Vācu minigolferis iegūst galveno trofeju

Pēc gada pauzes divas dienas Liepājas Olimpiskā centra iekštelpu laukumos jau devīto reizi norisinājās starptautiskais minigolfa turnīrs “Liepāja Open 2022”. Sacensību galveno balvu ieguva Vācijas minigolferis Miroslavs Stoparičs.

15.03.2022 06:00

Šogad turnīram pieteicās 20 spēlētāji no 5 valstīm. Saskaņā ar sacensību formulu pēc deviņiem apļiem noskaidroja uzvarētājus atsevišķās klasēs, bet desmito apli izspēlēja labākie 18 sportisti, izcīnot turnīra absolūtā uzvarētāja titulu – Grand Prix. Sacensību organizators Verners Kiršs atzīmēja, ka cīņas bija ļoti spraigas, kā arī novērtēja rezultātu augstvērtīgo līmeni.

Vīriešu un Open konkurencē dominēja viens no turnīra galvenajiem favorītiem – bijušais Vācijas izlases spēlētājs M. Stoparičs, kurš pēc relatīvām neveiksmēm pirmajos divos apļos turpinājumā spēlēja teicami un vadības grožus līdz finišam tā arī nevienam neatdeva. Stoparičs uzvarēja gan vīriešu konkurencē (191 punkti), gan apvienotajā Open klasē (211) un izcīnīja arī turnīra Grand Prix.

Vīriešu grupā lieliski spēlēja arī labākie no mūsējiem – Dairis Šinkevičs, Jānis Džiguns un Reinis Mārtiņš Miķelsons. Vissparīgāk ar līderiem spēkojās Dairis, kurš finišēja sudraba pozīcijā (summā 198 punkti), par 1 punktu apsteidzot itāli Andreu Montomoli (199), kuram šogad 3. vieta. Junioru grupā uzvarēja 11 gadus jaunais Mārtiņš Medveckis. U21 grupā 1. vietu ieguva Liepājas juniors Emīls Šimanskis (194 punkti), aiz sevis atstājot komandas biedru Rūdolfu Lagzdu (205) un vēl vienu liepājnieku Sandri Mūrnieku (232).

Sieviešu grupā lieliski spēlēja liepājniece Kristiāna Kirša, kura pārstāv Itālijas klubu MC “Follonica”. Kristiāna pēc pirmajiem diviem apļiem bija visa turnīra līdere. Arī vēlāk viņa sparīgi centās turēt līdzi Stoparičam cīņā par sacensību Grand Prix. Kiršai gana pārliecinoša uzvara sieviešu konkurencē.

Senioru grupā sacensības lieliski uzsāka Liepājas minigolfa kluba prezidents Verners Kiršs, kurš vadības grožus savās rokās droši paņēma jau no pirmā apļa un noturēja tās līdz finišam (204 punkti). Viņa galvenais oponents soms Pasi Aho šoreiz spēlēja nestabili un finišēja 2. vietā (223). Pjedestāla trešo pakāpienu ieņēma Polijas kluba MGC “Sopot” prezidents Bogdans Milohs (238).

Komandu cīņā pārliecinošu uzvaru svinēja jauktā Latvijas un Itālijas komanda “BalsamSpritz” (K. Kirša, A. Montomoli un D. Šinkevičs). Čempioniem deviņu apļu summā 590 punkti. Uzvarētājiem sekoja labi spēlējošā liepājnieku un bijušo liepājnieku apvienība “Play 4 Score”, kurā spēlēja J. Džiguns, Jānis Medveckis un R. M. Miķelsons, summā 613 punkti.

3. vietu izcīnīja starptautiskā komanda “Old Stars” (V. Kiršs, M. Stoparičs un Pasi Aho), summā 618 punkti.

Pēdējā desmitajā aplī tika izcīnīt kausi Open klasē. Pirms fināla esot vadībā ar divu punktu pārsvaru, to vēl par diviem punktiem palielināja M. Stoparičs, kas pirmo reizi kļuva par “Liepāja Open” Grand Prix ieguvēju (summā 211 punkti). Sudraba un bronzas ieguvēju noskaidrošanai bija jārīko pārspēle, jo K. Kirša un Emīls Šimanskis abi finišēja ar identisku rezultātu (215 punkti). Kristiāna pārspēlē izrādījās veiksmīgāka un izcīnīja sudrabu, bet Emīlam šoreiz bronza.