

Sevastova uzreiz atjaunoja breika pārsvaru, viegli uzvarot sestajā geimā, kurā Konhuja ieguva tikai vienu punktu un geimu pabeidza ar kārtējo dubultkļūdu. Tiesa, atrauties Anastasijai neizdevās, jo Konjuha tūlīt atspēlējās. Sevastova ar pirmo servi atvairīja vienu breikbumbu, bet pēc tam divreiz pēc kārtas piespiedu kārtā izsita autā pēc spēcīgiem Konjuhas uzbrukumiem.

Latvijas tenisistei esot vadībā ar 4:3, Anai bija pirms diviem geimiem pasūtītais medicīnas pārtraukums. Horvātijas spēlētāja pēc pauzes kārtējo reizi nenosargāja servi, bet Sevastovai drīz pie 5:3 neizdevās izservēt maču. Viņa no 15:40 deficīta atvairīja tikai pirmo breikbumbu, bet nākamajā izspēlē iesita tīklā no kreisās puses.

Konjuha ar tikai otro sekmīgo serves geimu mačā panāca izlīdzinājumu 5:5. Pirmoreiz servējot par mača turpināšanu, Konjuha pie 4:5 zaudēja tikai vienā izspēlē (ar dubultkļūdu), bet aiznākamajā geimā pie 5:6 pieļāva trīs kļūdas, pasniedzot Sevastovai divkāršo mačbumbu. Sevastova pielika vieglu punktu ar sitienu pa diagonāli. Sevastova uzvarēja astoņos no Konjuhas 10 serves geimiem!

Sevastova otro reizi tikās ar bijušo junioru līderi un divkārtējo “Grand Slam” čempioni Konjuhu, kuru 2017. gadā apspēlēja Maljorkas WTA 250 ceturtdaļfinālā ar rezultātu 7:5, 1:6, 7:6(5). Konjuha toreiz 3. setā pie rezultāta 6:5 neizservēja maču.

Pirmoreiz iekļūstot Maiami turnīra ceturtdaļfinālā, Sevastova nopelnīja par 150 punktiem vairāk nekā iepriekšējā Maiami turnīrā 2019. gadā, kad zaudēja 3. kārtā. Viņai ar šiem punktiem pietiks, lai 5. aprīļa rangā apsteigtu Aļonu Ostapenko un atkal kļūtu par Latvijas pirmo numuru.

Sevastovai naktī uz trešdienu plkst. 2:00 būs sezonas otrais ceturtdaļfināls. Viņa pirmo sasniedza WTA 500 turnīrā Adelaidā, kur pusfinālā netika. Maiami būs jātiekas ar pasaules piekto raketi Eļinu Svitoļinu, kurai arī ceturtdaļfināls ir labākais rezultāts Maiami (2018, 2021). Sevastovai pret Ukrainas tenisisti ir negatīva 1-2 bilance.