Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Liepājas slimnīcas remonts kopumā izmaksās nepilnus 17 miljonus eiro

Liepājas slimnīcas remonts kopumā izmaksās nepilnus 17 miljonus eiro
Foto: Egons Zīverts
27.02.2020 06:59

TV Kurzeme/ "Kurzemes Vārds"

“Šis projekts mums ir ļoti nozīmīgs. Mēs sakārtosim vidi gan no loģistikas viedokļa, gan atbilstoši mūsdienu prasībām,” par rekonstrukciju stāsta Liepājas Reģionālās slimnīcas (LRS) valdes loceklis Andris Vistiņš. Būvniecības gaitā tiek atjaunots ēkas austrumu spārns, sasaistot to ar jau rekonstruētajām slimnīcas telpām. Darbus plāno pabeigt šī gada vasarā.

Šobrīd pārbūve notiek Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļā, Asins sagatavošanas nodaļā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta nomas telpās, Hemodialīzes nodaļā, darbinieku ģērbtuvēs un ārstu kabinetos. Kā arī tiek pārtaisītas inženierkomunikācijas – ventilācija, kondicionēšana, apkure, ūdensapgāde un kanalizācija, elektroapgāde un apgaismojums, sprinkleru sistēma, automātiskā signalizācija ugunsgrēka gadījumā, elektronisko sakaru sistēmas, vadības automatizācijas sistēma, dūmu novadīšanas sistēma, piekļuves kontrole, medicīniskās gāzes sistēma, pneimopasts.

“Ir veikta esošo būvkonstrukciju pārbūve, izbūvētas jaunas sienas un starpsienas, grīdas. Notiek sienu un griestu apdare. Līdz nodošanai ekspluatācijā vēl jāveic linoleja grīdas segumu ieklāšana, durvju un stikloto starpsienu montāža,” skaidro būvfirmas “Velve” tehniskais direktors un valdes loceklis Ivo Brālēns. “Pateicoties projekta autoriem, nekādu neparedzētu darbu nebija. Izmaksas arī nav palielinājušās, darbus plānojam beigt laikus.”

“Gan pašiem darbiniekiem, gan pacientiem ir citas sajūtas, kad ārstēšanās notiek skaistās un ērtās telpās. Plānojums iespēju robežās būs daudz efektīvāks nekā pirms rekonstrukcijas. Jāsaprot, ka rekonstrukcija notiek uz esošās slimnīcas bāzes. Ja mēs būtu projektējuši jaunbūvi, tad, protams, iespējas būtu plašākas. Tas bija izaicinājums – pielāgoties jau esošajām telpām. Turklāt paralēli turpinām sniegt pakalpojumus. Arī tas ir izaicinājums,” būvniecības darbus komentē A. Vistiņš.

Jūnijā vai jūlijā, kad paredzēts pabeigt šīs būvniecības kārtas, nodaļas vēl pieejamas nebūs. Tad tiks pabeigti būvniecības darbi, bet vēl ir jāsagaida atzinums, lai telpas varētu nodot ekspluatācijā. “Nepieciešama arī telpu aprīkošana. Par periodu, kurā varētu sākt pakalpojumus jaunajās telpās, vēl pāragri runāt, bet plānojam pakāpeniski jurģot jau no septembra,” komentē A. Vistiņš.

Otrajā būvniecības kārtā, kas sāksies šī gada vasarā, uzreiz pēc 1. un 3. kārtas nodošanas, tiks pārbūvēts arī slimnīcas A korpusu no 3. līdz 12. stāvam. “Tas ir galvenais, lielais korpuss. Desmit nodaļas tiks pārveidotas, līdzīgi kā viena puse šai korpusā jau ir sakārtota iepriekšējās rekonstrukcijas laikā. Tā kā slimnīcai nākas arvien vairāk risināt sociālās problēmas, tad paredzams, ka liela daļa no šīm nodaļām tiks nodota hronisku pacientu ārstēšanai un aprūpei,” turpina slimnīcas valdes loceklis.

Jauns būšot arī medicīniskais aprīkojums. “Mēs cenšamies turēties līdzi jaunumiem neatkarīgi no būvniecības. Piemēram, ja mēs runājam par fizikālās terapijas nodaļu, tur viss būs jauns. Nekas nepaliks no vecajām iekārtām,” apgalvo A. Vistiņš.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli