Sevastova uzvar 10 geimos pēc kārtas un kvalificējas Madrides turnīram

Madrides WTA 1000 kvalifikācijas turnīrā ar pirmo numuru izsētā Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova (WTA 54.) otrajā kārtā jeb finālā ar 6:1, 7:5 apspēlēja 18 gadus veco Ukrainas tenisisti Martu Kostjuku (WTA 77.), ceturto reizi tiekot pie ceļazīmes uz Madrides pamatturnīru.

28.04.2021 19:02

Anastasija Sevastova pagājušajā gadā tolaik rangā vēl otrajā simtā bijušajai Kostjukai ar 3:6, 6:7(5) zaudēja “US Open” 2. kārtā. Ukraiņu tīne uz Madrides maču ieradās ar jaunu rekordu WTA rangā, to iegūstot pēc pagājušajā nedēļā sasniegtā WTA 250 pusfināla Stambulā.

Kostjuka Ņujorkas mačā dominēja ar agresīvu un pietiekami precīzu tenisu, lai tiktu galā ar Sevastovas aizsardzību. Šodien Madridē bija citādāks mačs, jo Sevastova darbojās aktīvāk nekā “US Open” sakāvē, neļaujot Martai spēli diktēt tik daudz, un izmantoja mača lielāko daļu bāli nospēlējušās ukrainietes precizitātes.

Sevastova 1. setā vienīgo geimu zaudēja pašā cīņas ievadā uzņemšanā, bet pēc tam uzvarēja visos pārējos geimos, ieskaitot ļoti ilgu piekto geimu, kurā Kostjuku nobreikoja ar astoto breikbumbu, kad Kostjuka ar raidījumu tīklā pabeidza diagonālu sitienu sacensību.

Kostjukai pirms 2. seta bija medicīnas pārtraukums kreisā ceļgala problēmas dēļ. Sevastovas pēc kārtas uzvarēto geimu sērija bija sasniegusi 10, kad Kostjuka “pamodās”. Servējot pie 6:1 un 4:0, Sevastova palika tukšā. Kostjuka geimu sāka ar “dropšotu”, Sevastovai pēc tam divas kļūdas, bet geima beigās neizdevās atvairīt pretinieces uzbrukumu.

Kostjuka tobrīd spēlēja savu mača labāko tenisu, un Sevastova nespēja nosargāt arī otro breiku. Viņa pie 5:3 neizservēja maču, šajā geimā uzvarot tikai vienā izspēlē. Kostjuka breiku noformēja ar rezultatīvu Sevastovas pirmās serves atsišanu. Kostjuka 10. geimā ar pie tīkla noīsinātu bumbiņu atspēlēja mačbumbu un drīz panāca neizšķirtu 5:5.

Sevastova ar “sauso” geimu tika priekšā ar 6:5. Šķita, ka tiks spēlēts taibreiks, taču Kostjuka ar kārtējo kļūdu sēriju 12. geimā servi zaudēja no 30:0 pārsvara. Viņai divas kļūdas pēc kārtas, pēc tam nesekmīgs izgājiens pie tīkla, un Sevastova ar apvedošo sitienu ieguva otro mačbumbu, kuras izspēlē Kostjukai auts, sitot no labās puses.

Sevastova WTA kvalifikācijā spēlēja pirmoreiz kopš 2016. gada augusta, kad kvalificējās WTA 500 turnīram Ņūheivenā. Viņa ceturto reizi iekļuva Madrides pamatturnīrā (7-3 bilance), kur labāko rezultātu sasniedza debijā 2017. gadā, tiekot līdz pusfinālam.

Pārvarot kvalifikāciju, Sevastova aizstāvējusi 30 no pirms diviem gadiem Madridē ar 3. kārtas sasniegšanu nopelnītajiem 120 punktiem.