Sevastova divreiz atspēlējas pret Pironkovu un sasniedz Madrides kvalifikācijas finālu

Anastasija Sevastova (WTA 54.) Madrides WTA 1000 kvalifikācijas turnīra pirmās kārtas mačā ar rezultātu 3:6, 6:4, 6:3 uzvarēja Bulgārijas tenisisti Cvetanu Pironkovu (WTA 116.). Sevastova lietus dēļ pārtrauktā mačā bija iedzinējos ar setu un 1:3, kā arī breiku atspēlēja izšķirošajā setā.

Anastasija Sevastova (Foto: Zuma Press/Scanpix)
27.04.2021 20:02

Anastasija Sevastova zaudēja mača pirmajos trīs geimos. Viņai pirmajā servēšanas reizē divas dubultkļūdas, uzvarot tikai divās izspēlēs ar otro servi (2/7). Cvetana Pironkova ilgā trešajā geimā atspēlēja trīs breikbumbas, nostiprinot pārsvaru un esot vadībā ar 3:0.

Latvijas tenisiste breiku atguva piektajā geimā, kurā bulgārietei četri neprecīzi sitieni ar bumbiņas raidīšanu autā. Sevastova pēc sestā geima panāca izlīdzinājumu 3:3.

Sevastovai vēl viena nesekmīga servēšana bija astotajā geimā, kad viņa nokļuva iedzinējos ar 0:40. Anastasija atspēlēja tikai pirmo breikbumbu, bet ar otro galā netika izpildot neprecīzu “dropšotu” – bumbiņa piezemējās autā.

Vēl viens neprecīzs saīsinātais sitiens viņai bija nākamajā geimā pie 3:5 un 15:30, šoreiz bumbiņu trāpot tīklā. Precīzs uzbrukums būtu devis divas breikbumbas. Bulgārijas tenisiste paņēma arī nākamos divus punktus, uzvarot setā – 3:6.

Latvijas sportiste 2. setu sāka ar atspēlēšanos pirmajā geimā no 15:40. Viņa pirmo breikbumbu atspēlēja ar pārliecinošu uzbrukumu, bet otrajā izspēlē Sevastovai talkā nāca tīkls, tam apturot viņas sisto bumbiņu, kurai Pironkova nepaspēja tikt klāt.

Mačs tobrīd tika pārtraukts lietus dēļ, cīņai pēc divām stundām atsākoties citā kortā, kur Sevastovai izdevās uzvarēt.

Viņa pēc pārtraukuma zaudēja trīs geimos pēc kārtas, tomēr spējot atspēlēties un setā uzvarēt no 1:3. Līdzīga notikumu gaita bija arī izšķirošajā setā, arī tur Sevastovai nokļūstot iedzinējos ar breiku (2:3) un arī šoreiz spējot atspēlēties pret agresīvo Pironkovu. Sevastova pirmoreiz tikās ar bijušo Top 40 spēlētāju, kura Madridē, ieskaitot kvalifikācijas turnīrus, zaudējusi 10 no 11 mačiem.

Savukārt Sevastova pamatturnīros sakrājusi 7-3 bilanci, viņas labākais rezultāts ir pusfināls 2017.gadā. Sevastova WTA kvalifikācijā spēlē pirmoreiz kopš 2016.augusta, kad kvalificējās Ņūheivenas WTA 500 turnīram. Kvalifikācijā ar pirmo numuru izsētā Sevastova 2.kārtā jeb finālā trešdien tiksies ar ar 18 gadus veco Ukrainas spēlētāju Martu Kostjuku (WTA 77.), kurai pagājušajā gadā ar 3:6, 6:7(5) zaudēja “US Open” 2.kārtā.