Ceturtdiena, 28. janvāris Spodris, Kārlis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Liepājas pašvaldība iegādāsies 70 datorus skolēnu attālinātu mācību nodrošināšanai; nepieciešami vēl 139

No pirmdienas, 11.janvāra, 5.- 6. klases sāka mācīties attālināti, ko 7. – 12. klases dara jau no 4.janvāra. Tāpat ziemas brīvlaiks 1. – 4. klasēm tiek pagarināts līdz 25.janvārim; tuvākajā laikā tiks lemts arī par mācību gada pagarināšanu.

12.01.2021 06:00

TV Kurzeme

Lai arī interneta vidē un sarunās ar TV Kurzeme izglītības iestādes norāda, ka ir iespējams organizēt plašākās mācības attālināti, taču ir aktualizējušās divas problēmas – skolēnu vājais tehniskais nodrošinājums, kā arī izglītības kvalitāte un kā tas ietekmēs gala pārbaudes eksāmenus. 

14 komentāri

2021-01-12 08:12

Bēdīgi: Izglītības kvalitāte Liepājas skolās bija zema arī pirms pandēmijas. Un šķiet, ka apzināti , jo muļķiem ir zemas prasības, zemas ekspektācijas. Tādus ir viegli vadīt. Nu jau 30 gadus.

2021-01-12 08:38

Beta: Kāpēc šie nabaģi nevar datoru nopirkt lombardā vai sludinājumos, kur pārdod lietotus datorus? Pabalstus un labumus no mūsu makiem taču saņem! Nevajag visu naudu nodzert un jaunos aifonus sapirkt, tad nauda pietiks arī datoram! Bet, nē, šiem jaunu un bez maksas padavai! Bezkaunīgi vienkārši!

2021-01-12 09:21

Es: Jūs Beta laikam pati dzērumā šito rakstat!Pirmkārt daudzbērnu ģimene ir daudz bagātāka par jums(tikai tā bagātība nav naudā mērāma)un otrkārt visas daudzbērnu ģimenēs nav dzērāji vecāki!!!Apnicis klausīties kā mēs tiekam nonievāti.

2021-01-12 10:01

Beta: Ja zini saštancēt kaudzi ar atvasēm, tad proti sagādāt savām atvasēm arī datorus! Nav tavas atvases jāuztur cilvēkiem , kuri prot ģimenes pieaugumu plānot un regulēt! Ieslēdz smadzenes! Tā nav nonievāšana! Ja vari uzturēt un apgādāt savu Indijas mazturīgo rajona cienīgo atvašu pulku bez pabalstu un labumu saņemšanas , taisi bērnus kaut visu mūžu! Prāvs bariņš sanāks! Tikai pašai nesanāks ne izglītošanās, ne karjera darbā. Un tad nu jādzīvo uz pabalstiem, ko atmet un jauniem datoriem, ko uzdāvina! Tas nav domāts kā nonievāšana, es aicinu domāt par savu bērnu kvalitatīvu izaudzināšanu, izskološanu apgādāšanu paša līdzekļiem.

2021-01-12 10:01

TrueWisdom: Labs žests. Cerams, ka cilvēki novērtēs, vajadzētu tikai kādu kontroles mehānismu, vismaz mācību gada beigās to tehniku nodot. Ja ir bojāta vai nav, tad ievietot sarakstā un nākošā gadā neko nedot.

Gudrajai Betai - normāls dators lombardā maksā tikpat cik jauns veikalā (nestrīdēsimies par mīnuss dažiem desmitiem eiro), tie kas ir lēti, ietilpst kategorijā "vājais tehniskais nodrošinājums".

2021-01-12 10:14

...: Nodod tehniku jau apzinoties, ka atpakaļ var nedabūt - tas ir normāli? Pasaka, ka saplīsa, bet varbūt vecāki nodzer? Un ko tad ja pēc mēneša pandēmija būs galā un bērni atgriezīsies skolās un šādas attālinātās mācības atkal uz 100 gadiem vairs nebūs vajadzīgas? Kur liks visus šos datorus? Izmesta nauda, manuprāt. Vēl vairāk tāpēc, ka normālas ģimenes datorus nemaz neņem, jo apzinās, ka var salauzt, uzliet ko virsū utt. Un mācību kvalitāti tas neuzlabos.
TrueWisdome - tiešām, lai mācītos vajag krutākā gala datoru? Vajag pašu minimumu, tik cik vajag skolai, bez milzīgu datu uzglabāšanas un superjaudas. Baigi lecīgi tomēr. Zinu tos, kas nav turīgi, bet neiekļaujas soc līmeņa cilvēkos, un saviem 3 bērniem nopērk datoru - kaut vai stacionāro katram, pa 50 eur. Bet te jau vajag tikai krutāko un jaunāko... Ja labi gribētu, varētu atrast uzņēmumu, kam nomainīts datorparks un kuri būtu gatavi ziedot lietotus, bet vēl lietojamus datorus. Neinstalēs spēlītes, pietiks.
Bac, tas corona drīz pazudīs un bērni skolā atgriezīsies, bet nauda jau būs izmesta nelietderigi

2021-01-12 10:15

Liepājnieks: Bēdīgais tad sevi arī var pieskaitīt pie tiem muļķiem, ja raksta tādu komentāru.

2021-01-12 10:23

TrueWisdom: Sākumā padomāju, ka Betai nesanāca izteikties. Tagad saprotu, ka Beta ir prasta feministe, egoiste, karjeriste :)
Lai veicas karjerā!

2021-01-12 10:53

mo: Man ir lieks labs dators, varu piedāvāt kādam mācīties gribošam bērnam. Nav portatīvais, bet stacionārais, jaudīgs, ar programmām.

2021-01-12 11:34

Beta: 100% piekrītu komentētājam ...
Protams, ka gribas jaunus, svaigus, jaudīgus datorus, kurus uzdāvina! Bet nevajag bērniem krutākos datorus. Lombardos un sludinājumos cenas ir pat ļoti pieņemamas. Man vairāki paziņas ir tieši tādā veidā iegādājušies datorus un ir apmierināti ar tiem! Saprastu, ja šīs atvases studētu IT programmētājos, tad gan vajag labu datoru, bet ne jau skolas vajadzībām! Tā ir vienkārši vecāku nekaunība - cirst kāju pie zemes un kviekt- man pienākas, esmu sadzemdējusi kaudzi ar bērniem, un tikai tagad izrādā, ka mēdz būt nestandarta situācijas! Pabalstos gūtā naudiņa notrallināta, datoram naudas naff! Bet nopirkts ir jaunākais aifons! Dodiet mums jaunākos datoruuus!! Lietotus nebūs pieklājīgi lietot!!! Kur irr datori? Ātrāk!

2021-01-12 12:07

Tautas komisārs: >>>Beta
Nezināju, ka pašvaldība kādām sociālām grupām dod kādus milzu pabalstus un labumus. Varbūt uzraksti kādas summas tad ir šiem pabalstiem un kādus labumus regulāri saņem daudzbērnu ģimenes.
Par šiem datoriem runājot, tie tiks izsniegti lietošanā kamēr būs attālinātas mācības, neviens dāvināt neko netaisās. Bet galvenais jau ir pasmirdēt internetā, vai ne?

2021-01-12 13:24

mo: Es varu uzdāvināt, man naudu nevajag.

2021-01-12 15:38

Rt: Bērni jau nav vainīgi.Ja vecāki nevar nodrošināt datorus,tad valstij jāpalīdz.To naudu,ko iedeva Covid seku novēršanai-n-tos miljonus piešķīra mistisku pētījumu veikšanai,no kura mums iedzīvotājiem ne silts,ne auksts.Kāpēc par to daļu naudas bērniem nevarēja nopirkt datorus?

2021-01-12 16:35

Beta: Ēdināšanas maksas atvieglojumi izglītības iestādēs:-pirmsskolas izglītības iestādē atvieglojumus 100 %apmērā (brīvpusdienas) ir tiesības saņemt izglītojamajam no ģimenes, kura audzina četrus un vairāk bērnus vecumā līdz 16 gadiem, bet, ja kāds no bērniem turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē dienas maiņā, tas līdz dienai, kad viņš sasniedzis 20 gadu vecumu vai stājas laulībā;-pirmsskolas izglītības iestādē atvieglojumus 50 % apmērā ir tiesībassaņemt izglītojamajam no ģimenes, kura audzina 3bērnus vecumā līdz
316 gadiem, bet, ja kāds no bērniem turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē dienas maiņā, tas līdz dienai, kad viņš sasniedzis 20 gadu vecumu vai stājas laulībā;-vispārizglītojošā skolā atvieglojumus 100 % apmērā (brīvpusdienas) ir tiesības saņemt izglītojamajam no ģimenes, kura audzina 4un vairāk bērnus vecumā līdz 16 gadiem, bet, ja kāds no bērniem turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē dienas maiņā, tas līdz dienai, kad viņš sasniedzis 20 gadu vecumu vai stājas laulībā;-vispārizglītojošā skolā atvieglojumus 50 % ir tiesības saņemt izglītojamajam no ģimenes, kura audzina 3bērnus vecumā līdz 16 gadiem, bet, ja kāds no bērniem turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē dienas maiņā, tas līdz dienai, kad viņš sasniedzis 20 gadu vecumu vai stājas laulībā.Līdzfinansējuma atlaides sporta skolās -ģimenei, kurā kopā dzīvo trīs vai vairāk bērni un vismaz divi no viņiem apmeklē profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes Liepājas pilsētā, līdzfinansējuma maksa mēnesī katram bērnam tiek samazināta par 30 %.Atlaides pulciņu dalības maksai Bērnu un jaunatnes centrā-atlaidilīdz 50 %piemēro, javienu profesionālās ievirzes vai interešu izglītības iestādi apmeklē vienas ģimenes trīs bērni vai ģimene audzina 4 un vairāk bērnus.Nekustamā īpašuma nodokļa atlaide 50% apmērādaudzbērnu ģimenēm, kuru aprūpē ir 3 un vairāk bērni (bet ja kāds no bērniem turpina mācības vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības
4iestādē, tad līdz dienai, kad viņš sasniedz 20 gadu vecumu vai stājas laulībā).Braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā-mācību gada laikā abonementa biļeti (mēnešbiļeti) braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ar 100 % atlaidi ir tiesīgi saņemt pilsētāpastāvīgi deklarētie vispārējās izglītības iestādēs klātienē izglītojamie un profesionālās vidējās izglītības iestāžu dienas nodaļu audzēkņi no ģimenēm, kuru aprūpē ir 5 vai vairāk bērni (bērns ir arī persona, kas sasniegusi 18 gadu vecumu, bet turpina mācības vispārējā vai profesionālā mācību iestādē dienas maiņā un nav nodarbināts, bet ne ilgāk jā līdz 21 gada vecumam).Materiālais atbalsts:-bērna piedzimšanas pabalsta apmērs par vienu bērnu ir 150 eiro, bet, ja vienās dzemdībās dzimuši divi bērni –300 eiro par katru bērnu, ja vienās dzemdībās dzimuši trīs un vairāk bērni –1450 eiro par katru bērnu;-akcijā „Skolas soma” pirms kārtējā mācību gada ir tiesības saņemt pabalstu skolas piederumu iegādei par katru ģimenē dzīvojošu bērnu, kurš kalendārā gada septembrī turpinās mācības vispārējās izglītības iestādē, sākot no 2.klases;-pabalstu pirmklasniekiem ir tiesības saņemt ģimenei, kurā bērns kalendārā gada septembrī ir uzsācis mācības pirmajā klasē Liepājas pilsētas vispārējās izglītības iestādē;-ģimenei, kura audzina četrus un vairāk bērnus ir tiesības saņemt Ziemassvētku pabalstu.

Nu? Vai nepietiek labumi? Vēl dators pilnai laimei pietrūkst? Vēlāk nojātais dators būs jāatdod atpakaļ. Un šie vecāki domā, ka vēlāk bērniem nebūs datori vajadzīgi? Un studējot tos arī nevajadzēs? Tiešām nevar tik naudu sakrāt, lai 1x mūžā nopirktu datoru savai atvasei? Var bankā paņemt patēriņa kredītu tak! Ja gadījies sasmērēties ar bankas kredītiem, ir taču ātrie kredīti! Kur problēmas?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz