Trešdiena, 12. augusts Klāra, Vizma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jauno ģimenes ārstu piesaiste notiek lēnāk nekā līdzšinējo pensionēšanās

Jauno ģimenes ārstu piesaiste notiek lēnāk nekā līdzšinējo pensionēšanās
Foto: TV Kurzeme
11.04.2019 07:15

TV Kurzeme

Liepājā tikai 23% no esošajiem ģimenes ārstiem ir vecumā zem 50 gadiem, tas nozīmē, ka liela daļa ir pirmspensijas un pensijas vecumā. Šobrīd pilsētā darbojas 52 ģimenes ārstu prakses un jaunu speciālistu piesaiste notiek lēnāk nekā līdzšinējo mediķu pensionēšanās, līdz ar to var rasties situācija, kad iedzīvotājiem būs grūtības atrast sev jaunu ģimenes ārstu. 

 

19 komentāri

2019-04-11 08:12

Medicīna izredzētajiem: Nevis būs grūtības, bet gan IR GRŪTĪBAS!
Šī situācija kārtējo reizi pierāda, ka Liepājas veselības aprūpes darbības organizēšana un pārvaldība ir viena no sliktāk organizētajām. Liepājā medicīnas it kā darbību prot skaisti uz āru parādīt, bet ikdienā lielākā daļa no tā visa ir fufelis. Palasiet, ko liepājnieki izmisumā raksta par medicīnas aprūpes zemo kvalitāti. Lūdzu, piedodiet tie daži izcilie mediķi, kuri esiet un strādājiet Liepājā.

2019-04-11 08:29

Zinu,jo biju !: Zelta vārdi! Kuldīga Ventspis Rīga- kā citā pasaulē ! Attieksme, laika ietaupījums, operativitāte ! Cita pasaule !!

2019-04-11 08:37

: Īsi un konkrēti-Liepājā nav ģimenes ārstu, tāpat kā bērniem zobārstu!!! Situācija ir katastrofāla! Mūsu ārste beidza savu darbu un aizgāja pensijā, automātiski tikām pie citas ģimenes ārstes, kurā pārņēma pensionētās ārstes pacientus. Ja, kautkas notiek-mūs nav kas ārstē, jaunā ārste problēmās neiedziļinās, runā tikai pa kaklā karināmiem koloniņiem, kuros ēteriskās eļļas vajag saliet, lai vieglāk elpot būtu. Analīzes nenozīmē, čekus neizraksta, vibrē savā nodabā kaut kur pa gaisu. Taču, nav vietas pie citiem ģimenes ārstiem, kur pārreģistrēties -NAV! Zinu, ka daudzi vecie ir labi, zinoši, bet vietu nav! Ko darīt?

2019-04-11 09:28

Nvd: No šiem 52 ārstiem pieciem nav pat 1000 pacientu. Ieskatieties NVD mājaslapā un sapratīsiet, pie kurām durvīm vērts klauvēt ārsta meklējumos.

2019-04-11 09:31

..: Nojaušu par kādu jauno dakteri iet runa pēdējā komentārā... :) bet arī jautājums, ko tad darīt.. vai tiešām jāmeklē citā pilsētā?

2019-04-11 09:32

..: Nojaušu par kādu jauno dakteri iet runa iepriekšējā komentārā....

2019-04-11 09:40

: 9:31,Jūs arī pie viņas esiet? Ja esiet, tad saprotiet, par ko es runāju:(Es tiešām nesaprotu, kur meklēt, jo pie cik ārstiem esam griezušies, visiem pilns ar pacientiem.

2019-04-11 09:56

to NVD: Nosauc precīzu adresi kur var atrast cik pacientu ir katram ģimenes ārstam Liepājā, nevarēju atrast.

2019-04-11 10:21

Cieņa: Zemu noliecu galvu un saku P A L D I E S bijušajiem ārstiem ---pensionāriem pirms gadiem 30 ! ! ! Nebija tehnoloģiju izmeklējumiem, bet bija attieksme, sapratne, gudrība ! Par medikamentiem šobrīd smejos

2019-04-11 10:55

Medicīna izredzētajiem: Šī situācija kārtējo reizi pierāda, ka Liepājas veselības aprūpes darbības organizēšana un pārvaldība ir viena no sliktāk organizētajām.

2019-04-11 10:58

blusa: Liepājā nevis ārsti sāks trūkt , bet gan cilvēku ko ārstēt.
Liepājas slimnīca butaforija!

2019-04-11 11:42

jā blusa: piektītu blusai!!! desmitniekā!

2019-04-11 11:52

kauna traips: uztaisījuši monstru slimnīcu ! Lai tiktu ārstēties nezin kam jānotiek .Bez galvas jāpaliek tad varbūt! Kādreiz varēja ielikties slimnīcā kārtīgi izmeklēties laicīgi ne tad kad jau beigas....tagad tik būvē un paši tur sevi aprūpē.Cilvēkiem cerība maza......

2019-04-11 14:12

Ibrahims: Nojaušu par kādiem ārstiem iet runa iepriekšējos komentāros...

2019-04-11 15:14

Brīvu vietu nav: Informācija un skaitļi NVD mājaslapā ir viens, bet reālā situācija kas cits. Pagājušajā gadā meklēju jaunu ģimenes ārstu, apzvanīju visus, pie kuriem it kā ir brīvas vietas, visur atteica.

2019-04-11 16:01

Tampons: Tas ārst uz bildes kaut kāds interesants- rokas spalvainas, vīriešu, bet krūtis sieviešu. Vai negribat mums paziņot, ka tuvākā nākotnē mūsu Liepājas medicīnā pēc "pēdēju Magikaņu"(50+) izzušanas paliks vieni speciālisti- genderi?

2019-04-11 17:20

Xx: Vajag tā kā krievu laikos,pabeidza skolu un nosūtīja tur kur trūkst ārsts,vai tā ir Liepāja vai Daugavpils nevienam neprasīja vai gribi vai nē.Ja pa valsts naudu mācījies tad Latvijā arī strādā

2019-04-13 07:02

propper: Xx 100% !NEKAS NAV JĀIZDOMĀ,TIKAI JĀATGRIEŽAS PIE VALSTS APMAKSĀTĀM MĀCĪBĀM UN SADALES! BET NĒ!KO TĀDA VIŅĶELE JĒDZ, TIKAI GUDRI D..IRST!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz