Pirmdiena, 1. jūnijs Mairita, Bernedīne, Biruta

Latvijā bada nāves riskam pakļauti ap 10 tūkstošiem iedzīvotāju

Latvijā bada nāves riskam pakļauti ap 10 tūkstošiem iedzīvotāju
Foto: TV Kurzeme
02.07.2019 07:12

TV Kurzeme

Pēc neoficiāliem datiem Latvijas ārsti lēš, ka ap 10 tūkstošiem personu ar dažādām diagnozēm nepieciešamas speciālas barības vielas un to ievadīšanas metodes. Tā kā tas veido lielas izmaksas, daļa no šiem iedzīvotājiem esot pakļauta bada nāves riskam. Otra lielākā problēma šo pacientu aprūpē ir zināšanu trūkums par enterālo un parenterālo barošanu, tāpēc, lai izglītotu medicīnas personālu un aprūpētājus pacientiem, kuri ārstējas mājas apstākļos, Liepājā uzsākts apmācību cikls, kas ilgs līdz pat augusta beigām.

20 komentāri

2019-07-02 07:39

xc: Vēl mazliet uzgaidiet, nemirstiet - sākas čeku loterija. Tūlīt visi dzīvos pārticībā!

2019-07-02 08:19

es pati: TV Kurzemē nudien strādā dīvaini ļautiņi .Nez ,kā viņi iedomājas to bada nāves risku ,kā tas varētu izskatīties

2019-07-02 08:32

Gegenloch: Žēl tos kuri nav atbildīgi par šo režīmu. Jo ne jau visi no tiem 10k balsoja par Vienotībām.

2019-07-02 08:33

Hmm: Tai "pašai' - ja cienītai kādreiz gadītos izmantot smadzenes,tad viņa, iespējams,aptvertu,ka ir saslimšanas,pie kurām cilvēks normālā veidā nespēj uzņemt barību. Bet nu šeit nodrošināt normālu aprūpi šajā ziņā...mission impossible...mums ir,piemēram,jābruņojas...dzelžu pirkšana ir nesalīdzināmi svarīgāka par pacientu aprūpi.

2019-07-02 09:02

moris: Vēl stulbāku un skaļāku virsrakstu jau neizdomāt !

2019-07-02 10:33

Žanis Vieplis: Nu gan pūš. Kārtējā šausmene.Populisti.

2019-07-02 10:49

Ma-ma: Jo krutāks virrsrakts,jo vairāk lasītāju.Jo vairāk lasītāju, jo vairāk viņi pelna .

2019-07-02 10:52

nejēgas: Lasāms, ka Liepājā ir medpersonāls, kas neprot aprūpēt šādus pacientus. Un ko Vilnītis par šādu vājprātu saka? Pašvaldība organizē, atbalsta visādus idiotiskus pasākumus bet medicīna Liepājā ir kā Āfrikas džungļos! Tāpēc saprātīgi cilvēki izvēlas doties projām no Liepājas un Liepājas ārstiem savu veselību neuztic, saprotams, ka Liepāja ir bedre, kur cilvēku paliek arvien mazāk un mazāk. Bet pašvaldības vadībai viss vienalga, ka tik algas dienā var smuku summiņu makā saņemt!

2019-07-02 11:08

Bet: ar tukšu vēderu ir ērtāk laimē diet!

2019-07-02 11:24

Dace: Trijās dienās izgāst naudu Saratov kuģa sagaidīšanai-140.000-to var valsts atļauties,bet slimiem cilvēkiem atvieglot dzīvi - to nevar,priekš tās vajadzības mīļā "bagātā"tauta ziedojiet .

2019-07-02 12:08

ejT: daudziem veciem cilvēkiem diemžēl nepietiek naudiņas ēšanai,bet to izliekas neredzam,sen jau zināms Latvijas valdībai veci un arī slimi cilvēki nav vajadzīgi

2019-07-02 12:32

REALITĀTE IR SKARBĀKA: Cilvēki saslimst ar vēzi,ķīmijterapijas iziet ,staru terapijas iziet un viss,dzīvo kā māki un kā vari.Pērc medikamentus,pērc speciālo pārtiku ,ja nevari noprirkt ---MIRSTI NOST. Sakiet lūdzu ,kur lai vēža slimnieks ņem naudu????? Mūsu valstī ir ačgārna sistēmna,pērkam vecus tankus un šaujam gaisā miljonus,svinam simtgadi,tomēr reāli NAV VISPĀR IEMESLA SVINĪBĀM. Ja 10% jānomirst no bada ,ka nespēj nopirkt specialo partiku.Slimnīcas vēža pacientus ilgi netur. JA ARĪ BŪS TIE APMĀCĪTIE APRŪPĒTĀJI ,TAD PĀRTIKAI NAUDAS NAV UN ATKAL MIRSTI .

2019-07-02 13:55

Dabīgs process !: Cilvēki vienmēr ir miruši kā jebkura dzīva radība ! Jo vairāk grauzīsim tabletes , dūmosim cigaretes bērniņam vēl vēderā esot un bērnu ratiņos vedot , jo sekas būs šādas!Ne tik senā pagātnē Latvijā vienīgās šādas rūpnīcas direktora skaistā sieva smēķēja - visā rajonā, paziņu lokā, protams, aizmuguriski ,viņu sauca par m.....! ! ! Tagad ? Domes darbinieces 2-3 stāv aiz žoga pagalmā, līdzās tramvaja sliedēm un GARDI dūmo! Lai mums visiem veselība , nebojāsim pašu dārgāko !

2019-07-02 14:04

Xxx: Kad Lv valdība un deputāti ir domājusi par tautu. Vienīgā viņu domāšana ka vairāk tikt pie lielās siles un ievilkt sev nāsis lielāku naudas cunguru.

2019-07-02 14:10

Atbilde: Pilnīgas muļķības. Pat ar niecīgāko pensiju var nopirkt rīsus, kartupeļus utt, var dabūt pabalstus .viegli nav, bet bads Latvijā - pilnīgas muļķības. Bet ja arī kāda nodzerta nelaime nomirst badā - sorry, not sorry!

2019-07-02 15:33

Darba cilvēks: Un atkal - naudu izsviež semināriem, kafijas pauzēm, telpu īrei, miiilzu samaksa lektoriem. Tos n-tos tūkstošus labāk reāli atdotu zālem, vai pārtikai. Vilniša kungs, izstaigājiet VISAS paliatīvās aprūpes palātas, arī san mezglus. Ja Jūs teiksiet, ka tā ir normāli, tad tik un tā nenovēlu tādā palātā pagulēt kādam no savējiem. Naudu ir jāapsaimnieko nevis jāizšķērdē.

2019-07-02 21:01

REALITĀTE IR SKARBĀKA: Tam 14:10
Noskaties video un sapratīsi par kādu pārtiku tiek runāts.Cilvēki kas barojami ar zondēm ,ir tie ,kas mirst badā,jo specializētā pārtika ,lai dzīvotu maksā dārgi.

2019-07-02 22:54

Alda: Tāda nu ir tā formāli brīvā Latvija. Parlaments, valdība un to milzīgais birokrātiskais aparāts, protams, dzīvo citā pasaulē...

2019-07-03 01:10

Bads: Pus lv ir bada ja nebutu eiropas trucigas pakas nabadzība sit augstu vilni

2019-07-03 01:30

LV: Vai ir tāda sajūta, ka katru dienu celies, ej, strādā, cīnies, mēģini kaut ko sasniegt, it kā pat izdodas, tomēr atskatoties saproti, ka nekur tālu neesi ticis, nekas īsti dzīvē uz labo pusi tā arī nav mainījies?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz