“Vaiņode” savā laukumā revanšējas ludzāniešiem

Handbola Virslīgā vīriešiem šodien panākumu izcīnīja ”Vaiņode”, kas savā laukumā ar 37:32 pieveica Ludzas ”Latgolu”, izcīnot otro uzvaru pēc kārtas.

22.10.2022 19:22

Pret ludzāniešiem mūsējie diezgan miegaini uzsāka spēli – lēnā tempā, kas bija parocīgs viesiem. Mūsējie nereti kļūdījās, ievadot uzbrukumus, un bezzobaini cīnījās aizsardzībā.

Pēc nospēlētām četrām minūtēm Latgales pārstāvji izvirzījās vadībā ar 5:0 un mājinieki pieprasīja minūtes pārtraukumu.

Vaiņodnieku kvalitātes sāka uzlaboties, un pēc Oskara Pāvila individuālā meistarstiķa laukuma saimnieki pievilka līdz 6:8, un nu jau viesi sasauca ražošanas apspriedi.

Mājinieki agresīvāk pielika aizsardzībā, samazināja paviršību procentu, un spēle ritēja visnotaļ līdzīgi. Diezgan lielas raizes vaiņodniekiem sagādāja Normunda Seņkāna jaudīgā spēle, pretinieku trīspadsmitais numurs regulāri piesaistīja lielus aizsardzības resursus.

Mūsējiem dažbrīd pietrūka arī sportiskās veiksmes, jo pirmajā puslaikā ”Latgols” trīsreiz no nepatikšanām glāba vārtu stabs.

Pēc nesekmīgā ievada vaiņodnieki puslaika gaitā iespēlējās un 23. minūtē panāca neizšķirtu (13:13), bet pēc diviem produktīviem, ātriem pretuzbrukumiem mūsējie panāca 18:15. Savukārt puslaikam punktu ar rezultatīvi skaistu metienu kritienā pielika Deniss Pumpurs.

Lai gan viesi biežāk meta pa vārtiem (31:29), metienu precizitāte augstāka bija Vaiņodes handbolistiem (66%:48%).

Otro puslaiku laukuma saimnieki iesāka ar diviem ātriem goliem, līdz ar to ”Vaiņodei” izdevās varens izrāviens 8:0. Veiksmīgais nogrieznis turpinājumā iemidzināja laukuma saimniekus, bet viesiem līdera lomu uzņēmās Seņkāns, kas regulāri apspēlēja mūsējo aizsardzību.

Turpmākās desmit minūtes abas vienības apmainījās ar rezultatīviem uzbrukumiem, bet 46. minūtē vaiņodnieki nerealizēja savas iespējas un Ludzas handbolisti pietuvojās vienu vārtu attālumā.

Nelielais vājuma brīdis tika veiksmīgi pārvarēts, un, veicot 6:1 izrāvienu, trīs minūtes līdz fināla svilpei mūsējie atjaunoja drošu vadību. Pārsvars tika sekmīgi noturēts, un ”Vaiņode” izcīnīja uzvaru.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar desmit goliem bija Oskars Pāvils, bet viesiem ar deviņiem precīziem metieniem izcēlās Edgars Kušners.