Trešdiena, 22. janvāris Austris

Vecpils autotrase aicina uz autosporta festivālu

Vecpils autotrase aicina uz autosporta festivālu
Foto: Maruta Dene
27.07.2019 13:25

liepajniekiem.lv

Augusta pirmās nedēļas nogalē divu dienu garumā Vecpils autotrasē norisināsies īsteni autosporta svētki. 3. augustā trasē spēkosies Latvijas autokrosa čempionāta trešā posma dalībnieki, bet 4. augustā notiks Latvijas Automobiļu federācijas Folkreisa Vasaras kausa ceturtā posma un Krosa komisijas autokrosa kausa septītā posma sacensības. 

”Šis divu dienu autosporta festivāls īpašs ne tikai ar to, ka šovasar tas ir vienīgais Latvijas mēroga autosporta pasākums Vecpilī, bet arī ar to, ka sacensības noritēs abos trases virzienos. Sestdien Latvijas autokrosa čempionāta dalībnieki startēs pulksteņrādītāja virzienā, savukārt svētdien folkreisa un krosa sacīkstes notiks pretējā virzienā,” norāda Vecpils autotrases saimnieks un sacensību organizators Kaspars Džeriņš.

Bet kā tad ar sportistu sastāvu? Lai arī Latvijas autokrosa čempionāta posmam bezsankciju pieteikumu termiņš noslēdzās jau šo trešdien, dalībnieku sarakstā, kas skatāms portālā Autocross.lv, vēl gaidāmi papildinājumi. Šobrīd zināms, ka sacensībās startēs ne tikai Latvijas sportisti, bet arī pārstāvji no Lietuvas un Igaunijas. Tāpat skatītāji varēs turēt īkšķus arī par trim mūspuses braucējiem – liepājnieku Kasparu Garkalnu, kurš startēs VAZ Klasika klasē, kā arī 2000 Super klases pārstāvjiem, grobiņniekiem Aivaru Galbāliņu un Andi Dreimani (autokrosa čempionāta debitants).

Papildus tam A. Dreimanis jau tradicionāli startēs arī folkreisa sacensībās, kurās viņam pievienosies mūspuses braucēji – vecpilnieki Sandis Džeriņš un Sergejs Maļcevs un durbenieki Reinis Lankups un Kristaps Kļava. Jāpiebilst gan, ka arī svētdienas abām sacīkstēm – folkreisam un krosam – dalībnieku saraksti vēl nav pilnīgi. Pieteikumu termiņš noslēgsies 31. jūlijā.

”Dalībnieku sastāvs solās būt gana labs. Pie tam ne viens vien sportists startēs abas dienas. Jau tagad Krosa komisijas autokrosa kausa sacensībām dalību pieteikuši vairāki Latvijas autokrosa čempionāta braucēji, un domāju, ka pieteikumu skaits šajā ziņā vēl augs. Papildus tam Krosa komisijas autokrosa kausa posmā aicinu piedalīties arī autokrosa amatierus – šajās sacensībās tomēr nav tik stingri noteikumi, kā Latvijas autokrosa čempionātā,” piebilst Kaspars Džeriņš.

Tā kā sacensības Vecpilī norisināsies divas dienas, ne vienam vien interesentam varētu rasties jautājums par nakšņošanas iespējām. ”Droši var braukt šurp ar kemperiem vai ņemt līdzi teltis – vietas netrūks! Tāpat paralēli autosporta sacensībām trases teritorijā paredzētas arī dažādas citas izklaides iespējas gan pieaugušajiem, gan bērniem. Garlaicīgi nebūs nevienam,” pārliecību pauž Kaspars Džeriņš.

Sacensības Vecpils autotrasē gan sestdien, gan svētdien sāksies pulksten 10.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)