Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

Ventspilī cīnījās par Baltijas tituliem

Ventspilī SK “Odisejs” brīvdabas loka šaušanas laukumā trīs dienas norisinājās Baltijas čempionāts. Uzvarētāji tika noskaidroti četrās loku klasēs, pie titula tika U18 vecuma apvienotā grupa, kā arī norisinājās komandu sacīkstes.

20.07.2022 06:00

Tā kā olimpiskā loka klasē nestartēja liepājnieks Jānis Bružis, tad ceļš uz titulu bija pavērts ventspilniekam Dāvim Blāzem, un pastāvīgais Pasaules kausa izcīņas sacensību dalībnieks šo izdevību arī izmantoja un kļuva par Baltijas čempionu.

Sieviešu konkurencē cīņā par vietu uz pjedestāla iesaistījās Durbes “Lindales uguns” pārstāve Kintija Laima Trinkūne, tomēr mačā par 3. vietu mūsējā ar 0-6 (21:22, 23:25, 24:27) piekāpās pieredzējušajai Jeļenai Kononovai no SK “Amazones”. Trinkūna pie godalgas tika, startējot Latvijas otrās komandas sastāvā, kas ieguva 3. vietu.

Kompaktloka klasē mūspuses loka šāvēji cīņā par godalgām neiesaistījās, bet neaprīkota loka klasē 2. vietu izcīnīja “Lindales uguns” sportists Raimonds Bērziņš, kurš finālā ar 1-7 (20:22, 23:23, 18:24, 16:26) zaudēja lietuvietim Rimantam Šuliokam.

Mačā par bronzu Grobiņas SK “Curland” pārstāvis Modris Burkevics pārspēja savu komandas biedru Jāni Bogdanu. Arī garā loka klasē mūsējie uz pjedestālu nepretendēja, bet absolūts triumfs tika sagaidīts U18 apvienotās grupas sacensībās.

Finālā sacentās divas “Archery Liepāja” pārstāves, un šajā divkaujā Estere Ukstiņa pārspēja Emīliju Gārdi, bet cīņā par 3. vietu “Lindales uguns” sportiste Madara Spāģe pieveica “Amazoņu” pārstāvi Dilanu Godu-Romanovski.