Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Vaiņodes” handbolisti revanšējas Ludzas “Latgolam”

“Betsafe” handbola virslīgas regulārā turnīra spēlē HK “Vaiņode” savā laukumā, uzrādot respektējamu metienu precizitāti, nolauza Ludzas SK “Latgols” pretestību un uzvarēja ar 36:32 (15:13).

27.01.2024 16:47

Vaiņodniekiem pirmos vārtus mačā kritienā guva Markuss Dīks, tikmēr viesi realizēja divus ātrus pretuzbrukumus un ieguva vadību.

Latgaliešiem mājinieku pacietīgā spēle sākotnēji bija gana parocīga, un pēc piecām minūtēm tālie viesi panāca 5:2.

Pēc neilga laika Ludzas handbolisti nopelnīja divu minūšu noraidījumu, pēc kura kurzemnieki pietuvojās viena precīza metiena attālumā, bet puslaika vidū Gatis Taujēns izlīdzināja rezultātu.

Mājiniekiem sekoja sarežģītāks posms, kad viesu viena uzbrukuma laikā mūsējie nopelnīja uzreiz divus noraidījumus, taču “Latgols” taustāmu labumu no tā neguva un izniekoja labvēlīgo laika nogriezni.

Svarīgu lomu šajā posmā nospēlēja Nauris Sproģis, kurš atvairīja trīs bīstamus metienus.

Līdz pirmā puslaika izskaņai cīņa ritēja līdzīgi, piecas reizes tika fiksēts līdzsvars, bet galotni produktīvāk aizvadīja laukuma saimnieki, un ar Riharda Plūmes diviem goliem mūsējie panāca 15:13.

Lai gan viesi biežāk apdraudēja mājinieku cietoksni (32:28), metienu precizitāte labāka bija vaiņodniekiem (54:41%).

Otrā puslaika sākumā abas vienības uzrādīja apskaužamu trāpīgumu – mājinieki no 12 metieniem iemeta 11, bet viesi no 11 raidījumiem realizēja deviņus.

Šāds scenārijs ļāva mūsējiem saglabāt nelielu vadību, bet 42. minūtē Markus Dīks panāca 24:21.

Ludzānieši šajā brīdī pieprasīja minūtes pārtraukumu, un tas uz brīdi deva pozitīvu rezultātu. Nākamie vaiņodnieku uzbrukumi tika sekmīgi neitralizēti, un deficīts tika dzēsts.

Pēc neliela krīzes mirkļa “Vaiņode” atguva vārtu garšu, iemeta sešus golus pēc kārtas, atjaunojot drošu handikapu (31:27).

Laukuma saimnieki iniciatīvu vairs neizlaida, uz pacēluma viļņa uzbrukumā padevās teju viss iecerētais, kas turnīrā atnesa ceturto uzvaru.

Mājinieku labā 11 vārtus iemeta Markuss Dīks, bet vērtīgākā spēlētāja balvu nopelnīja Jānis Orlovs.

Nākamo spēli HK “Vaiņode” aizvadīs 3. februārī izbraukumā ar SK “S&A”.