Vieglatlētikas sacensībās Petrušenko pārspēja Leiti

13.01.2020 07:00

Andris Sudmalis

Piektdien Liepājas Olimpiskā centra manēžā norisinājās 2020. gada pirmās vērienīgās vieglatlētikas sacensības Latvijā, kurās piedalījās vairāki simti sportistu no visas valsts. Vienu no visu laiku labākajiem rezultātiem telpās sasniedza liepājnieks Iļja Petrušenko, kurš uzvarēja 200 metru skrējienā.

Šajās sacensībās trīs vecuma grupās tika gaidīti vairāk par 400 dalībniekiem no visas Latvijas. Tā kā šīs bija pirmās lielākās sacensības šoziem ar Latvijas labāko vieglatlētu līdzdalību, vairumā disciplīnu uzvarētāji sasniedza sezonā labākos rezultātus Latvijā. Sacensību programmā vīriešiem un sievietēm kopā bija 26 disciplīnas, 5 pieaugušajiem un pa 4 – U18 un U16 vecuma grupās.

Startēja arī daži zvaigžņoti pašmāju sportisti – Elvijs Misāns un Jānis Leitis. Ja pirmais no viņiem apstiprināja savu favorīta statusu tāllēkšanā, tad Leitim 200 metru skrējienā uzvarēt neļāva viens no vadošajiem Liepājas vieglatlētiem Iļja Petrušenko.

Leitis ar rezultātu 22,08 uzvarēja 11. no 13 priekšskrējieniem, bet Petrušenko 12. skrējienā sasniedza labāku laiku – 21,68 sekundes. Abu klātienes cīņā finālā mūsējais bija vēl ātrāks un šo distanci veica 21,66 sekundēs, kas viņam ļāva sasniegt sezonas labāko rezultātu Latvijā. Vieglatlētikas statistiķis Andris Staģis pauž, ka I. Petrušenko ne tikai sasniedza jaunu personīgo rekordu, bet liepājniekam tagad pieder arī piektais visu laiku labākais rezultāts Latvijā telpās. Tāpat Iļjas rezultāts ir visaugstāk vērtētais šajās sacensībās pēc Starptautiskās vieglatlētikas federācijas IAAF punktu tabulām – 1036 punkti. Jānis Leitis finālā bija otrais ar rezultātu 22,06 sekundes, bet 3. vietā ierindojās vēl viens mājinieks – Dmitrijs Ļašenko, kurš finišēja pēc 22,93 sekundēm.

Sacensībās uzvarēja vēl vairāki mūspuses sportisti un sportistes. Ieva Šēra izcīnīja 1. vietu lodes grūšanā sievietēm. Viņa metāla sfēru aizgrūda 11,71 metru tālu. Vīriešu tāllēkšanā uzvarēja viens no Latvijas vieglatlētikas zvaigznēm Elvijs Misāns, kurš trešajā mēģinājumā aizlēca 7,39 metrus tālu un kļuva par sacensību līderi. Divus no pārējiem mēģinājumiem viņam neieskaitīja, bet viens lēciens bija pieticīgs – 6,04 metri. Pēdējā mēģinājumā 2. vietu ar 6,76 metrus tālu lēcienu izrāva Sandis Dzenītis no Salaspils, kurš par 5 centimetriem pārspēja iepriekš otro labāko rezultātu sasniegušo rīdzinieku Māri Grēniņu.

U18 vecuma grupā mūsējiem bija labi panākumi lēkšanas disciplīnās. Toms Reņģe no Liepājas rajona sporta skolas bija pirmais augstlēkšanā (1,89 metri), bet liepājnieks Marks Grantiņš uzvarēja trīssoļlēkšanā (13,20 metri).

U16 grupā divas pirmās vietas izcīnīja liepājnieks Ģirts Šenkevics. Viņš visātrāk veica gan 600 metrus (1:31,08), gan arī 60 metru barjerskrējienu (8,73). Arī meiteņu konkurencē barjersprinta zelts palika Liepājā, jo finālā 1. vietu izcīnīja mājiniece Kerija Kuplinska (9,33), bet priekšskrējienā ātrākā bija Kerola Ozola no Lielvārdes (9,24).

Jaunākajā vecuma grupā tāllēkšanā uzvarēja liepājniece Rēzija Kriķe (5,42), bet lodes grūšanā pārliecinoši dominēja Kārlis Piziks, kurš pārstāv Liepājas rajona sporta skolu un Murjāņu sporta ģimnāziju. Viņš savā labākajā mēģinājumā lodi aizgrūda 15,42 metrus tālu un savu tuvāko sekotāju apsteidza par gandrīz 4 metriem.

Jau šonedēļ norisināsies tradicionālās starptautiskās vieglatlētikas sacensības “Kuldīgas Katrīnas kauss”.