Piektdiena, 10. maijs Maija, Paija

“Vaiņode” sezonu sāk ar zaudējumu

Ar zaudējumu jauno sezonu uzsācis HK “Vaiņode”, kas pirmo maču aizvadīja savā laukumā. Vaiņodnieki pēc sekmīgā mača ievada nenoturēja vadības grožus un handbola virslīgas pirmajā mačā ar 27:37 (19:20) piekāpās HK “Ogre/Hydrox”.

04.10.2022 06:02

Handbola virslīgā vīriešiem šajā sezonā spēlēs: ZRHK “Tenax Dobele”, HK “Ogre/Hydrox”, ASK “Zemessardze/LSPA”, HK “Vaiņode”, “Salaspils”, “MSĢ” un SK “Latgols”.

Komandas katra ar katru sacentīsies divos apļos (mājas un izbraukuma spēlē) un sarindosies attiecīgi no 1. līdz 7. vietai.

Pēc pirmā posma rezultātiem komandas tiks sadalītas divās grupās: no 1. līdz 3. vietai un no 4. līdz 6. vietai. Tās sacentīsies attiecīgajās grupās katra ar katru divos apļos.

Komanda, kas pēc pirmā posma paliks septītajā vietā, tiksies “Līgu duelī” ar pirmās līgas uzvarētāju un aizvadīs savstarpējas cīņas līdz vienas komandas divām uzvarām par tiesībām piedalīties virslīgas izslēgšanas spēļu turnīrā.

Trešajā posmā jeb izslēgšanas spēlēs iekļūs sešas labākās virslīgas komandas, kā arī “Līgu dueļa” uzvarētāji.

2022./2023. gada vīriešu virslīgas čempioni tiks noskaidrotas “FINAL 4” sacensībās.

Sezonas pirmo maču “Vaiņode” aizvadīja ar Ogres handbolistiem, kuri šosezon cīnīsies arī Baltijas līgā. Ogrēniešiem mačs Vaiņodē bija jau trešais šajā sezonā, un viesi izcīnīja trešo panākumu.

Cīņas ievads gan sekmīgāks padevās laukuma saimniekiem, kuri pirmajās minūtēs spēlēja visnotaļ rezultatīvi un pēc Denisa Pumpura pēc kārtas gūtiem trim goliem panāca 7:4.

Vadību spēlē mūsējie zaudēja pirmā puslaika vidū, kad divu minūšu sodu nopelnīja Deivids Strazds, bet viesi realizēja septiņu metru soda metienu un vairākumā guva vēl divus vārtus, panākot 12:10.

Līdz otrā puslaika sākumam cīņa ritēja vēl punkts punktā, un 33. minūtē mājinieki atgriezās vadībā. Šī gan bija pēdējā reize, kad vaiņodnieki panāca pārsvaru, turpinājumā viesi pārņēma iniciatīvu un, veicot 12:2 izrāvienu, nosvēra svaru kausus sev par labu.

Mājiniekiem pa pieciem goliem iemeta Deniss Pumpurs, Ainārs Pāvils un Gatis Taujēns, bet viesiem ar deviņiem precīziem raidījumiem izcēlās Intars Jomants un Aleksejs Haisa.

Nākamo spēli Artūra Audera un Zigmunda Mickus vadītā komanda aizvadīs 8. oktobrī izbraukumā pret Ludzas SK “Latgols”.