Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Gaida tiesas lēmumu par autobusu vadītāju pieteikto streiku

Gaida tiesas lēmumu par autobusu vadītāju pieteikto streiku
Foto: TV Kurzeme
08.06.2019 07:12

TV Kurzeme

Šonedēļ Kurzemes rajona tiesa skatīja AS ”Liepājas autobusu parks” prasību atzīt par nelikumīgu un nepamatotu autobusu vadītāju streika pieteikumu. Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un Transporta darbinieku arodbiedrība atzīst, ka nav protokolējusi pirms tam ar uzņēmuma vadību notikušās sarunas, kas šobrīd, skatoties juridiski, varētu būt klupšanas akmens, tomēr negrib atkāpties no savām prasībām par algu celšanu autobusu vadītājiem. Tiesas spriedums gaidāms 17. jūnijā.

22 komentāri

2019-06-08 09:40

Ups4: Cien. autobusu parka šoferi! Nomainat taču arotbiedrības līderi. Laugaļa kungs izklausas pamatskolas emociju līmenī: it kā, kaut kā, nezinājām utt. vajag nolīgt normālu juristu. Lai Jums vicas!

2019-06-08 09:46

Kantainais: Tā ir totālas muļķiba s caur tiesu skatīt sterika piteikumus ,iznākumus..streiki domāti tam ,,lai cilvēki streikotu ,taču nevis lai tiesātos.Neviena tiesa'nevar paaugstināt algu šiem autobusu vadītājiem..
Vienkārši --pieakiet streiku vai npeisakiet to --uzspļaut uz visiem likumiem ,bnet vnk ejiet visis kolektīvi ar plakātiem uz pludmali..saspraudiet tos zemē ,bet paši varat peldēties ,sauļoties un citādi..galvenais --nebūsiet darbā ,bet streikosiet..--un neviens jums neko nepadarīs..lai LAP stāv dīkststāavē..ja karo ,tad karo !!!! neviena teisa autobusu šoferim par labu nebūs..iznākumu nosaka nauda ,vara ,iespaids

2019-06-08 11:02

Nu ir taču tā: Protams, tā ir muļķība jau pašā sākumā,,censties reizē prasīt un cerēt, ka sekas nu būs maigi pūkainas...
Apzinieties, ka tā ir cīņa.
Jebkurā gadījumā Jūs tiksiet pakļauti represijām..pa vienam vien...Jūs zaudēsiet šo darbu, lēnām, likumīgi un nemanāmi...
Ja prasīsiet, ar saliktām mugurām..Turieties Zēni!!!

2019-06-08 11:25

Aurelijs: 1940 . gada 17 .jūnijā krievi okupēja Latviju , zīmīgs datums , rīkojiet streiku pa īstam...

2019-06-08 12:34

Kirza.: Kas tie par murgiem? Kādi vel tiesas lēmumi? NEKUR PASAULĒ TĀ NAV!!! To var izdomāt vienīgi Latvijā. Streiks ir cīņas veids par savām tiesībām. NEVIENA tiesa JUMS NELĪDZĒS. CĪNĀTIES par savām prasībām, cienījamie autobusu vadītāji!!! Esmu JŪSU pusē!!!

2019-06-08 13:19

DLight: Kamēr pa šoseju brauks 60-70km/h, tikmēr nav pelnījuši lielāku algu. Liepāja-Nīca ar velo var ātrāk kā satiksmes autobusu. Tad kam tas vajadzīgs? Tas ir konkurētspējīgs pakalpojums?

2019-06-08 15:24

Mušpapīrs: Prasīt tiesā vai drīkst cīnīties par savām tiesībām. Absurds. Sākat tak streikot un rezultāts būs.

2019-06-08 18:24

To Ups4: Tu pazīsti Laugali un nenormālo juristu? Acīmredzot, LAP palūdza uzrakstīt kaut ko, tikai LAP nodarbojas ar neglaimojošu vārdu lietošanu! Ja nezinat, tad paklusējiet, tikai muļķis rakstīs kaut ko, lai būtu kaut kas!

2019-06-08 18:29

to 13:19: Jums jau laikam ar savām "smadzenītēm" nesaprast, tādu jēdzienu kā GRAFIKS!

2019-06-08 20:22

Divi pensi: Streikot ir normāla prakse ES valstīs.
Tikai Lv un Liepājā laiks ir apstājies - streikošana ir "nelikumīga".
Pie kam darba devēji Liepājā piedāvā darbu bez darba līguma , sak ko "te smērēs papīrus".
Naivi domāju ka tāds kas iespējams pie Lv Austrumu robežas , bet nē Liepājas "bizness- meni" turpina 90. gadu spēlītes !

2019-06-08 20:38

aurelijam: 17. juunijaa straadnieki pieklapeeja kapitaalistus (teelaini runaajot)

2019-06-08 21:22

Nav iemesla: Nav iemesla streikot, nepatīk var citu darbu meklēt, liela daļa no šoferiem ir pensionāri un neprot /negrib pasažieriem durvis atvērt, kondicionieri neslēdz, ja ko pajautā-atburksk utt. Daži jaunie šoferi brauc normāli, prot piebraukt pie pieturvietas un arī kondicionieri ieslēdz, jo paši arī grib komfortu, nevis brauc sarkanu ģīmi, sasvīdis.

2019-06-09 00:03

to 18.29 no DLight: Bez smadzenēm jau nesaprot, ko nozīmè kvalitatīvs pakalpojums. Grafiks ir skmenī kalts?

2019-06-09 00:43

To nav iemesls: Kurš jaunietis ies strādāt par 2.56 euro, pensionāri var atļauties, jo saņem vēl pensijas. Grafiks ir akmenī kalts, jo ir pieturās kontroles mērījumu, ja nav ievērots, tad šoferim nav piemaksas!

2019-06-09 03:34

Yodis: Tiesāties, wtf ?!?!
Palūgt kungam vai drīkst palaist važas vaļīgāk.
Vienkārši aizbrauciet visi šoferi uz nedēļu atpūsties pie dabas, salidojums tipa, un lai tie mudaki domē padomā kurš kuram vairāk vajadzīgs.

2019-06-09 11:23

fakts: Jūs šoferīši skaisti pasniedzat 2.56 stundā! Vai cik žēlīgi, bet ir piemaksas kas beigās izveido labu algu! Un nav tas darbs smags, puse ar mokām ierāpjas pie stūres un vizina savus vēderus pa pilsētu! Gribat lielu algu? Ejiet uz fūri pastrādāt vai baļķvedēju, sapratīsiet kas ir darbs! Diedelnieki!

2019-06-09 14:10

to 11:23: Jā, b.krongorns "jums" smadzenītes ir kārtīgi izskalojis, nu jā, tāds jau viņa uzdevums bij, nostādīt pilsētas sabiedrību pret autobusu vadītājiem. Tagad par "jūsu"pieminētām piemaksām, jā ir tā, bet, tās tiek maksātas skatoties pēc deguniem, ja "mammai" deguns patik, ir pie maksa, nepatīk, kādu rubulīti jau atmet. Uz tādiem idiotiem kā jūs nepavainojas, aizejiet uz Dārtas ielu, varbūt vēl var ko līdzēt!

2019-06-09 14:28

fakts: Tad centies lai esi pelnijis piemaksu! Izskatās ka cīnās vëdara strīķëtāji ar stūri kas grib miljonu par to ka ir spējis atvilkties uz darbu!

2019-06-09 17:52

To fakts: Vest baļķus nav atbildēt par cilvēku dzivībām.Un ja tev ir par smagu,aizej pastrada LAP,paskatīsimies kā dziedāsi,kur tad ir tie čaklīši kā ierauga grafiku pirmajam mēnesim tā pazūd.Cits aizlaižas jau otrajā darba dienā.Visu cieņu tiem šoferīšiem,kas šo darbu dara vai ārā karsts,vai auksts.Un spēku jums cīņā ar šiem Šķēles un Šlesera pakalpiņiem.

2019-06-09 20:19

Nav iemesla: NAV iemesla raudāt,nesēž šoferi uz klaja lauka,kā pasažieri pieturvietās.Tas ,ka negrib/neprot savā autobusā temperatūru saregulēt ir tikai pasu neizdarība.

2019-06-09 23:14

fakts: Baļķus vest ir daudz sarežģītāk un fiziski smagāk,ar pilsētas busu braukt ir salīdzinoši izklaide! Nav tas darbs neko daudz vērts...

2019-06-09 23:52

Fiskars: Baļķi tauto vēl ar rokām jākrauj!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz