Uzbrukums palika kluss

10.01.2017 11:18

Latvijas telpu futbola kausa izcīņas astotdaļfināla spēlē “Liepājas papīrs” savā laukumā ar 0:5 (0:2) piekāpās Latvijas virslīgas līderim “Nikaram”.

Liepājniekiem šajā spēlē izdevās sapulcināt savu kaujasspējīgāko sastāvu, kurā ietilpa jau iepriekš Latvijas kausā iespēlētie Kristiāns Božis, Emīls Knapšis, Jevgēņijs Koršakovs un Reinis Flaksis, kurš atrodoties pārbaudē futbola klubā “Jelgava”, tomēr neilgi pirms šīs spēles sākuma ieradās palīgā poligrāfistiem.

Liepājnieki viesiem piedāvāja agresīvu spēli un presingu arī rīdzinieku laukuma pusē, līdz ar to sarežģījot “Nikara” iespējas apliecināt savu pārākumu klasē. Mājiniekiem pat bija iespējas atklāt rezultātu, tomēr galu galā “Liepājas papīra” uzbrukums tā arī palika klusējot.

Pirmajā puslaikā viesi ieguva divu vārtu pārsvaru, bet neilgi pirms pārtraukuma noraidījumu nopelnīja poligrāfistu spēlētājs Ralfs Džeriņš. Divu minūšu vairākumu “Nikars” gan neizmantoja, tomēr otrajā puslaikā ieguva drošāku pārsvaru.

Abas vienības Latvijas kausa izcīņas spēlē tikās arī 2015. gada ziemā, un toreiz “Nikars” saplosīja “Liepājas papīru” ar rezultātu 13:2. Liepājnieku abus vārtus toreiz guva Raimonds Sāmietis, kuram bija iespēja izcelties arī pagājušajā nedēļā, tomēr viņa mēģinājums gūt vārtus šķērītē beidzās ar sitienu ar kāju pretinieku vārtsargam, par ko Raimonds saņēma brīdinājumu, kurš “Liepājas papīram” izrādījās izšķirošs, lai uz komandas vārtiem 39. minūtē tiktu nozīmēts desmit metru soda sitiens. Viesu labā to realizēja trīskārtējs Latvijas gada labākā telpu futbolista balvas saņēmējs Maksims Seņs, kuram šie bija otrie vārti spēlē.

Šajā mačā var izcelt arī abu komandu vārtsargus. Daudz savu komandu glāba “Liepājas papīra” leģenda Vents Ozols, bet darbiņš bija arī “Nikara” vārtu vīram Kasparam Neretam.

Atzīmēšanas vērstas ir arī epizodes ar Kristiāna Boža līdzdalību. Tieši viņam bija divas labākās izdevības liegt “Nikaram” uzvarēt sausā, taču gūt vārtus, iespējams, patraucēja bumbas apstrāde, nevis sitieni bez tās.

Komandas “Liepājas papīrs” vadītājs Jānis Prokners stāsta, ka pēc spēles “Nikara” pārstāvji esot uzslavējuši liepājniekus, interesējoties par to, kāpēc tie nespēlē vismaz Latvijas futzāla čempionāta pirmajā līgā. Atbilde uz šo jautājumu ir triviāla – finansējuma trūkums. Aptuvenas aplēses liecina, ka pat startam pirmajā līgā ir nepieciešami 10 000 eiro.

Latvijas kausa izcīņas astotdaļfinālā piedalījās arī “Nīca”, kas ar 0:2 piekāpās komandai “New Project”.