Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Agate Caune sasniedz pasaules čempionāta finālu 5000 metru skrējienā

Latvijas skrējēja Agate Caune trešdien Budapeštā pasaules čempionātā vieglatlētikā sasniedza 5000 metru distances finālu, izcīnot ceturto vietu pusfinālā.

23.08.2023 21:03

Divos pusfinālos 40 sportistes cīnījās par vietu finālā, no katra pusfināla izšķirošo skrējienu sasniedzot labākajām astoņām.

19 gadus vecā valmieriete jau skrējiena sākumā uzņēmās distances vadību un palielināja savu pārsvaru, kas pēc pusdistances pārsniedza 20 sekundes. Pēdējos trīs apļos sekojošās skrējējas pakāpeniski samazināja latvietes pārsvaru.

Noslēdzošajā aplī vadību neizdevās noturēt, tomēr finišs 15 minūtēs un 0,48 sekundēs ļāva par 3,37 sekundēm labot personīgo rekordu un iekļūt sestdien gaidāmajā finālā.

Šajā pusfinālā uzvarēja kenijiete Beatrise Čebeta, kura finišēja 14 minūtēs un 57,70 sekundēs, divas sekundes simtdaļas atpalika etiopiete Gudafa Cegaja, bet 2,4 sekundes zaudēja Kenijas staiere Margaret Čelimo Kipkemboi.

Otrajā pusfinālā skrējiens bija ātrāks un uzvaru tajā izcīnīja nīderlandiete Sifana Hasana, kura finišēja 14 minūtēs un 32,29 sekundēs. Visas pirmajā astoņniekā finišējušas sportistes bija ātrākas par pirmā pusfināla dalībniecēm, līdz ar to Caune sasniedza 12. labāko rezultātu.

Agatei Caunei pasaules vieglatlētikas čempionāta 5000 metru distances pusfinālā pēdējais kilometrs līderes statusā bija grūts, sarunā ar Latvijas Televīziju atzina sportiste.

Caune skaidroja, ka fināla sasniegšanai uzreiz bija jāskrien ātri, jo izvēloties pretēju taktiku – sākumā skriet lēni un pēc tam kāpināt tempu – nedrīkstēja.

“Pēdējais kilometrs bija grūts. Skatījos laika atzīmes, kājas un rokas bija smagas. Galvā skanēja trenera atgādinājums, strādāt ar rokām, ja ir grūti. Tā arī darīju, bet vieglāk nepalika, taču cīnījos un darīju visu, ko varēju,” stāstīja sportiste.

Pasaules čempionātā Latviju pārstāv deviņi vieglatlēti.

Meistarsacīkstes norisināsies līdz 27. augustam, tajās piedaloties vairāk nekā 2000 vieglatlētiem no 202 pasaules valstīm.