Sevastovai pirms Romas turnīra septiņu pozīciju kāpums WTA rangā

Anastasija Sevastova 10. maijā publicētajā WTA rangā pakāpās septiņas pozīcijas, ieņemot 47. vietu. Viņa par tikai 11 punktiem apsteidz Aļonu Ostapenko, kurai minimāls kāpums uz 49. vietu. Sevastova šodien plkst. 11:00 sāks Romas WTA 1000 turnīru, tiekoties ar ranga 54. vietā esošo Šveices spēlētāju Džilu Taihmani.

10.05.2021 09:01

Latvijas pirmā numura maiņa notikusi jau trešo reizi pēdējo sešu nedēļu laikā. Anastasija Sevastova 5. aprīlī, pēc Maiami WTA 1000 ceturtdaļfināla sasniegšanas, ar 10 pozīciju kāpumu pacēlās uz 47. vietu, pirmoreiz kopš pagājušā 24. gada februāra esot priekšā Aļonai Ostapenko.

Sevastova 26. aprīlī pēc 100 punktu zaudēšanas no 2019. gada Štutgartes WTA 500 turnīra noslīdēja uz 54. vietu. Ostapenko tādējādi pēc trīs nedēļu pārtraukuma bija augstāk (50. vieta), esot priekšā ar nieka 19 punktu pārsvaru.

Abas Madridē atkārtoja 2019. gada rezultātu – Sevastova tika līdz 3. kārtai, bet Ostapenko pārvarēja vienu kārtu. Tā kā Sevastova šoreiz spēlēja kvalifikācijā, viņa ar tur gūtajām divām uzvarām nopelnīja 30 reitinga punktus, tiem ļaujot vēlreiz pakāpties un tagad būt Ostapenko priekšā ar tikai 11 punktiem. Šonedēļ Romā punkti nevienai nav jāaizstāv, jo abas iepriekšējā reizē Itālijā zaudēja jau pirmajā mačā.

Sevastovai ir ļoti atšķirīgas sekmes Madridē un Romā – divos māla turnīros, kas tradicionāli ir blakus kalendārā. Pērn bija izņēmums, jo koronavīrusa pandēmijas dēļ Romas turnīrs tika pārcelts uz septembri, bet Madrides turnīrs nenotika. Sevastova Madridē guvusi deviņas uzvaras (9-4) un spēlējusi pusfinālā, bet Romā viņai ir tikai trīs uzvaras (3-4).

Sevastovas divas no trim uzvarām Romā guva 2018. gadā, bet kopš tā laika “Foro Italico” kortos zaudējusi trīs mačos pēc kārtas. Šodienas pretiniecei Džilai Taihmanei Romā ir tikai viens mačs, pērn debijā zaudējot 1. kārtā. Šveices spēlētājai pirms tam nebija pietiekami laba reitinga, lai varētu pretendēt uz spēlēšanu tik nozīmīgā turnīrā.

Kamēr Sevastovai šonedēļ rangā kāpums, Taihmane piedzīvoja būtisku kritumu (-14 vietas), jo zaudēja 298 punktus, kurus 2019. gadā ieguva Prāgā, kur no kvalifikācijas uzvarēja WTA 250 turnīrā. Taihmanei abi WTA tituli ir WTA 250 līmenī uz viņas mīļākā seguma, 2019. gadā uzvarot arī Palermo.

Sevastova otro reizi tiksies ar Taihmani, kurai februārī dramatiskā mačā ar 4:6, 7:6(8), 5:7 zaudēja Adelaidā uz cietā seguma. Taihmane toreiz gandrīz trīs stundas ilgajā cīņā 2. seta taibreikā neizmantoja piecas mačbumbas, bet 3. setā pati atspēlēja divas mačbumbas.