Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Plāno atgriezties pie vienotas biļetes Liepājai un Grobiņai

Plāno atgriezties pie vienotas biļetes Liepājai un Grobiņai
13.02.2020 07:00

TV Kurzeme/ "Kurzemes Vārds"

Autotransporta direkcijas (ATD) sarunā ar Grobiņas novada domes, Liepājas autobusu parka un Kurzemes plānošanas reģiona pārstāvjiem 11. februārī pārrunāti risinājumi pasažieru pārvadājumu problēmām Liepājas–Grobiņas maršrutos. Plānotas izmaiņas kustības sarakstos, kā arī varētu ieviest vienotu biļeti pilsētas un konkrētos piepilsētas maršrutos, informē ATD.

Grobiņas maršruti mainīja statusu šī gada 1. janvārī – no pilsētas kļuva par reģionālajiem. Tā kā bija ierobežotas iespējas iegādāties mēnešbiļetes un elektroniskās braukšanas kartes, gandrīz visi pasažieri pirka biļeti pie šofera. Reisi kavējās pat pusstundu. “Ir ieviestas papīra mēnešbiļetes, piesaistīti konduktori, paplašināti biļešu tirdzniecības punkti. Ņemot vērā, ka tie ir pagaidu risinājumi, ir plānots veikt arī citus uzlabojumus. Piemēram, ir jāpārskata attiecīgo maršrutu kustības saraksts, lai iedzīvotāji būtu droši, ka autobuss konkrētā pieturā ieradīsies laikus,” stāsta ATD pārstāve Lilita Pelčere.

Jauno kustības sarakstu varētu precizēt līdz marta sākumam, bet spēkā tas stāsies aprīlī. Papildus tam nolemts, ka konduktori strādās līdz brīdim, kad Liepājas autobusu parks ieviesīs elektronisku biļešu validāciju autobusu salonā.

Cimdenieku iedzīvotāji ir lūguši nodrošināt vēl vienu rīta reisu uz Liepāju pulksten 7.20. Ar šo priekšlikumu ATD vērsīsies Sabiedriskā transporta padomē. Tāpat apsvērta lielāka autobusa nodrošināšana reisos uz Cimdeniekiem. Grobiņas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Galeckis norāda, ka vairāki Cimdenieku iedzīvotāji strādā Dubeņos, tāpēc tiekot apsvērta iespēja pirmajam reisam no Liepājas uz Dubeņiem kursēt agrāk. “Konkrētus atiešanas laikus vēl nenosauksim, jo kursēšanas grafiks ir jāizplāno tā, lai nebūtu šauras vietas, kad autobuss nepaspēj aizbraukt un jau kavē nākamo reisu,” viņš saka.

Daudziem pasažieriem, kuri ikdienā brauc šajos maršrutos uz darbu vai skolu, ceļš ir stipri sadārdzinājies, jo jāiegādājas divas biļetes – braucienam reģionālajā maršrutā un pilsētas maršrutā. Ar Liepājas pilsētas pašvaldību pārrunāti vairāki iespējamie risinājumi. Plānots ieviest vienoto biļeti, ar kuru varētu braukt gan konkrētajos reģionālajos, gan arī pilsētas maršrutos, ziņo ATD. “Svarīgi, ka Liepāja nesaka nē,” uzsver A. Galeckis.

“Optimistiski skatāmies, ka vasarā risinājums būs,” saka Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis. Pagaidām viņš nevarot pateikt, kā tieši darbosies vienotā biļete, jo ar saviem piedāvājumiem vēl nāks gan ATD, gan Grobiņas pašvaldība. Viņaprāt, šobrīd svarīgākais ir tas, ka visas puses sēdušās pie sarunu galda un ir ieinteresētas rīkoties, lai uzlabotu satiksmi starp Liepāju un Grobiņu.

Uzziņai

Grobiņas maršrutu statistika janvārī

Maršrutā Liepāja–Grobiņa pārvadāti 23 340 pasažieri, Liepāja–Dubeņi – 7756.
Pārvadāti 2384 pasažieri, kuri uzrādījuši “3+ Ģimenes karti”.
Maršrutā Liepāja–Grobiņa ieņēmumi no pārdotajām biļetēm sedz gandrīz 75% tā uzturēšanas izmaksu, bet maršrutā Liepāja–Dubeņi – nedaudz vairāk par 51%.

51 komentāri

2020-02-13 07:53

Nu ja: Lūdzu vienu rīta reisu palaidiet gar Liepājas tehnikumu!

2020-02-13 08:38

...: Tas, ka reisus samazinās, jau sen bija skaidrs.

2020-02-13 08:45

dace4: uz Cimdeniekiem no marta līdz novembrim bija pilns autobuss ar civēkiem, kas brauca no Ezerkrasta uz lidostu civēki taču pirka biļetes, kāvar būt neizdevīgi ir ,dārzs tur taču simtiem civēku.kā viņi tagad aizbrauks?Noteikti Bez tabu,jāizsauc.

2020-02-13 09:43

Mamzele: Tā notiek, ka lēmējiem pietrūkst stratēģiskās domāšanas...plānojot izmaiņas, kādas ir šobrīd, pat bez speciālas kompetences bija skaidrs, ka "viss būs auzās" un tagad nelietderīgi iztērēts laiks un resursi , lai nonāktu sākuma punktā.

2020-02-13 09:51

Cimdenieki: Sākot no Marta pilotu akadēmijā sāks mācīties ap 50 jaunekļiem, kuri dzīvos Liepājā, jautājums, kā 50 jaunekļi un vietējie iedzīvotāji varēs satilpt mazajos autobusos?
Tūlīt sāksies mazdārziņu sezona, ļoti daudz cilvēku uz dārziņiem (Cimdeniekiem) brauc tieši no Liepājas.

2020-02-13 10:06

Cimdeniekam: Nesatraucies, pilotam studijas izmaksā turpat 100 tūkstošus euro vienam. Gan jau pa četriem viņi sagrabinās kādam lūznim, lai nav ar sabiedrisko jākratās :)

2020-02-13 10:06

yolo: Wooow, beidzot pamodās.

2020-02-13 11:03

Mamma: Īsti nesaprotu, ar ko Grobiņa atšķiras no Nīcas. Es arī vēlētos lai mans bērns ar braukšanas mēneša biļeti, kas iegādāta braukšanai Liepājas sabiedriskā transportā, lai nokļūtu skolā, varētu to izmantot braukšanai mājās uz Nīcu.

2020-02-13 11:09

Asaka: Varbūt starp Grobiņas Liepājas robežu ir 3km un sarp Nīcu ir ap 20km?

2020-02-13 11:31

Ligita: Visinteresantāk ir Liepājniekiem, kas dzīvo un strādā no Saulesdruvām līdz Pilsētas robežai .Liela daļa iet ar kājām līdz autobusu parkam, bet pārējiem jāizmanto starppilsētu autobuss. Zupas kungs atbildēja, ka nav ekonomiska pamatojuma piesaistīt pilsētas transportu. Paldies, saprotam ka neesam Liepājai izdevīgi.

2020-02-13 11:42

Ķieģeļu pienēsējs: Par Grobiņnieku naudu lūdzu uz priekšu, bet par liepājnieku nodokļiem, lūdzu grobiņnieku transportu nesponsorēt!

2020-02-13 12:27

Liepājnieks: Domes ierēdņiem pilsēta beidzās līdz ar Cukura ielu. Tie iedzīvotāji, kam jānokļūst tālāk, var uzreiz deklarēties Grobiņā, jo neesam ekonomiski pamatoti.
Zupa ar tādiem tekstiem domā startēt pašvaldības vēlēšanās?
Par tiem, kas sēž domē un kuri dzīvojot centrā ar darba auto brauc pie domes durvīm, es vispār paklusēšu. Absolūtais nihilisms. Viņiem neinteresē liepajnieki, kuriem jāmaksā dubultā lai no Jaunās pasaules nokļūtu Klaipēdas ielā. Un tie politiķi, kas šo murgu atbalstīja, arī var iet skuju taku!

2020-02-13 12:37

Kā parasti: A visu līdz galam izdomāt un vienoties, PIRMS sākt eksperimentēt ar cilvēkiem (šai gadījumā-arīmaršrutiem) šai valstī nez kāds ir mēģinājis???Paskaties, uz kuru nozari gribi (e-veselība, skola 2030, teritoriālā reforma)-augšas izdomā pilnīgus de bīlismus, sasteidz un piespiedu kārtā ievieš dzīvē, tad paši imitē darbošanos un cenšas atgriezties pie labi pārbaudītā vecā...diemžēl, resursi, laiks un nervi tiek nelietderīgi tērēti...Un kurš par to atbildēs?

2020-02-13 12:45

es: Pilnīgi piekrītu mammai

2020-02-13 12:45

*: Patiešām Zupa tā teica par liepājniekiem, kas dzīvo aiz Saulesdruvām? Kur to var izlasīt? Un viņš gatavojas startēt kaut kādās vēlēšanās? Tā viņš pauž rūpes liepājniekiem??

2020-02-13 13:03

ierēdne: Ierēdņi visur ir vienādi ,brauc ar dienesta auto kur grib,tāpēc viņiem uzšķaudīt pārējiem. Interesanti ,ka Grobiņas kungiem būs naudiņa jāatrod. Lai cik arī šķībi nesmaidītu kameru priekšā. Būs vēlēšanas tauta nepiedos šo murgu,elite sevi apraka.

2020-02-13 13:18

tas: Priedols gribeja vizinat cilvekus uz cita rekina......

2020-02-13 15:04

Phe: Stulbeņi.

2020-02-13 15:28

Oke: Beidzot

2020-02-13 15:31

cilvēks: "Cilvēks pirmajā vietā" ? Tad nomainiet arī pašus autobusus. Cilvēki ar kustību traucējumiem un seniori ar grūtībām apsēžas uz augstajiem krēsliem ar pakāpienu. Bieži paliek stāvam.

2020-02-13 15:44

MAMMAI: Liepājas autobusu mēnešbiļetes neder Grobiņas autobusiem!!!

2020-02-13 15:48

Ha: Kur zirgu mūlis pieliek roku, tur viss jūk un brūk, vai labāks par Uldi?

2020-02-13 16:45

Xxx: Ka parasti-pareizi.Kautko izlemj,ne par labu iedzivotajiem,tad parskata.,bet tas viss maksa naudu..un kamer cilveki viens uz otru dusmojas ,kads no ta iedzivojas......

2020-02-13 17:02

tā: kāpēc sarežģīt vienkāršas lietas? Ja nevar izdomāt kaut ko labāk, tad atgriezieties pie tā, kā bija pirms Jaunā gada. Vai iespējams izdomāt kaut ko labāk? Tad spējat vienoties par visu un atgriezties pie varianta pirms Jaunā gada. Baidos, ka šie kungi sarežģīs visu un būs pavisam slikti, jo tautas viedokli neuzklausa. Vienīgi šeit var, ja neizdzēsīs

2020-02-13 17:07

tas: Grobinu pievienot Liepajai un problema atrisinata....

2020-02-13 17:54

Kantainais: Lai izraisītu un sarežģītu tik vienkāršu lietu,tur tiešām jābūt talantam)))

2020-02-13 18:13

Jo: KĀPĒC NEVAR PIELIKT VIENU PAPILDUS REISU NO LIEPĀJAS UZ DUBEŅIEM PAŠĀ VAKARĀ? Ko darīt tiem, kam darbs Lielajā nebeidzas 17?sviests. Kaut vai mazo mikriņu būtu ielikuši ap 21 vakarā

2020-02-13 18:45

tiem: Stulbie reformatoristi, vēl pamperos sēž! Te nav bērnudārzs, kad gribu memmes, kad negribu memmes... Vienreiz ir jāsāk šos sodīt par viņu neizdarībām!

2020-02-13 18:58

Kursis: Sveiki. Kāpēc neviens nerunā par 8.maršruta autobusu. Tas taču arī brauc ārpus Liepājas uz Grobiņas novada Šķēdes mazdarziņiem. Kāpēc šo maršŗutu turpina sponserēt par liepājnieku nodokļiem? Vai Jums nešķiet , ka tas nav godīgi? Kāpēc gan šim autobusam nepacēla cenas un neiedeva rajona autobusa statusu?

2020-02-13 19:03

Nejega: Tikai nevajag teikt ka pēc 17.00 nav neviens autobuss. Ir 19.25 autobuss Liepāja -Purmsati (piektdienas kursē līdz Priekulei) kas šo maršrutu veic cauri Dubeniem.

2020-02-13 19:16

Herberts: Man kaut kā pilnīgi vienalga par šo. Es strādāju Liepājā, pelnu virs 2000 uz rokas, man ir jauns sporta auto un autobusā pēdējo reizi esmu braucis pirms gadiem desmit. Autobusos brauc tikai nabagi un neveiksminieki.

2020-02-13 20:05

Jāā: Kā vējš skrien - tā miets atduras, sportiski.

2020-02-13 20:18

Herbertam: Tu tur Iļģos beidz murgot, sanitāri atslēgs WI-FI.

2020-02-13 20:32

Laima: Neplāties ,Herbert, tikko esi sācis dzīvi,un nezini vai savas neveiksmīgās vecumdienas nebūs jāpavada nabamājā.

2020-02-13 20:45

Ritvars: video redzams un dienas laikaa autobusiem visiem cauri spiid, maz jau to brauceju... Padomjlaikos bij taad anekdote: Gruziinu students atbrauc uz Latviju maaciities ar vecaaku dotu auto Volga, viss normal, vecaki raksta vestuli nu kaa tev tur, nu taa nekas tik te visi ar autobusiem braukaa.., nekas deels nesatraucies aizsuutiisim tev autobusu. taa mums te ar katram savu autobusu vajag tik tad laikam buus ok

2020-02-13 21:21

Sāls: Tagad jautājums?? Kāpēc uz šķēdi var braukt LST autobuss,un izmanto LiepājasST biļēti,bet uz Grobiņu nē,ar ko Šķēdes duņķas ir labākas par Grobiņniekiem,vai Cimdenieku iedzīvotājiem???

2020-02-13 21:25

Kantainais: ""Zupas kungs atbildēja, ka nav ekonomiska pamatojuma piesaistīt pilsētas transportu.""Šo tiesām teicis šis mērglis!?? Tas nozīmē ,ka uz cilvēkiem viņam nospļauties !!
Interesē tikai ekonomisks pamatojums!!
Uzskatu ,ka nav pamatojuma par šo ZUPU balsot..
Pie tam ir pamatojums viņu vispār nepielaist pie vēlēšanām ,jo viņa nostādne ir pretrunā ar LV konstitūciju par pilsoņtiesībām .

2020-02-13 21:31

Sāls: Lūk Šķēde tapat ka grobiņa nav Liepājas teritorija Šķēde ir vasarnīcu ciems Grobiņas novada Medzes pagastā. bet grobiņniekiem atņēma Liepājas ST biļetes,bet Šķēnieki brauc,kā braukuši ar pilsētas biļetēm,Zupa,un Vilniti gaidu atbildi???

2020-02-13 21:32

!: Klauni!!!

2020-02-13 22:05

cucurs: Liepājnieki jau nav muļķi, neies balsot par kaut kādu zupu, ja var transportu tā sačakarēt, tad kur vēl tādu laist pie pilsētas pārvaldīšanas.

2020-02-13 22:30

:): Nu tas būtu tikai normāli!

2020-02-13 22:33

Cukurs: Sāls: Tagad jautājums?? Kāpēc uz šķēdi var braukt LST autobuss,un izmanto LiepājasST biļēti,bet uz Grobiņu nē,ar ko Šķēdes duņķas ir labākas par Grobiņniekiem,vai Cimdenieku iedzīvotājiem???

Vienkārši - uz šķēdi jau brauc nevis šķēdes duņkas, bet pašas liepajas duņķas. Kādreiz aizej pie Līvas un apskaties, ja vienīgi tiksi autobusā, iespējams būs pilns ar duņķām un kartupeļiem...

2020-02-13 23:37

Savitmoile: Строительная компания ООО «Cавит Cтрой Групп»

выполняет весь комплекс услуг архитектурного проектирования коттеджей и домов любой сложности и их строительства. Сегодня проектирование дачных домов является одной из самых востребованных услуг в Минской области и самом Минске. Оно представляет собой комплекстный и одновременно инженерно-технический процесс, направленный на формирование архитектурного пространства, моделирование объектов. Это уникальное явление, в результате которого на основе ваших слов и пожеланий сначала возникает образ дома, а затем и конкретное руководство по воплощению вашей мечты в реальность.


Проекты домов

2020-02-14 00:21

pensionare: sodien gaidiju autobusu pie metalurgu poliklinikas uz centru drogas bbrauc tur 4,9,un grobinnieks.ja nak -grobinnieks ,betnevaru braukt ,man inv.bilete. un skatos uz to un ,,sveš ,, tada sajuta ,ka atnemusi man kaut ko.nezinaju vai var braukt vai ne.tiem ,kuri kopa domaja to greka darbu- speleties ar cilveku dzivem ir par to jaatbild. ja vilnitim ir domat nespejigi komandas biedri ,tad janomaina,kas naudu neteres kur nevajag.un kaut ka atri tads zupa tikai nesen uzradas un jau merke uz velesanam?un velesanam jau tagad ir jagatavojas ,lai neiedomajas ,ka var mulkot tautu un kata visu aizmirsis.

2020-02-14 05:32

Sudvilnis: Jeeee. UBAGIEM SVĒTKI. BOMZHI VATES IETAUPĪT UZ SMIRDĪGO BUSU. LIEPĀJNIEKI, CIMDENIEKI UBAGI.

2020-02-14 12:19

Grobiņniece: Mainīšot kursēšanas sarakstus? Sarakstus jau nomainīja, turklāt tā, ka vai nu no rīta kavēju darbu Liepājā pa 15 minūtēm un vakarā stundu gaidu autobusu uz Grobiņu, vai arī braucu uz darbu stundu ātrāk un vakarā mājās stundu vēlāk. Stulbās autobusu mafijas dēļ biju spiesta pirkt mašīnu. Un kur te "zaļā" domāšana?

2020-02-14 13:55

sālim/ij: Parādi, kurš Grobiņņieks izmanto 8. autobusu? Uz mazdārzi;niem brauc LIEPĀJNIEKI!!!

2020-02-14 21:14

Ritvars: mans joprojam nisapront kapec nedrikst lidz grobinai braukt ari ar tiem citiem region busiem, kapec vini brauc no kursu laukuma aaraa pa zirnu ielu, bet ne pa to pashu 912 celju caur centru!? Pie ledushales laikam var iekapt, bet nekur nemin, nemudina ka varetu braukt ari ar tiem, NU NAU VINI NEEKAADI PILNIE, un kapec nevaretu vini izbraukt pa kadu ielu cauri grobinai. garam cauri grobinai kopaa iet ap 120 reisi dienaa, daudzi vienlaicigi, bet problemas aizbraukt lidz grobinai!

2020-02-15 09:55

yolo: Mazdārziņi / ŠĶĒDE NAV Liepājas teritorijā, tu sāļais gurķi (13:55)
Vispār, manuprāt, neko nevajag mainīt, jo tagad autobuss no Grobiņas uz Liepāju brauc kā RAĶETE, jo tupie Liepājnieki nekāpj vairs iekšā, - nav nepieciešams piestāt katrā pieturā LIEPĀJĀ un uzņemt lumpeņus. Protams, ir monētas otrā puse, daudzi NĪD, spriežot pēc komentāriem, ka nevajag 'sponsorēt' un atjaunot 912 maršrutu ar LST biļetēm, bet tikai aprobežotākie prāti jau nesaprot to, ka paši LIEPĀJNIEKI arī izmantoja 912 un 904 maršrutu lai pārvietotos LIEPĀJAS ROBEŽĀS.

2020-02-15 23:21

Jaunliepāja: Man jau patīk! Es jau savā laikā rakstīju,ka ir atsevišķa ,superizglītotu , ierēdņu grupa kura no sākuma dara un pēc tam sāk domāt! Birokrātija pāri visam. Viss nāk un aiziet tālumā... un sākas viss no gala! Tā mums ir visur. Diez kāpēc? Izglītotu muļķu par daudz?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli