Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Treniņus pamazām atsāk arī jaunieši

Treniņus pamazām atsāk arī jaunieši
Atpakaļ treniņu laukumos pagaidām atgriezušies tikai futbolisti. Vieglatlēti cer sākt klātienes treniņus jūnijā, citu sporta veidu pārstāvji gaida skaidrību noteikumos. Tenisa korti Jūrmalas parkā tiek gatavoti vasaras sezonai, taču māla seguma dēļ tie vēl nav izmantojami, bet organizēti treniņus rīkot ārpus sporta infrastruktūras objektiem nav atļauts. (Foto: Egons Zīverts)
14.05.2020 06:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Kaut arī ārkārtējā situācija valstī vēl turpināsies vismaz līdz 9. jūnijam, jaunajiem sportistiem radusies iespēja trenēties kopā. Liepājas Futbola skolas audzēkņu atsevišķas grupas vakar atsāka treniņus, bet citu sporta veidu pārstāvji plāno atgriezties sporta laukumos tuvākajās dienās.

To, ka bērniem un jauniešiem pietrūkst nodarbību treneru tiešā pavadībā, apstiprina arī vieglatlētikas treneres Diānas Lauvas audzēknes sacītais: “Trenēties individuāli nav viegli, grūtāk sevi motivēt izpildīt dotos uzdevumus. Nav blakus trenera, kas pabaksta. Pagaidām kaut kā ar lielu gribasspēku ir izdevies tikt galā ar visu, tomēr nevaru sagaidīt, kad atsāksies nodarbības klātienē. Gribas satikt treniņbiedrus, tāpat daudz vieglāk būs strādāt, ja trenere būs blakus un uzreiz varēs paskaidrot, ko daru nepareizi. Šobrīd tikai viņai sūtām video.” Latvijas U-16 čempione vieglatlētikā telpās 60 metru barjeru distancē Krista Kločko atzīst, ka noilgojusies pēc klātienes treniņiem. Bet D. Lauva sacīja, ka līdz 1. jūnijam vieglatlētikas treneri ir atvaļinājumā un audzēkņi pēc sagatavotajiem plāniem strādā individuāli. “Ja trenera nav klāt, tomēr mazinās pašdisciplīna, motivācija, jo pagājuši jau divi mēneši šādā režīmā. Tāpat bērniem un jauniešiem nav īsti skaidrs, kam viņi gatavojas. Sacensības arī ir motivējošs faktors. Pagaidām jau nav skaidrības, cik noslogots būs “Daugavas” stadions un kā spēs nodrošināt visas prasības. Kad nāks tuvāk jūnijs, būs zināms, kas un kā notiks,” teica vieglatlētu trenere.

Liepājas Sporta spēļu skolas direktors Guntars Kikučs laikrakstam skaidro, ka arī vieglatlētikas un volejbola treneriem atvaļinājums esot līdz jūnijam, bet hokejistu un basketbolistu treniņi atsāksies jūlijā. “Ārkārtējās situācijas laikā katru nedēļu notiek videokonferences, kurās apspriežam aktualitātes. Šonedēļ pamatā spriežam par treniņu atsākšanas iespējām dažādiem sporta veidiem. Līdz galam jāsaprot, ko drīkstam un ko ne. Lielākais klupšanas akmens šobrīd ir ģērbtuves, kurās ir sarežģīti nodrošināt savstarpējo distancēšanos. Tādēļ sportistiem treniņos visdrīzāk vēl kādu laiku būs jāierodas, jau ģērbtiem sporta tērpos, un jāiztiek bez ģērbtuvēm,” teica G. Kikučs, uzsverot, ka lielākās problēmas varētu rasties, kad no atpūtas atgriezīsies hokejisti un basketbolisti. Tiesa, viņš cer, ka tad jau ierobežojumi būs mazināti un arī kontakta sporta veidu pārstāvji varēs pilnvērtīgi darboties.

Liepājas Futbola skolas direktors Aivis Tints sacīja, ka vakardienas pirmajā futbola treniņā U-21 vecuma grupas audzēkņu sejās varēja redzēt smaidu. “Protams, ka nodarbības kopā ir daudz interesantākas, kaut arī ne viss atļauts. Treneriem jāpiedomā, kā ievērot divu metru distanci, taču viņi ir pietiekami radoši. Šonedēļ testa režīmā strādājam ar vecuma grupām no 13 gadiem un vecākiem, bet nākamnedēļ jau laukumos atgriezīsies arī jaunāki futbolisti, sākot no 7 gadu vecuma,” teica A. Tints.

Liepājas Kompleksās sporta skolas direktora vietniece Baiba Gudriķe skaidro, ka pilnvērtīgi treniņus audzēkņi visdrīzāk atsāks tikai 1. augustā, kad treneri atgriezīsies no divu mēnešu atvaļinājuma, bet līdz 1. jūnijam plānots nodarbības aizvadīt miksēti – gan attālināti, gan klātienē strādājot pie vispārējās fiziskās sagatavotības. Lielāka skaidrība par Kompleksās sporta skolas turpmāko darba kārtību būšot piektdien. Tikmēr grieķu-romiešu cīņas treneris Jānis Rērihs stāsta, ka gan audzēkņi, gan viņu vecāki ir ieinteresēti pēc iespējas ātrāk atsākt kopīgus treniņus. “Protams, tie būs bez kontakta. Strādāsim pie vispārējās fiziskās sagatavotības. Esam izteikuši savu vēlmi, kuros stadionos vēlētos aizvadīt treniņus. Tagad jāgaida atbilde. Cik zinu, tad nevar tā vienkārši parkā vai pludmalē sanākt kopā un trenēties, treniņiem jānotiek organizēti un sporta objektā. Ir sajūta, ka noteikumi mainās pa dienām, kas zina, varbūt rīt atkal būs kādi jaunumi. Skaidrs tikai, ka audzēkņiem vajag nodarbības kopā, protams, ievērojot piesardzības pasākumus,” teica J. Rērihs.

Liepājas Tenisa sporta skolas direktors Elans Zīverts atklāja, ka pagaidām vēl neesot skaidrs, kad tenisisti atsāks treniņus kortos. “Jūrmalas parkā uz māla seguma tas vēl nav iespējams, tādēļ tenisisti gaida, kad būs pieejama Liepājas Olimpiskā centra tenisa halle. Tūlīt, tūlīt tam vajadzētu notikt,” vakar sacīja E. Zīverts.

UZZIŅAI

Audzēkņu skaits sporta skolās:

 • Liepājas Sporta spēļu skola – 1086;
 • Liepājas Kompleksā sporta skola 1000;
 • Liepājas Futbola skola – 490;
 • Liepājas Tenisa sporta skola – 285.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz