Sevastovai neveiksme arī Dubaijā, sezonu turpinot bez uzvarām WTA turnīros

17.02.2020 21:01

Anastasija Sevastova (WTA 41.) arī sezonas ceturtajā WTA turnīrā zaudēja 1. kārtā, Dubaijas “Premier 700” sērijas turnīrā 69 minūtēs ar 3:6, 2:6 zaudējot čehietei Marketai Vondrušovai (WTA 17.), pret kuru viņai tagad ir 0-2 bilance.

Sevastova zaudēja mača pirmajos trīs geimos, tādai starpībai saglabājoties arī seta noslēgumā, jo setā bija tikai viens breiks, kas notika Sevastovas pirmajā servēšanas reizē otrajā geimā. Anastasijai pirms tam bija trīs breikbumbas deviņas minūtes ilgušajā Vondrušovas pirmajā serves geimā, kas beidzās ar čehietes uzvaru.

Sevastova pirmās breikbumbas izspēlē atsita tīklā pirmo servi, nākamajā breikbumbā viņai neprecīzs diagonālais “backhand” (auts no tīkla), bet trešās breikbumbas izspēlē “forehand” sitiens pāri gala līnijai 20 sitienus garā izspēlē, kurā Vondrušova pacietīgi spēlēja aizsardzībā, gaidot Sevastovas kļūdu.

Sitiens no labās puses Sevastovu pievīla arī nākamajos divos geimos. Viņa otrajā geimā no 0:30 divreiz pēc kārtas precīzi uzsita ar “forehand”, bet no 30:30 divreiz pēc kārtas kļūdījās, bumbiņu raidot autā. Vondrušova trešajā geimā uzvarēja no 0:30, kad Sevastovai, esot tuvu breikbumbām, trīs neprecīzi uzbrukumi pēc kārtas ar labo sitienu. Vondrušova drīz bija priekšā ar 3:0.

Sevastova pēc neveiksmes pirmajā serves geimā nākamajos trīs kopā zaudēja tikai divās izspēlēs, bet uzņemšanā geimos uzvarēt neizdevās. Viņai septītajā geimā bija divas breikbumbas, Vondrušova svarīgos brīžos divreiz sekmīgi nospēlēja ar pirmo servi. Breikbumbu statistika 1. setā: Sevastovai 0/5, bet Vondrušovai 1/1.

2. seta sākumā Sevastovu iegāza spēlē ar “backhand”. Viņa trešajā geimā ar sitienu no kreisās puses autā raidīja trīs bumbiņas, pasniedzot Vondrušovai breikbumbu. Čehu kreile to realizēja ar precīzu sitienu pa diagonāli. Marketai tūlīt žigls serves geims (dubultkļūdas dēļ zaudēta viena izspēle), un Sevastova bija iedzinējos ar setu un 1:3.

Sevastovai šajā setā breikbumbu nebija, uzņemšanā sakrājot tikai trīs punktus, bet pati vēl vienu reizi nespēja nosargāt servi. Viņai septītajā geimā pēc dubultkļūdas un diviem sitieniem autā 2:4 un 0:40 deficīts. Izdevās atvairīt tikai pirmo breikbumbu, bet pēc tam trāpījums autā, kad Vondrušova dziļumā atsita Anastasijas otro servi. Vondrušova pie 5:2 finišēja ar “sauso serves geimu.

Sevastova 20 gadus vecajai Vondrušovai graujoši zaudējusi abos mačos. Pirmais bija pagājušā gada 2. jūnijā “Roland Garros” astotdaļfinālā, kur Anastasija Marketai 59 minūtēs kapitulēja ar 2:6, 0:6. Vondrušova vēlāk tika līdz finālam, kur ar 1:6, 3:6 zaudēja Ešlijai Bārtijai.

Sevastova septīto reizi spēlēja Dubaijā (6-6 bilance), kur savu labāko rezultātu sasniedza 2017. gadā, tiekot līdz pusfinālam. Viņa kopš tā laika Dubaijā zaudējusi četros mačos pēc kārtas, šai sērijai sākoties ar zaudējumu Karolīnai Vozņacki (3:6, 4:6).

Anastasijai šogad ir 1-5 bilance, vienīgo uzvaru gūstot Federācijas kausā ar 7:6(5), 3:6, 7:6(4) pret pasaules devīto raketi Serēnu Viljamsu, bet WTA turnīros viņai ir 0-4 bilance. Sevastova janvārī 1. kārtā zaudēja trīs turnīros Austrālijā – Brisbenā, Adelaidā un “Australian Open”.

Sevastova ar Vondrušovu rīt tiksies vēlreiz, kad abas sacentīsies dubultspēļu turnīrā. Vondrušovas pāriniece būs viņas tautiete Karolīna Muhova, bet Sevastova spēlēs kopā ar amerikānieti Dženiferu Breidiju. Mačs gaidāms ap plkst. 15-16.