Otrdiena, 7. jūlijs Maruta, Alda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas Universitātes nākotni pilsētas mērs redz lietišķo zinātņu jomā

Liepājas Universitātes nākotni pilsētas mērs redz lietišķo zinātņu jomā
Foto: Ruslans Šuļga
22.02.2020 07:00

TV Kurzeme

Liepājas Universitātei vairāk jāiet lietišķo zinātņu, nevis akadēmiskajā virzienā – šāda doma attīstīta Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Arvila Ašeradena vizītes laikā Liepājas domē. Ceturtdien Ašeradens apmeklēja arī Liepājas Universitāti un divas pilsētas skolas, ar domes vadību pārrunājot vairākus aktuālus jautājumus izglītības nozarē.

20 komentāri

2020-02-22 07:13

Ko: Vilnītis Liepāju grib pataisīt par sādžu ar lielu tehnikumu? Ausis vīst klausoties. Kauns par tādu mēru. Silva Golde cīnījas par augtiem mērķiem un ideāliem, šis visu nolaiž līdz teķenes līmenim.

2020-02-22 08:18

Līva: Līva:Protams,jo Liepājā jau ir atdzimis "Metalurgs" jaunā kvalitātē daudzos moderno tehnoloğiju uzņēmumos, kuros katostrofāli trūkst gan vidējā,gan augstākā līmeņa speciālistu.
Tā ir iespēja paturēt savējos un piesaistīt jauniešus no citurienes, piedāvājot to,ko nespēj Rīga:normālas darba un atpūtas iespējas.
Paralēli nebūtu slikti ieplānot pāris modernu bērnudārzu celtniecību.
Galvenais,sākt darīt jau šodien.

2020-02-22 09:37

Zemnieks: Tas tiešām ir nožēlojami, ka Universitāti vēlas padarīt par tehnikumu, kurā radīs nevis intelektuāļus, kuri spējīgi mainīt laikmetu, dot pilsētai tik svarīgo intelektuālo kapacitāti, kas spēj skatīties un redzēt tālāk par skrūvju ražošanu, bet apzināti radīs rūpnīcu strādniekus. Tā ir, kad āzi ieliek par dārznieku un pilsētu vada cilvēks ar padomju laika lauksaimniecības diplomu.

2020-02-22 09:42

Leonards: Jebkas būs labāks par to, kas tur notiek tagad!

2020-02-22 10:14

Vika: Personīgi man ir liels kauns par mūsu pilsētas mēru.

2020-02-22 11:28

Lepnajai: Mums jau pilna valdībā un Dome ar "intelektuāļiem, kas mainīs laikmetu", varbūt pienācis laiks, kad jāsāk kauto darīt arī praktiski?!

2020-02-22 11:54

Problēmas: Vika , ne tik tev ir kauns 80% aptaujāto ir ar tevis viens prāts

2020-02-22 12:10

Allahs: Zemniekam: ko tad mums tie domātāji ir izveidojuši? Ar sūdainu mietu tādus, mums vajag tādus cilvēkus kā Pīlēns, Dāņus, vāciešus, kas zin kā jāstrādā. Mums vajag IKT speciālistus, inženierus un dažāda veida speciālistus nevis domātājus. Vilnīša ideja nav slikta, taču šijā gadījumā tas ir vienkārši triks, lai saglabātu Universitātes statusu, taču studiju procesā un kvalitātē nekas nemainīsies.

2020-02-22 15:28

gaišreģis: Diezin vai pilsētas mērs nerdz ,ka viņu neviens vairs neievēlēs.Cik var murgot un neredzēt tālāk par savu degungalu.

2020-02-22 15:46

Pareizi: Jāmāca speciālisti, domātāji paši rodas. Lai cilvēki dara to , ko viņi prot, tikai daba prot radīt ģēnijus. Nejauksim lietas .
Kurzemnieki vienmēr bijuši praktiski ļaudis, vienkārši laiku jukās mazliet apmaldījušies.Šis ir laiks , kad īpaši jāuzmanās no viltus zinātājiem un pseido zinātnēm.

2020-02-22 16:04

Juris Koks: Ar ko tad tā super universitāte labāka par teķeni??

2020-02-22 16:28

Allahs: Jurim: divas atšķirības starp LVT. Prakse LVT viena, Uni vairākas pa mēnesim. Tehnikumā vairāk lekciju, Uni mazāk. Gala darbs Uni nedaudz garāks. Pa lielam galvenās atšķirības. Pasniedzēji dažādi, bet man LVT likās krietni labāk.

2020-02-22 19:16

Nu: ko var muldēt par speciālistu trūkumu? Speciālisti ir, bet tie nav vajadzīgi. Vajag pierādījumus? Lūdzu! Es padsmit gadus esmu strādājis vācu, holandiešu un beļģu metālapstrādes uzņēmumos, CV ir iespaidīgs, visur esmu ticis slavēts un aicināts jebkurā laikā atgriezties, ko arī drīz darīšu. Kāpēc? Tāpēc, ka, kā jau teicu, Liepājā, izrādās, neesmu vajadzīgs! Man piedāvāja darbu vairākos Liepājas uzņēmumos ar 4 līdz 5 eiro stundā, pie tam pirms nodokļu nomaksas! Protams, par tādu samaksu savu laiku netērēšu. Secinājums viens - Liepājā kvalificēti speciālisti nav vajadzīgi, pretējā gadījumā alga būtu vismaz 2 reiz, 3 reiz lielāka. Un nav ko muldēt par profesionāļu trūkumu, tā augstskola būs vajadzīga tikai un vienīgi lētā darbaspēka sagatavošanai darbam LSEZ uzņēmumos par vēdera tiesu!

2020-02-22 20:00

Allahs: Nevar nepiekrist Nu, lai gan tgd jau daži sāk maksāt vismaz 6-7e stundā, jā tieši tādu kādu algu saņēma ford strādnieki 100 gadus atpakaļ un varēja jaunu fordu nopirkt dažos mēnešos. Liepājā darbi devēji 90% domā, ka cilvēks ir vergs, arī Vilnīša LP tagad piedāvā darbu par 500 eiro, tas jau ir smieklīgi, jo cilvēkam ar 1-2 bērniem produktiem vien vismaz 500-800 aiziet. Pampers vien maksā bez akcijas tuvu 20eiro, tai pat laikā, draugi ved no zviedrijas 4x lētāk. Nerunājot par kautkādu īri, auto, u.t.t

2020-02-22 20:37

Gudrītis: A, kurš teica, ka lietišķās zinātnes vērtējamas zemāk nekā akadēmiskās. Kas ir grūtāk - rakstīt rakstus par 100 gadus seniem notikumiem, gatavot lekcijas no pierakstiem uz nodzeltējušām burtnīcu lapiņām, gatavot apcerīgus pārskatus par pasaules procesiem, vai tomēr strādāt pie tā, lai jaunradītās zināšanas tūīt ieviestu apritē? Somijā, lai kļūtu par mācībspēku lietišķo zinātņu universitātē, prasības ir augstākas nekā klasiskajās.

2020-02-22 23:17

vikontaMainy: Здравствуйте, у меня важный вопрос сколько лететь от Земли до Марса? Этот вопрос меня тревожит потому что в СМИ прочитал, что Илон Маск будет запускать ракету на Марс в 2050 году! Есть желание полететь?

2020-02-23 01:03

Kantainais: Ašeradens jau sen ar galvu nedraudzējas..kā leilākā dļa LV valdības un visa saeima..kaut kādi lēti ,populistiski ""redzējumi""..pasakot šo .viņš neko nav pateicis,,kā jau kretīns))
ir skaidri redzams ,ka gadiem ilgi un pakāpeniski izglītība kā tāda Latvijā tiek mērķtiecīgi iznīcināta..ir atlikusi un tiek kultivēta tikai izglītības surogāts.

2020-02-23 09:16

Leons: Skatos, ka Kantainajam ar pašapziņu viss labi. Cilvēks, kurš neprot vienu teikumu pareizi uzrakstīt, spriež par izglītību un citu galvām :D

2020-02-23 17:01

Lepnajai: Bet, tu Leon, neapskaud. Kantainas, lai arī ielaiž kādu gramatisku kļūdu, bet vismaz par lietu runā, bet tu tikai stabulē ierēdņu un deputātu stabulē

2020-02-24 12:37

Privātā Dzīve: Kāpēc Ašeradens tik mērķtiecīgi cenšas Liepājā iznīcināt mākslu un kultūru? Atbildi jāmeklē laikam privātajā dzīvē....

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz