Trīs mūspuses loka šāvējas pārstāv Latvijas izlasi

Jūlija izskaņā Rumānijas pilsētā Bukarestē norisinājās Eiropas jaunatnes kausa 1. posms loka šaušanā. Latvijas izlases sastāvā uz nozīmīgajām sacensībām devās trīs mūspuses sportistes.

05.08.2022 06:00

Latvijas U18 izlase uz Rumāniju devās sešu sportistu sastāvā, starp kuriem uz starta līnijas devās “Archery Liepāja” pārstāves Emīlija Gārde un Estere Ukstiņa, kā arī Durbes “Lindales uguns” sportiste Madara Spāģe.

Sacensību pirmajā dienā loka šāvēji aizvadīja kvalifikācijas sacensības, kur Emīlija ar 587 punktiem ieguva 36. vietu, Madara ar 570 punktiem finišēja 43. vietā, bet Estere ar 562 punktiem palika 44. vietā.

Izslēgšanas cīņās mūsējās, lai gan aizvadīja saistošas cīņas, tomēr izstājās pirmajā kārtā un visas ieguva dalītu 33. vietu.

Ukstiņa ar 2-6 (21:26, 26:26, 26:26, 24:25) piekāpās britu pārstāvei Emīlijai Hjūdžai, Gārde ar 4-6 (21:26, 28:22, 25:26, 27:24, 24:27) līdzīgā cīņā zaudēja itālietei Čiarai Kompaņjo, bet Madara ar 0-6 (22:26, 23:28, 26:28) atzina Moldovas sportistes Kasandras Beržanas pārākumu.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Francijas sportiste Amēlija Kordo.

Emīlija Gārde, Marta Runiškova un Lija Viktorija Seibute komandu sacensībās par iekļūšanu pusfinālā ar 1-5 piekāpās Itālijai, kura turpinājumā ieguva sudrabu. Latvija finišēja 7. vietā, bet par uzvarētāju kļuva Francija.